lvp07202401Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам у розмірі 50 %, 60 %, 70 % та 100 % середньої заробітної плати (доходу).

У розмірі 100 % лікарняний оплачується за наявності в застрахованої особи понад вісім років страхового стажу. 

Також допомога по тимчасовій непрацездатності у розмірі 100 % середньої зарплати незалежно від тривалості набутого страхового стажу виплачується, зокрема: 

Tema Strahovi06202401 Тимчасова втрата працездатності – це період непрацездатності людини внаслідок захворювання, травми або інших причин (вагітність та пологи, карантин тощо), який має тимчасовий характер і триває до відновлення працездатності.

Тимчасова непрацездатність працівників підтверджується листком непрацездатності.

Пропонуємо розглянути алгоритм виплати за листком непрацездатності

Електронні трудові книжки офіційно діють в Україні з 10.06.2021.

Сервіс впроваджений для удосконалення обліку трудової діяльності громадян та зменшення паперового документообігу.

Електронний формат дає змогу застрахованим особам контролювати свій страховий стаж, а при досягненні пенсійного віку — отримувати пенсію без візиту до Пенсійного фонду.

Для призначення пенсії необхідна інформація про наявний страховий стаж. Дані про трудову діяльність працівників нині обліковані в паперовому та електронному форматах.

  • записатися на прийом до фахівців Фонду, не виходячи з дому;
  • сформувати запити на попередню підготовку документів;
  • отримати інформацію про страховий стаж, нараховану заробітну плату та сплачені внески;
  • переглянути дані власної пенсійної справи без відвідування Пенсійного фонду в будь-який зручний час;
  • отримати інформацію про стан розрахунків платників із Пенсійним фондом України (для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців) тощо;
  • подати скан-копії трудової книжки;
  • розрахувати прогнозний розмір пенсії;
  • подати заяву на призначення пенсії;
  • переглянути інформацію щодо тимчасової втрати працездатності

20240414sОпалювальний сезон завершується, і черкащани цікавляться, чи потрібно подавати повторно заяву для призначення субсидії. Фахівці Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області інформують, що робити для продовження виплати на неопалювальний період.

Житлова субсидія – це адресна допомога, що надається членам домогосподарства на відшкодування витрат з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

pilga1504202401Скористатись пільгою в розмірі 100 % знижки на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу в межах встановлених норм можуть пенсіонери окремих професій, які працювали в сільській місцевості та продовжують там проживати після виходу на пенсію.

 Зокрема, це:

pfu2703202401На вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України користувачі можуть знайти та скористатись значною кількістю послуг, які надаються online.

Завдяки впровадженню централізованих інформаційних технологій застраховані особи та пенсіонери мають можливість:

Випадкове зображення