Глава держави взяв участь у саміті Європейської політичної спільноти, що відбувається в Будапешті.
Глава держави наголосив, що концепція «мир завдяки силі» вже не раз доводила свою реалістичність та ефективність, і зараз вона потрібна знову.
Президент подякував усім присутнім у залі за підтримку України та українського народу, а також за відстоювання права нашої країни використовувати кошти з російських активів для захисту від російської агресії.
Розширене засідання. Пряма комунікація про стратегічне.
Доєднались разом із головою обласної ради, керівниками фракцій, а також представниками наших громад.
На порядку денному – обговорення Плану перемоги. Його нам представив Президент України. Не всі пункти публічні. Однак кожен спрямований на посилення наших позицій у боротьбі з росією.
Цей план напрацьований командою Президента, нашими друзями-партнерами, військовими та дипломатами. Він складається з п’яти пунктів: геополітичного, двох військових, економічного та безпекового.
Щороку 30 квітня відзначається День прикордонника України. Раніше, у Радянському Союзі, свято припадало на 29 травня. У 1992 році, згідно з указом президента, його почали святкувати 4 листопада. Вже у 2018 році обрали дату 30 квітня, адже саме тоді створили Державну прикордонну службу України. Це свято було встановлене указом президента від 27 квітня 2018 року «З метою вшанування мужності та героїзму захисників державного кордону України, враховуючи внесок прикордонників у боротьбу за незалежність України».
Відповідно до Положення про Міністерство у справах ветеранів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1175 (зі змінами), одним із основних завдань Мінветеранів є формування і реалізація державної політики у сфері соціального захисту ветеранів та членів їх сімей, зокрема, забезпечення соціальної та професійної адаптації, зайнятості, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці.
Це флагманський проєкт Міністерства внутрішніх справ України, який реалізується у рамках ініціативи «Без бар’єрів» Першої леді України Олени Зеленської.Нині в Україні працюють п’ять автошкіл для людей з інвалідністю – у Києві, Кам’янці-Подільському, Кропивницькому, Львові та Дніпрі.
Запуск проєкту програми «Школа грантової майстерності для ветеранів, учасників АТО та членів їх сімей»
З радістю оголошуємо про старт нової навчально-практичної програми «Школа грантової майстерності для ветеранів, учасників АТО та членів їх сімей» від Установи «Черкаська агенція регіонального розвитку» за підтримки Черкаської обласної державної адміністрації та у співпраці з Черкаським обласним центром зайнятості.
Два проекти з відновлення поруйнованого втілюють коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії на Черкащині. Їхнє виконання здійснюється максимально відкрито та підзвітно. На цьому наголосив заступник очільника області Антон Царюк.
Йдеться про відбудову пошкодженого будинку в Умані, куди поцілила ворожа ракета, та реконструкцію Паланського ліцею, що на Уманщині. Замовником робіт за обома проектами є обласний Департамент будівництва.
– На рівні ОВА ми тримаємо виконання цих проектів на постійному контролі, адже основне завдання – максимально чітко та прозоро їх реалізувати, – зауважив Антон Царюк. – Зокрема, в Умані вже розпочалися роботи з відновлення житлового будинку. Тривають демонтаж, утеплення технічного поверху, облаштування даху. Проводяться підготовчі роботи до облаштування стін у підвальному приміщенні у зруйнованій секції, виготовляють вікна, які почнуть встановлювати з наступного тижня.
Водночас виникла необхідність внести певні корективи до проекту. Зокрема, виправити технічні помилки та привести деякі цінові позиції до ринкових.
– Другий проект – а це реконструкція ліцею у Паланці – буде відновлюватися коштом безпосереднього донора, яким є Європейський інвестиційний банк, – наголосив Антон Царюк. – Банк під час підписання чотиристороннього договору висунув чіткі вимоги щодо контролю використання коштів. Якщо донор матиме певні запитання під час робіт, то може ініціювати проведення повної аудиторської перевірки, що свідчить про значний фінансовий контроль. Також ці проекти – під постійним контролем нашої робочої групи при ОВА “Прозорість і підзвітність”.
Нагадаємо, на рівні області та громад безпосередньо здійснюють контроль за витрачанням бюджетних коштів у межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Пріоритетними для фінансування є видатки на оборону, захист цивільного населення, будівництво захисних споруд, фінансування критичної інфраструктури, соцпідтримка військовослужбовців, ветеранів, а також ВПО.
Посібник «Як впровадити програму стажування для молоді?» містить покрокові інструкції та рекомендації для органів місцевого самоврядування, як впровадити програму стажування для молоді.
Крок 1. Визначення потреб і спроможності ОМС, портрета стажера і підготовка до запуску програми стажування. Крок 2. Анонс програми стажування та відбір учасників і учасниць. Крок 3. Проведення програми стажування. Крок 4. Завершення та оцінювання програми стажування.
Від початку повномасштабного вторгнення російської орди на території України знищено, зруйновано, пошкоджено величезна кількість населених пунктів. Херсонська область є однією з таких, що найбільше постраждали від руйнувань та підтоплень, внаслідок підриву Каховської ГЕС.Для відбудови сіл та містечок,повернення населення в свої оселі ,є велика необхідність у допомозі.
На звільненій частині Херсонщини працює проєкт відбудови регіону «Пліч-о-пліч». Голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін 7 липня повідомив, що громадам 26 населених пунктів відбудувати пошкоджене житло та соціальні об'єкти допоможуть15 областей України. До їх відбудови були залучені такі регіони, як Вінниччина, Волинь, Буковина, Дніпропетровщина, Житомирщина, Закарпаття, Івано-Франківщина, Кіровоградщина, Львівщина, Одещина, Полтавщина, Рівненщина, Тернопільщина, Хмельниччина і Черкащина . За словами Прокудіна, до регіону приїхали сотні ремонтних бригад здебільшого на волонтерських засадах.
День ООН - це день народження Організації Об’єднаних Націй.
24 жовтня 1945 року, після того, як більшість держав-засновників ратифікували договір про створення всесвітнього органа, була офіційно створена Організація Об’єднаних Націй. Україна серед перших держав підписала статут ООН і ввійшла до групи засновників організації. У 1971 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію, в якій вона рекомендувала державам-членам відзначати цей день як державне свято. Традиційно в цей день у всьому світі проводяться зустрічі, дискусії та виставки, присвячені цілям Організації та її досягненням.