Сервіс «Єдине вікно послуг» від Державної служби зайнятості вже об’єднав 459 програм підтримки для ВПО, людей з інвалідністю та ветеранів, які працюють у регіонах України.
Для зручності вся інформація про послуги недержавних і громадських організацій зібрана в одному місці. Кожен, хто потребує допомоги, може самостійно переглянути інформацію про наших партнерів на сайті Державної служби зайнятості перейшовши за посиланням «Єдине вікно послуг»: https://www.dcz.gov.ua/onewindow
Якщо ви — внутрішньо переміщена особа з Донеччини та шукаєте роботу, прихисток або допомогу, пропонуємо вам скористатись чат-ботом у Telegram «Єдине вікно: помічник ВПО» https://t.me/VpoHelper_bot
Чат-бот — це помічник, який надає швидкий доступ до інформації та забезпечує цілодобову підтримку внутрішньо переміщених осіб. Він об'єднує в собі усю важливу інформацію для ВПО, забезпечує цілодобовий доступ до актуальних даних, дозволяє швидко знайти те, що цікавить:
Компенсація фактичних витрат за облаштування робочого місця - відшкодування роботодавцю фактичних витрат у розмірі не вище граничного розміру такої компенсації.
Важливо: Заяву можна подати лише протягом 90 днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю.
З початку дії програми з надання компенсації за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю роботодавцям України профінансовано майже 25 млн грн.
Це додаткова та узагальнена інформація від недержавних організацій, які пропонують свою допомогу у сприянні працевлаштуванню, зокрема для вимушено переміщених громадян.
Ресурс створено у співпраці служби зайнятості та громадських організацій і об’єднань.
Інформація оновлюватиметься в онлайн режимі.
Дізнатися про всі послуги служби зайнятості для ВПО можна тут https://is.gd/PgwlEj
Для цього Мінекономіки разом з партнерами серед неурядових організацій реалізують низку програм.
Серед таких — компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю. Підприємці можуть отримати від держави до 106 тис. гривень.
Окремо в рамках ініціативи Першої леді Олени Зеленської «Ти як?» разом з партнерами BetterMe запроваджено програму для підвищення продуктивності праці. Застосунок допомагає українцям підтримувати своє фізичне і ментальне здоров’я.
Соціальне підприємництво на сьогодні може бути одним з інструментів для вирішення актуальних суспільних проблем. Соціальний бізнес покликаний стимулювати соціальні зміни і тому потребує уваги та допомоги держави. Так, у комплексній програмі розвитку малого та середнього підприємництва регіонів на 2021-2023 роки, одним із завдань є підтримка розвитку соціального підприємництва в Україні.
Державна служба зайнятості пропонує ряд активних програм для бізнесу, які покликані допомогти у вирішенні питань працевлаштування або збереження робочих місць для соціально вразливих категорій населення.
З квітня минулого року діє програма «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», яка реалізується службою зайнятості в рамках урядового проєкту «єРобота». Ця програма спрямована на розбудову ветеранського бізнесу в Україні та створення нових робочих місць.
Отримати грант можуть громадяни України з числа учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх подружжя.
Упродовж реалізації державної програми “єРобота” у 2023 році 550 жителів Черкащини подали заяву на отримання мікрогранту на створення або розвиток бізнесу
За результатами розгляду Ощадбанком та Державною службою зайнятості, 190 подавачів отримали позитивні рішення і зможуть реалізувати свій бізнес-проєкт за державні кошти.