Соціальне підприємництво на сьогодні може бути одним з інструментів для вирішення актуальних суспільних проблем. Соціальний бізнес покликаний стимулювати соціальні зміни і тому потребує уваги та допомоги держави. Так, у комплексній програмі розвитку малого та середнього підприємництва регіонів на 2021-2023 роки, одним із завдань є підтримка розвитку соціального підприємництва в Україні.

Державна служба зайнятості пропонує ряд активних програм для бізнесу, які покликані допомогти у вирішенні питань працевлаштування або збереження робочих місць для соціально вразливих категорій населення.

Серед них:

grantvs012024З квітня минулого року діє програма «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», яка  реалізується службою зайнятості в рамках урядового проєкту «єРобота». Ця програма  спрямована на розбудову ветеранського бізнесу в Україні та створення нових робочих місць.

Отримати грант можуть громадяни України з числа учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх подружжя.

mikrograntven012024Упродовж реалізації державної програми “єРобота” у 2023 році 550 жителів Черкащини подали заяву на отримання мікрогранту на створення або розвиток бізнесу

За результатами розгляду Ощадбанком та Державною службою зайнятості, 190 подавачів отримали позитивні рішення і зможуть реалізувати свій бізнес-проєкт за державні кошти.

pv122023- дієвий інструмент з пошуку актуальної інформації для військових та членів їхніх родин!

Платформа містить:

-алгоритми пошуку зниклих безвісти,

-набуття статусу ветерана війни,

-переліки пільг як державного рівня, так і в розрізі наших тергромад,

-медична допомога та реабілітація,

-пенсійне забезпечення,

-професійна освіта,

-започаткування власної справи,

-грантові можливості та багато інших інструментів.

Переходьте за посиланням https://ukrveteran.ck.gov.ua/ або скануйте код!

td122023Держпраці розпочинає інформаційну кампанію «Трудовий договір: твій пасок безпеки у світі праці!», спрямовану на вирішення проблеми незадекларованої праці в умовах воєнного стану.

Трудовий договір – це надважливий документ у роботі, але інколи його ігнорують.

Він як ремінь безпеки в авто: для деяких здається непотрібним, але насправді дуже важливий. Люди часто думають, що можуть обійтись без нього, сподіваючись, що усе буде добре.

Так, іноді і роботодавці та працівники не хочуть обмежувати себе договором, вважаючи, що все обійдеться і без офіційних паперів. Проте якщо виникають проблеми, наприклад, працівник втрачає роботу або роботодавець зазнає збитків, тоді усім стає зрозуміло, що без договору все набагато складніше. Трудовий договір допомагає і роботодавцям, і працівникам краще розуміти свої права та обов’язки. Це як водії, які завжди користуються ременем безпеки – вони, як правило, набагато рідше порушують правила дорожнього руху.

Ця кампанія спрямована на роботодавців, які здійснюють господарську діяльність, проте уникають офіційного укладення трудових договорів з найманими працівниками, а також на працівників, які хочуть або зголосилися працювати без укладення трудових договорів.

epv122023Оновлено єдиний портал вакансій https://jobportal.dcz.gov.ua/

Відтепер знайти роботу стало ще зручніше! Бажаючі також можуть оформити підписку на вакансії через наші чат-боти у:

Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot

Viber http://www.viber.com/dczworknowbot

navchanyaUBD112023Черкаська обласна служба зайнятості пропонує підтримку конкурентоспроможності учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни шляхом професійного навчання.

На вибір - 95 ліцензованих професій та 365 освітніх програмам. Охочі навчатися самостійно обирають їх з Переліку, який розміщено на сайті Державного центру зайнятості за посиланням: https://is.gd/ZHvm7u

Серед професій, які пропонуються:

vay112023Черкаська обласна служба зайнятості надає унікальну можливість отримати ваучер на безкоштовне навчання за обраною професією чи спеціальністю.

Головна мета – допомогти людям здобути знання і навички, яких потребує сучасний ринок праці, а бізнесу – подолати проблему дефіциту фахівців. Це можливість якісного навчання і професійного розвитку впродовж життя.

В рамках загальноукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен!» фахівці Лисянського відділу Звенигородської філії Черкаського обласного центру зайнятості протягом жовтня відвідали місця компактного проживання на Лисянщині внутрішньо переміщених осіб . Мета кампанії -  допомога внутрішньо переміщеним особам працевлаштуватися та інтегруватися в суспільне життя в нових умовах. Одна з таких зустрічей відбулась 16 жовтня в с.Дашуківка Лисянської територіальної громади, де в приміщенні колишньої школи наразі проживає 28 вимушених переселенців з Донеччини. На зустріч з фахівцями служби зайнятості прийшли 11 з іх числа, які є працездатними та мають бажання працевлаштуватись . Начальник Лисянського відділу Володимир Висотенко та заступник начальника відділу Світлана Магура  інформували присутніх про сучасні можливості державної служби зайнятості, зокрема, працевлаштування  з наданням компенсаційних виплат роботодавцю, грантові програми для бажаючих відкрити власний бізнес, можливість отримання ваучерів на навчання. Крім того, презентували сучасні електронні сервіси, які допоможуть знайти бажану вакансію. Також учасники заходу отримали відповіді на свої запитання та запрошення скористатись послугами державної служби зайнятості, безпосередньо звернувшись до Лисянського  відділу .

Робота з громадськими організаціями, волонтерами, які опікуються військовослужбовцями і ветеранами Лисянщини, надають допомогу внутрішньо переміщеним особам, є одним з пріоритетів в роботі державної служби зайнятості. Саме тому, з метою налагодження співпраці, презентації можливостей та сучасних сервісів служби, 20 жовтня відбулась зустріч фахівців Лисянського відділу Звенигородської філії Черкаського обласного центру зайнятості з представниками  ГО «Центр підтримки військовослужбовців Лисянщини». Начальник Лисянського відділу Володимир Висотенко,  заступник начальника відділу Світлана Магура  та консультант роботодавців Наталія Сокирко інформували Лисянських волонтерів, які в ході своєї роботи безпосередньо контактують з ветеранами та ВПО та  знають їх проблеми, в т.ч. й з працевлаштуванням,  про сучасні можливості державної служби зайнятості. Зокрема, це і працевлаштування  з наданням компенсаційних виплат роботодавцю, грантові програми для ветеранів чи одного з подружжя, які бажають відкрити власний бізнес, можливість отримання ваучерів на навчання, тощо.  Крім того, фахівці презентували сучасні електронні сервіси, які допоможуть бажаючим швидше працевлаштуватись .

Випадкове зображення