Найбільший дефіцит кадрів в Україні серед кваліфікованих робітників. Це такі професії, як швачка, електромонтер з ремонту електроустаткування, сантехнік, електрик, монтер колії, слюсар аварійно-відновлювальних робіт, зварник, електрогазозварник, автослюсар тощо.
Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповіла директор Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк.
"Сьогодні ситуація на ринку праці залишається складною. До повномасштабного вторгнення на ринку була нестача вакансій, наразі - проблема дефіциту кадрів. Тобто зараз час працівника", - сказала вона.
Державна служба зайнятості України активно підтримує ініціативи, спрямовані на покращення зайнятості молоді та її інтеграцію на ринку праці. Одним із механізмів такої підтримки є надання компенсацій роботодавцям, які готові працевлаштувати молодих фахівців.
Мета - зменшити фінансове навантаження на роботодавця і допомогти молодим людям отримати свій перший досвід на роботі.
Сервіс «Єдине вікно послуг» від Державної служби зайнятості вже об’єднав 459 програм підтримки для ВПО, людей з інвалідністю та ветеранів, які працюють у регіонах України.
Для зручності вся інформація про послуги недержавних і громадських організацій зібрана в одному місці. Кожен, хто потребує допомоги, може самостійно переглянути інформацію про наших партнерів на сайті Державної служби зайнятості перейшовши за посиланням «Єдине вікно послуг»: https://www.dcz.gov.ua/onewindow
Якщо ви — внутрішньо переміщена особа з Донеччини та шукаєте роботу, прихисток або допомогу, пропонуємо вам скористатись чат-ботом у Telegram «Єдине вікно: помічник ВПО» https://t.me/VpoHelper_bot
Чат-бот — це помічник, який надає швидкий доступ до інформації та забезпечує цілодобову підтримку внутрішньо переміщених осіб. Він об'єднує в собі усю важливу інформацію для ВПО, забезпечує цілодобовий доступ до актуальних даних, дозволяє швидко знайти те, що цікавить:
Компенсація фактичних витрат за облаштування робочого місця - відшкодування роботодавцю фактичних витрат у розмірі не вище граничного розміру такої компенсації.
Важливо: Заяву можна подати лише протягом 90 днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю.
З початку дії програми з надання компенсації за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю роботодавцям України профінансовано майже 25 млн грн.
Це додаткова та узагальнена інформація від недержавних організацій, які пропонують свою допомогу у сприянні працевлаштуванню, зокрема для вимушено переміщених громадян.
Ресурс створено у співпраці служби зайнятості та громадських організацій і об’єднань.
Інформація оновлюватиметься в онлайн режимі.
Дізнатися про всі послуги служби зайнятості для ВПО можна тут https://is.gd/PgwlEj
Для цього Мінекономіки разом з партнерами серед неурядових організацій реалізують низку програм.
Серед таких — компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю. Підприємці можуть отримати від держави до 106 тис. гривень.
Окремо в рамках ініціативи Першої леді Олени Зеленської «Ти як?» разом з партнерами BetterMe запроваджено програму для підвищення продуктивності праці. Застосунок допомагає українцям підтримувати своє фізичне і ментальне здоров’я.