#Інформує уповноважений з гендерних питань – радник керівника Державної установи «Центр пробації»

У річній доповіді про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини зазначається, що продовж 2022 року до органів поліції та соціального захисту надійшло 251829 звернень щодо домашнього насильства. З них зареєстрували 244381 заяву та повідомлення про кримінальне правопорушення.

Станом на 01 травня 2023 року на обліку уповноважених органів з питань пробації перебувають 440 осіб, засуджених за домашнє насильство (стаття126-1 Кримінального Кодексу України).

Після початку повномаштабного вторгнення рф Кримінальний кодекс України доповнили статтею 111-1 "Колабораційна діяльність". Найсуворіше покарання за неї — до 15 років ув'язнення. Але є види правопорушень, пов’язані з колабораційною діяльністю, за які передбачені покарання, не пов’язані з позбавленням волі. Такі засуджені підпадають під пробацію. Про це Олег Янчук, директор Центру пробації, розповів у прямому ефірі Українського радіо.

Посилання на виступ:

https://fb.watch/k6avVuahJo/

Колаборант – це той, хто співпрацює або очолює незаконно створені органи та робить все аби підірвати суверенітет держави.

Згідно роз’яснень Міністерства юстиції України термін «Колабораціонізм» буквально означає співпрацю з ворогом. Використовувати його почали з часів Першої світової війни, а уже у Другій світовій він набув емоційного забарвлення. «Колабораціонізм» почав вживатися не тільки в позначенні співпраці з ворогом, але й ідеологічній підтримці нацизму. Все частіше цей термін є синонімом з поняттям державної зради.