Покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю має на меті в подальшому недопущення вчинення засудженими особами злочинів з використанням певних посад чи в результаті зайняття певною діяльністю. Дане покарання може бути призначене як основне, так і додаткове.

Засуджений до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю (ст. 34 Кримінально-виконавчого кодексу України) зобов’язаний:

Законодавчі умови для реалізації досудової пробації, особливостей статусу та повноважень персоналу органів пробації визначені Законом України “Про пробацію” від 5 лютого 2015 року №160-VIII, а також Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення виконання кримінальних покарань та реалізації прав засуджених” від 7 вересня 2016 року № 1492-VIII.

            Законодавцем визначено, що досудова доповідь – це формалізована інформація, що характеризує обвинуваченого, з метою прийняття судом рішення про міру його відповідальності.

Звільнення від відбування покарання з випробуванням полягає у звільненні засудженого від основного покарання за умови, що він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки. Іспитовий строк відповідно до статті 75 Кримінального Кодексу України встановлюється судом тривалістю від одного до трьох років.

У разі звільнення від відбування покарання з випробуванням, Ви маєте довести, що усвідомили свій негативний вчинок, бажаєте змінитися. Ви не повинні вчиняти нові злочини і маєте виконати обов’язки, які покладені на Вас судом.

#Інформує уповноважений з гендерних питань – радник керівника Державної установи «Центр пробації»

У річній доповіді про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини зазначається, що продовж 2022 року до органів поліції та соціального захисту надійшло 251829 звернень щодо домашнього насильства. З них зареєстрували 244381 заяву та повідомлення про кримінальне правопорушення.

Станом на 01 травня 2023 року на обліку уповноважених органів з питань пробації перебувають 440 осіб, засуджених за домашнє насильство (стаття126-1 Кримінального Кодексу України).

Після початку повномаштабного вторгнення рф Кримінальний кодекс України доповнили статтею 111-1 "Колабораційна діяльність". Найсуворіше покарання за неї — до 15 років ув'язнення. Але є види правопорушень, пов’язані з колабораційною діяльністю, за які передбачені покарання, не пов’язані з позбавленням волі. Такі засуджені підпадають під пробацію. Про це Олег Янчук, директор Центру пробації, розповів у прямому ефірі Українського радіо.

Посилання на виступ:

https://fb.watch/k6avVuahJo/

Колаборант – це той, хто співпрацює або очолює незаконно створені органи та робить все аби підірвати суверенітет держави.

Згідно роз’яснень Міністерства юстиції України термін «Колабораціонізм» буквально означає співпрацю з ворогом. Використовувати його почали з часів Першої світової війни, а уже у Другій світовій він набув емоційного забарвлення. «Колабораціонізм» почав вживатися не тільки в позначенні співпраці з ворогом, але й ідеологічній підтримці нацизму. Все частіше цей термін є синонімом з поняттям державної зради.

Випадкове зображення