Понад 1 000 українців пройшли спеціальне навчання та готові прийняти у свою сім’ю дитину, яка з різних причин під час війни залишилась без піклування дорослих. Це родини, які пройшли усі етапи відбору в рамках програми “Дитина не сама”, та успішно завершили підготовку. Загалом від старту проєкту у березні й до кінця червня, про готовність надати прихисток дітям через Telegram-бот @dytyna_ne_sama_bot заявили понад 21 000 людей.
Загальнонаціональна програма “Дитина не сама” – ініціатива Радниці-уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, створена і запущена Офісом Президента України, спільно з Дитячим фондом ООН UNICEF Ukraine та Міністерством соціальної політики України.
Нові сесії для навчання відібраних сімей заплановані на початок липня. Під час онлайн-навчання психологи, педагоги, методисти та фахівці з соціальної роботи розповідають як сім’ї підготуватись до прийому дитини, діляться інструментами адаптації, особливостями догляду та виховання тимчасово влаштованих дітей.
За підсумками першого етапу навчання й у співпраці із місцевими службами, уже є 6 успішних історій тимчасового прихистку дітей. Наприклад, родина сімейного лікаря Тетяни із Черкащини прихистила 7-річного хлопчика із аутизмом. Його забрали із медзакладу, де той перебував.
– Коли я побачила по телевізору сюжет про дитину, яку евакуювали за кордон, то усвідомила, що під час війни буде багато таких малят, котрі потребуватимуть прихистку. Дізналася про чат-бот “Дитина не сама”, зареєструвалася. А потім мені зателефонували, – розповідає Тетяна.
Для цього можливо буде використати документи з додатку «Дія», зокрема єДокумент, або довідку про те, що особа звернулася за оформленням паспорта до Державної міграційної служби.
Мета — допомогти людям, які перемістилися із зони бойових дій та втратили документи. Державі не слід примушувати людей місяць чи два чекати на документи, вони мають одержувати допомогу вже.
Проект постанови розроблений Мінреінтеграції спільно із Мінсоцполітики та ДМС за результатами наради, проведеної 17 червня 2022 року під головуванням Віце-прем’єр-міністра України — Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук.
Уряд оперативно реагує на потреби людей, які постраждали від російської агресії.
Тепер стало ще зручніше та швидше допомогти онлайн усім, хто цього потребує. Благодійник може самостійно вирішувати: допомогти одразу чи після реєстрації.
Щоб допомогти онлайн з будь-якої країни світу, благодійнику потрібно:
3. Оплатити Передплату на продукти харчування або ліки.
Після оплати людина, що залишала заявку, отримає СМС-код та зможе на сплачену суму придбати товари у партнерських мережах платформи (магазинах або аптеках).
Після цього перед благодійником постає вибір: реєструватися на платформі чи ні?
Застраховані особи (працівники та ФОП) у разі втрати ними частини заробітної плати через зупиненням (скороченням) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг) з причин економічного, технологічного характеру, виникнення надзвичайної ситуації, введення надзвичайного або воєнного стану, встановлення карантину.
Держава надасть до 8 млн грн безповоротної допомоги тим, хто вже має бізнес у сфері переробки або хоче запустити нові проекти. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 24 червня.
«Цього тижня Уряд уже прийняв документи щодо запуску програми «єРобота» й анонсував одразу три грантові програми підтримки створення власного бізнесу. Сьогодні ми запускаємо ще три програми, які так само спрямовані на створення нових робочих місць, збільшення доходів українців та розвиток нашої економіки», — зазначив Денис Шмигаль.
Серед них — програма безповоротних грантів на створення й розвиток переробних підприємств. За словами Прем’єр-міністра, це можуть бути підприємства у сфері деревообробки, меблевого виробництва, металообробки, агропереробки, виробництва будматеріалів тощо.
Уряд в межах проекту «єРобота» затвердив грантову програму підтримки розвитку ІТ-сектору та стартапів у сфері високих технологій. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
За словами Глави Уряду, держава надасть від 750 тис. грн до 3,5 млн грн для відповідних стартапів. Адмініструватиме цю програму Український фонд стартапів.
«Головні критерії фінансування: створення 5 робочих місць, а також акцент на розробці нових технологій та рішень. Україна — це країна, яка має живе інноваційне середовище. Україна — це країна, де величезний потенціал для інноваційного бізнесу. Нам дуже важливо зберегти таку економічну спроможність нашої держави», — підкреслив Денис Шмигаль.
Крім того, Кабінет Міністрів запустив програму «Старт в ІТ» — надання стипендій в розмірі до 30 тис. грн на навчання й отримання навичок молодшого розробника, дата-аналітика чи графічного дизайнера.
У рамках проєкту «Книжки без кордонів» для українських дітей-біженців вже надруковано 100 тисяч примірників дитячих книжок. Наразі вони доступні у 14 країнах.
Проєкт «Книжки без кордонів» доносить до українських дітей знайомі історії, аби повернути українську книжку в дитячі життя.
На сьогодні найбільше примірників можна знайти у:
• Польщі — понад 47,6 тисяч книжок;
• Литві – 15,5 тисяч примірників;
• Великобританії – 15 тисяч примірників.
Саме ці 15 тисяч книжок стали останнім оновленням у «Книжках без кордонів»: посольство України в Великобританії використало п’ять макетів, запропонованих УІК, а ще про 10 домовилося напряму з українськими видавцями.
Україні з’явиться Реєстр психологів, навчених працювати з дітьми, які постраждали від насильства. Спеціалісти, які увійдуть до Реєстру психологів, допомагатимуть правоохоронним органам ефективно розслідувати злочини проти дітей, а також — суду під час здійснення судового розгляду за участі дитини.
Їхня мета — зробити процес менш травмувальним для дитини, максимально ефективним, аби голос дитини почули, її права були захищеними й винних притягнули до відповідальності.
Створення Реєстру — спільна ініціатива Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, Офісу Генерального прокурора України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Міністерства юстиції України, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Координаційного центру із надання безоплатної правової допомоги та ГО «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер».
Держспецзв’язку дає відповіді на найпоширеніші запитання українців щодо протидії загрозам у кіберпросторі, безпечного користування телефонами, інтернетом та інші.
Як перевірити безпечність сайту, на який заходиш? Що означає знак оклику, який з’являється в адресному рядку при заході на деякі сайти?
1. Перевірити безпечність сайту можна за кількома критеріями:
Зверніть увагу на те, який протокол використовує сайт
https – надійний, забезпечує захищене з’єднання, конфіденційність інформації за допомогою шифрування