Наш мозок найкраще засвоює інформацію тоді, коли він розуміє її користь тут і зараз. Дослідження показують, що зв’язок між новими знаннями та реальним життєвим досвідом збільшує запам’ятовування до 70%!
Часто люди відкладають навчання, бо не бачать його цінності у своєму житті прямо зараз. Але якщо ви зможете інтегрувати нові знання у щоденну діяльність, вони засвояться швидше й без зайвих зусиль.
Проста вправа: «1% часу»
Замість того щоб виділяти години на навчання, використовуйте 1% свого дня – це 14 хвилин.
1)Визначте навичку, яку хочете освоїти;
2)Знайдіть спосіб застосувати її в житті прямо сьогодні (навіть якщо це маленький крок);
3)Виділіть лише 14 хвилин на практику чи навчання щодня.
Вже понад 40 тисяч внутрішньо переміщених осіб (ВПО) отримали послуги Служби зайнятості з початку року. Вони змогли не лише знайти кращу роботу, а й здобути нову професію, започаткувати бізнес та отримати підтримку на всіх етапах адаптації на ринку праці.
Які послуги для внутрішньо переміщених людей надає Служба зайнятості?
Роботодавці можуть отримати 8000 гривень за кожну працевлаштовану людину, яка має статус внутрішньо переміщеної особи, під час дії воєнного стану .Ці кошти можна витратити на оплату праці таких працівників.
Загальна тривалість надання компенсації витрат - 3 місяці, а для осіб з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб - 6 місяців.
Результати дії програми в Черкаській області у 2024 році:
Найбільший дефіцит кадрів в Україні серед кваліфікованих робітників. Це такі професії, як швачка, електромонтер з ремонту електроустаткування, сантехнік, електрик, монтер колії, слюсар аварійно-відновлювальних робіт, зварник, електрогазозварник, автослюсар тощо.
Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповіла директор Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк.
"Сьогодні ситуація на ринку праці залишається складною. До повномасштабного вторгнення на ринку була нестача вакансій, наразі - проблема дефіциту кадрів. Тобто зараз час працівника", - сказала вона.
Державна служба зайнятості України активно підтримує ініціативи, спрямовані на покращення зайнятості молоді та її інтеграцію на ринку праці. Одним із механізмів такої підтримки є надання компенсацій роботодавцям, які готові працевлаштувати молодих фахівців.
Мета - зменшити фінансове навантаження на роботодавця і допомогти молодим людям отримати свій перший досвід на роботі.
Сервіс «Єдине вікно послуг» від Державної служби зайнятості вже об’єднав 459 програм підтримки для ВПО, людей з інвалідністю та ветеранів, які працюють у регіонах України.
Для зручності вся інформація про послуги недержавних і громадських організацій зібрана в одному місці. Кожен, хто потребує допомоги, може самостійно переглянути інформацію про наших партнерів на сайті Державної служби зайнятості перейшовши за посиланням «Єдине вікно послуг»: https://www.dcz.gov.ua/onewindow
Якщо ви — внутрішньо переміщена особа з Донеччини та шукаєте роботу, прихисток або допомогу, пропонуємо вам скористатись чат-ботом у Telegram «Єдине вікно: помічник ВПО» https://t.me/VpoHelper_bot
Чат-бот — це помічник, який надає швидкий доступ до інформації та забезпечує цілодобову підтримку внутрішньо переміщених осіб. Він об'єднує в собі усю важливу інформацію для ВПО, забезпечує цілодобовий доступ до актуальних даних, дозволяє швидко знайти те, що цікавить: