Понад 10 тис. шкільних психологів створили мережу психосоціальної підтримки дітям, їхнім батькам та освітянам.
Учора, 31 січня 2023 року, відбувся перший вебінар для практичних психологів у межах Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти, яку запровадило Міністерство освіти та науки України спільно з Інститутом модернізації змісту освіти і Асоціацією інноваційної та цифрової освіти у межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської зі створення Національної програми ментального здоров’я.
– Практичні психологи є наразі основною ланкою реалізації психосоціальної підтримки та надання першої психологічної допомоги учасникам освітнього процесу, які перебувають на передовій цього фронту, – зазначила заступник Міністра освіти і науки України Віра Рогова. – Саме тому ми створили Комунікаційну платформу для можливості обміну найкращими практиками із залученням провідних українських та іноземних фахівців. Від імені Міністерства освіти і науки України я дякую всім нашим фахівцям, а також партнерам, які підтримують цей проект.
Вебінари проходитимуть щомісяця, під час них для практичних психологів будуть:
- презентувати ефективні сервіси та інструменти, якими вони можуть скористатись під час роботи;
- проводити майстер-класи від провідних українських та іноземних фахівців;
- порушать актуальні питання, які виникають час роботи у закладах освіти.
– Наприкінці минулого року ми надіслали лист на всі регіони з пропозицією до практичних психологів створити власну професійну мережу і за декілька тижнів понад 10 тис. шкільних психологів виявили бажання взяти участь у роботі Комунікаційної платформи, – повідомив Директор Інституту модернізації змісту освіти Євген Баженков.
Першим майстер-клас «Як знайти ресурсний стан під час війни» провів відомий телевізійний ведучий та психолог Дмитро Карпачов.
«Окрім щомісячних вебінарів, практичні психологи мають можливість постійно спілкуватись між собою 24/7 у телеграм-каналі.
– Надалі ми будемо створювати нові і нові можливості для підвищення кваліфікації освітян у питаннях надання психологічної допомоги, – сказала Виконавчий директор Асоціації інноваційної та цифрової освіти, координаторка мережі українських освітніх хабів Марія Богуслав.
Реалізація цієї ініціативи стала можливою завдяки підтримці міжнародних партнерів.
– Підтримка ментального здоров’я, особливо дітей, сьогодні є вкрай актуальним викликом для України, тому ми з великим задоволенням беремо участь у цьому проекті, – поділився своїми думками заступник аташе Посольства США в Україні Скотт Вітмор.
– Ми з радістю розпочали співпрацю з Асоціацією інноваційної та цифрової освіти, яка має широкий досвід реалізації освітніх проектів в Україні та переконані, що постійний обмін успішними практиками, а також спільне обговорення актуальних питань, дозволить практичним психологам принести максимальну користь кожній дитині або педагогу, які будуть потребувати психологічної допомоги, – підсумувала регіональна менеджерка Міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді» Дар’я Кузнецова.
Нагадаємо, міжвідомча робоча група працює над створенням безпечного середовища у закладах освіти.