Доступ до якісної освіти для всіх дітей — одна з головних цілей роботи Міністерства освіти і науки України. Такі міжнародні дослідження, як PISA, а також результати ЗНО (НМТ) показують, що учні із сільських шкіл, як правило, мають нижчі навчальні успіхи, ніж їхні однолітки з малих і великих міст. Тому найперше забезпечення доступу до якісної освіти стосується дітей із сіл. Пояснюємо рішення уряду про зміни у фінансуванні оплати праці вчителів шкіл із малою кількістю учнів із 2025 року.
Сьогодні, 13 березня 2023 року, оприлюднено демонстраційний варіант завдань НМТ з історії України.
Потенційні учасники мають змогу скласти тест в онлайновому середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти за цим посиланням. Інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде у реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю виконання демонстраційний варіант аналогічний вступному тесту.
Тест містить 30 завдань, на виконання яких буде надано 60 хвилин. Зміст завдань відповідає програмі ЗНО з історії України (розділи 6–32) й охоплює теми, що стосуються подій другої половини XVI – початку ХХІ ст.
Також для тих учасників, у яких повільний інтернет або немає можливості працювати протягом 60 хвилин за комп’ютером/з планшетом/телефоном. демонстраційний варіант тесту можна завантажити файлом.
2023 рік для Лисянської громади багатий на переможців обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2022/2023 навчальному році! Жага до знань і творча обдарованість особистості сьогодні є запорукою розвитку країни та є сприятливим фактором майбутнього при побудові сучасної і технологічної України.
Наші учні всупереч труднощам, продовжують здобувати призові місця на конкурсах та олімпіадах. Вони вмотивовані й зацікавлені у тому, щоб і надалі зростати інтелектуально та творчо.
Сьогодні радіємо перемогам Лисянських учнів у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2022/2023 навчальному році.
Український центр оцінювання якості освіти задля ознайомлення вступників із завданнями, що будуть у цьогорічному НМТ, розмістить тренувальні матеріали з усіх навчальних предметів.
Зауважте, що тест розміщено в спеціальному онлайн-середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. Інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їхнього виконання демонстраційний варіант аналогічний до вступного тесту.
Виконати блок із 30 завдань демонстраційного варіанта «Українська мова» вступники можуть протягом 60 хвилин. Як під час проходження демонстраційного тесту, так і під час реального тестування, можна вибирати послідовність виконання завдань, змінювати варіант відповіді тощо. Після завершення роботи, учасники НМТ одержать результати тестування.
У Києві відбулася презентація програмної швейцарсько-української ініціативи «Стаємо сильнішими разом!» за участю першого заступника Міністра освіти і науки Андрія Вітренка.
– Хочу висловити слова абсолютної підтримки нашим партнерам DECIDE, які запропонували таку чудову програму, – сказав Андрій Вітренко. – Сьогодні українські діти щодня долають величезні виклики. Наше завдання, як дорослих людей, допомагати їм в цьому. Для українців, крім Батьківщини, немає нічого ціннішого, ніж життя власних дітей. Тому проєкт «DECIDE» є актуальним і дуже потрібним. Я впевнений, що згодом ми зможемо його ще більше масштабувати і запровадити повністю на території країни.
Сьогодні виникає загроза несвоєчасної поставки дров для закладів освіти через порушення зобов’язання постачальника
Попри наявність на території Лисянської громади філії лісогосподарського підприємства, паливними дровами заклади освіти забезпечуватиме підприємство з міста Дніпро – ФОП Нестеренко І.М. Ще 10 лютого 2023 року це підприємство виграло тендер, що був оголошений відділом освіти Лисянської селищної ради, але досі не поставило дрова в освітні заклади.
Ця ситуація щодня обговорюється у відділі освіти та селищній раді.
У бюджеті селищної ради були завчасно передбачені кошти на придбання деревини для опалення закладів освіти Лисянської громади. Торги проведені вчасно.
Понад 10 тис. шкільних психологів створили мережу психосоціальної підтримки дітям, їхнім батькам та освітянам.
Учора, 31 січня 2023 року, відбувся перший вебінар для практичних психологів у межах Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти, яку запровадило Міністерство освіти та науки України спільно з Інститутом модернізації змісту освіти і Асоціацією інноваційної та цифрової освіти у межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської зі створення Національної програми ментального здоров’я.
– Практичні психологи є наразі основною ланкою реалізації психосоціальної підтримки та надання першої психологічної допомоги учасникам освітнього процесу, які перебувають на передовій цього фронту, – зазначила заступник Міністра освіти і науки України Віра Рогова. – Саме тому ми створили Комунікаційну платформу для можливості обміну найкращими практиками із залученням провідних українських та іноземних фахівців. Від імені Міністерства освіти і науки України я дякую всім нашим фахівцям, а також партнерам, які підтримують цей проект.