630 360 1609170033 616Канада авторизувала застосування вакцини Pfizer/BioNTech для імунізації від COVID-19 дітей віком від шести місяців.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це заявили у департаменті охорони здоров’я Канади.

“Департамент охорони здоров’я Канади дозволив використовувати COVID-вакцину Pfizer-BioNTech Comirnaty для щеплення дітей від шести місяців до 5 років”, - йдеться у поширеній заяві.

Зазначається, що це - друга COVID-вакцина, затверджена до використання у Канаді у цій віковій групі. Влітку такий само дозвіл отримала вакцина Spikevax від Moderna.

630 360 1643894096 658Пандемія COVID-19 та війна російської федерації проти України стануть ключовими факторами у падінні Індексу людського розвитку у загальносвітових масштабах у найближчі роки, прогнозують в Організації Об’єднаних Націй.

Про це з посилання на звіт ООН повідомляє ВВС.

У звіті йдеться про те, що після трьох десятиріч безперервного зростання Індексу людського розвитку, що включає в себе такі показники, як очікувана середня тривалість життя, кількість часу, яку людина в середньому витрачає на навчання за час свого життя, та середній рівень заробітної плати за рік, у 2020 році було зафіксоване глобальне падіння цього індексу, причиною чого стала пандемія COVID-19.

imageКитайська компанія CanSino Biologics Inc повідомила, що її інгаляційна версія вакцини від коронавірусу була схвалена регулятором з лікарських засобів країни для екстреного використання як бустера. 

Зазначається, що вакцина під назвою Convidecia Air використовує ту саму технологію аденовірусного вектора, що і її ін’єкційна версія, однак цю форму вакцини пацієнти можуть вводити самостійно.

В компанії заявили, що інгаляційна форма перетворює рідку форму вакцини на аерозоль за допомогою небулайзера, щоб її можна було вдихати через рот.

vakcineМіністерство охорони здоров'я розглядає можливість розширити проведення другого бустерного щеплення на всіх бажаючих.

“Найближчим часом, скоріш за все, буде ухвалено рішення про розширення другого бустеру на всіх. Ми будемо рекомендувати та давати можливість робити другий бустер для всіх людей в залежності від їх бажання. Така опція буде надана, думаю, до середини вересня. Йдеться про те, що коли людина буде звертатися до пункту щеплення, то їй не відмовлять у вакцинації”, - сказав Кузін.

За його словами, наразі в Україні спостерігається циркуляція штаму Омікрон, але невідомо, як буде мутувати вірус.

“Вакцинація буде продовжувати захищати від важкого перебігу коронавірусної хвороби. Тому другий бустер буде продовжувати рятувати життя, і це буде єдиним захистом від важкого перебігу”, - наголосив урядовець.

Він відзначив, що вакцинуватися варто, якщо людина пропустила щеплення,або є базовий курс і вона не встигла зробити бустер.

630 360 1602504676 866Міністерство охорони здоров'я нагадало про необхідність щеплення проти коронавірусу перед початком епідемічного сезону.

"Усі люди старші 18 років мають отримати базовий курс імунізації двома дозами вакцини проти COVID-19 (Comirnaty/Pfizer-BioNTech та CoronaVac/Sinovac Biotech) або ж однією дозою вакцини Janssen (Jcovden). Діти від 12 років можуть щепитися двома дозами вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що бустерне щеплення мають зробити люди віком від 18 років, які отримали базовий курс вакцинації понад 6 місяців тому. Водночас для всіх людей віком від 60 років, а також для осіб 18-59 років із хронічними хворобами доступна друга бустерна доза щонайменше через 4 місяці після першої.