Структура служби

Начальник  - Гезей Світлана Григорівна

Головний спеціаліст - Томіленко Анна Анатоліївна

Звіт про роботу служби у справах дітей виконавчого комітету Лисянської селищної ради за 2023 рік

Служба у справах дітей забезпечена кадрами відповідно до чинного законодавства, має статус юридичної особи та складається з 2 посадових осіб на загальну кількість дітей у 1779 осіб. Із загальної кількості дітей на первинному обліку служби перебуває дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. - 44з них:   під опікою – 34 кількість опікунів - 30 в дитячих будинках сімейного типу  - 3, в прийомних сім’ях – 5.

Служба забезпечує діяльність комісії з питань захисту прав дитини, створеної виконавчим комітетом Лисянської селищної ради та забезпечує реалізацію завдань і функцій щодо захисту прав та інтересів дитини.  Засідання комісії проходять 1 раз на місяць та було розглянуто питання стосовно:

вирішення спорів між батьками щодо визначення місця проживання дитини;

участь одного з батьків у вихованні дитини та порядок побачення з дитиною;

підтвердження місця проживання дитини для тимчасового виїзду з дитиною за межі України;

про погодження виїзду за кордон дитини у супроводі особи, уповноваженої одним із батьків;

про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів;

про закріплення житла за дитиною-сиротою та встановлення опіки над майном дитини; про надання статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування
про призначення опікуна/піклувальника дитини;

про доцільність позбавлення батьківських прав одного з батьків за заявою іншого батьків;

розгляд звернень ЦНСП, сільських голів щодо неналежного виконання батьками батьківських обов’язків, матеріалів про стан сім’ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах, у тому числі сім’ї, в якій існує ризик відібрання дитини;

та інші питання, пов’язані із захистом прав дітей.  Протягом 2023 року комісією з питань захисту прав дитини проведено 16 засідань,  розглянуто  питань - 52, прийнято  Органом опіки та піклування - 43  рішення.

Щодо питання стану забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на території громади: станом на 31.12.2023 на квартирному обліку громади перебуває 18 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, які потребують поліпшення житлових умов, з них: віком від 16 до 18 років – 8 дітей, від 18 до 23 років – 8, старше 23 років – 2 особи, з них – 1 дитина з числа внутрішньо переміщених осіб. Протягом 2023 року посиротіло  3 дітей, яким надано статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування та поставлено їх на облік.

Протягом вказаного періоду знято з обліку 4 дітей (по досягненню повноліття).

Знаходяться на постійному контролі діти, які проживають в сім’ях, які мають ризик  потрапляння у складні життєві обставини, регулярно проводиться  обстеження умов проживання таких дітей та профілактична робота з їх батьками з метою запобігання зловживання алкоголем, безвідповідальності та нехлюйства. Станом на 31.12.2023 року відвідано  29 сімей, діти які перебувають в складних життєвих обставинах, чи мають ризик потрапляння у СЖО, з них 9 сімей - за повідомленнями поліції про вчинення домашнього насильства . Протягом 2023 року з обліку з СЖО знято 13 дітей. Притягнено до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпА  - 2 батьків та попереджено - 7 батьків. З початку 2023 року направлено до суду 6 позовів задоволено 3 позови, перебувають на розгляді в суді  - 3 позови. На обліку в Службі перебуває 2 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах (з 2 сімей).

Протягом 2023 року оздоровлено з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування в обласному санаторії - 2 дитини та 15 дітей за кошти опікунів.

Проведення профілактичних рейдів почато розпорядженням селищного голови з 01.06.2021 року, за вказаний період 2023 року проведено 31 рейди, складено 106 актів перевірки  умов    проживання дітей.

Службою у справах дітей:

• опрацьовано 71 звернення громадян,
  • взято участь у 2 координаційних радах,
  • надано 37 консультацій громадянам з питань правового та соціального захисту дітей.

За клопотанням служби у справах дітей виконавчим комітетом Лисянської селищної ради влаштовано на тривале (стаціонарне) перебування до КЗ «Обласний міжрегіональний центр соціально - психологічної реабілітації дітей Черкаської обласної ради» у м.Умані - 1 дитина з опікунської сім’ї, яка має ризик потрапляння у складні життєві обставини.

Начальник служби                                     Світлана ГЕЗЕЙ