Мінсоцполітики вітає роботу Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю щодо активізації проведення інформаційних кампаній з питань протезування постраждалих внаслідок війни за державною програмою.
За рік воєнних дій відбулось зростання кількості людей з інвалідністю в Україні. Внаслідок цього десятки тисяч людей потребують протезування та забезпечення допоміжними засобами реабілітації.
Проведення інформаційних кампаній спрямоване на роз’яснення державної та регіональної політики щодо забезпечення доступності соціальної підтримки для осіб з інвалідністю, вдосконалення системи забезпечення допоміжними засобами реабілітації, об’єднання зусиль державних установ, підприємств, громадських, міжнародних організацій заради вирішення проблем, загострених війною, а головне – підвищення рівня обізнаності людей, які потребують такої підтримки.
Електронний кабінет особи з інвалідністю – зручний сервіс, який дає можливість оперативно онлайн подавати пакет документів для безоплатного отримання допоміжних засобів реабілітації (технічних та інших засобів реабілітації) (далі – ДЗР). Сервіс доступний на Порталі Централізованого банку даних осіб з інвалідністю
Які переваги отримують користувачі завдяки Електронному кабінету особи з інвалідністю?
Завдяки сервісу люди, зареєстровані в централізованому банку даних з проблем інвалідності (далі – ЦБІ) отримають можливість:
подачі заяв про потребу в забезпеченні ДЗР та пакету документів шляхом заповнення стандартизованих форм, прикріплення сканованих копій документів та підписання КЕП;
подачі заяв про вибір підприємства шляхом заповнення стандартизованих форм, прикріплення сканованих копій документів та підписання КЕП;
а також здійснення зворотного зв’язку:
можливість надсилання людям з інвалідністю в електронний кабінет повідомлень про результат розгляду заяви про забезпечення ДЗР та пакету документів, інших інформаційних повідомлень.
Аби залишатися стійкими у воєнний час, треба дбати не лише про фізичне, а й про ментальне здоров’я. Розповідаємо про платформи, що надають безкоштовну психологічну допомогу.
Цілодобова психологічна підтримка «Запорука»
Усі сеанси за замовчуванням анонімні та проходять у відеоформаті в найбільш зручних для користувача месенджерах – Viber, WhatsApp чи Telegram. Щоб отримати допомогу, зателефонуйте за номером безкоштовної гарячої лінії 0800400023.
Війна шкодить здоров’ю дітей та дорослих — і фізичному, і психічному. На жаль, внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну багато дітей отримали травми та поранення, які призвели до інвалідності. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом із навчально-реабілітаційним центром "Джерело" підготували брошуру "Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям", яка містить відповіді на такі запитання:
-Як оформити статус інвалідності дитини?
-На яку допомогу можна розраховувати та як її отримати?
-Як говорити з дитиною про інвалідність?
-Де шукати психологічної підтримки?
-Як облаштувати домашній та освітній простір?
-Що таке інклюзивна освіта та як записати дитину до садочка та школи?
В рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги учасників навчального процесу до проблем подолання насильства у сім’ї та жорстокого поводження з дітьми проведено навчальну лекцію з елементами тренінгового заняття у ПАЛ "Лисянській професійний аграрний ліцей" головним спеціалістом Служби у справах дітей - Анною Томіленко. Задля збільшення розуміння та обізнаності учнівської молоді про всі форми насилля, зокрема домашнього насильства, підліткам надано інформаційні буклети та повідомлено телефони гарячих ліній.
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою затверджено Порядок надання багаторівневої безоплатної психологічної допомоги особам, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед країною, членам сімей таких осіб і членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.
Його розроблено фахівцями Міністерства у справах ветеранів України з метою об’єднати ключових стейкхолдерів процесу надання психологічної допомоги ветеранам та членам їхніх сімей, а також на виконання Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ініційованої першою леді Оленою Зеленською.
Сьогодні, 7 листопада відбулися заходи з нагоди професійного свята – Дня працівників соціальної сфери.
Це свято по праву належить тим, хто виявляє милосердя, створює добро не тільки зі службового обов’язку, а й за велінням совісті та покликом душі, тим, хто приходить на допомогу і підтримує у нелегких життєвих обставинах. А сьогодні, в умовах війни, особливо відчутна цінність і значимість соціальних працівників.
За традицією працівників соціальної сфери привітали директор комунального закладу «Центр надання соціальних послуг Лисянської селищної ради» Надія Момот, голова Лисянської селищної ради Анатолій Проценко.
На виконання законів України щодо загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, пенсійного забезпечення військовослужбовців, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та з метою здійснення додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році Мінсоцполітики підготовлений проект постанови, який забезпечить з 1 березня 2022 року наступні кроки
Зимові свята люблять і діти, і дорослі. Але з особливим нетерпінням всі чекають Нового Року. Бо саме з цього часу ми всі знову починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання. А ще чекаємо подарунків, веселого настрою, а головне – дива. А Новий рік - це свято, коли дива трапляються кожну секунду.