Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Черкаській області повідомляє, що 3 жовтня 2023 року під № 1049 Кабінетом Міністрів України затверджено “Постанову про реалізацію пілотного проекту із запровадження комплексної психосоціальної послуги з формування життєстійкості”.
Метою реалізації експериментального проекту є визначення змісту, обсягу, порядку надання комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості
До дня працівника соціальної сфери Національна соціальна сервісна служба України спільно з Міністерством соціальної політики та за підтримки Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей реалізовує спецпроєкт “Людини для Людини”. Проводитиметься збір історій про соціальних працівників, які працюють із дітьми, аби попурялизувати цю професію та розповісти про спеціалістів, які сумлінно ставляться до своєї роботи, виконуючи її щодня
– внутрішньо переміщених осіб, місцем фактичного проживання яких згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є територія (вказати назву громади), що є адресою останнього задекларованого/зареєстрованого місця проживання внутрішньо переміщеної особи, в тому числі які є представниками суб’єктів господарювання, які в установленому законодавством порядку перемістили свої виробничі потужності та активи;
– громадські об’єднання, в статуті яких визначено, що їхня діяльність спрямована на забезпечення та захист прав внутрішньо переміщених осіб і реалізацію проектів у межах (вказати назву громади).
Зважаючи на повномасштабну війну, розв'язану російською федерацією, та спротив, який чинять наші військові на фронті, на жаль, в країні зростає кількість людей, що потребують реабілітації, забезпечення протезно-ортопедичними виробами та допоміжними засобами реабілітації.
Актуальними для тих, хто отримав поранення, стають консультації з питань отримання реабілітаційних послуг та забезпечення протезами, ортезами, іншими допоміжними засобами реабілітації.
Міністерство соціальної політики України інформує, що 31 липня 2023 року на засіданні Уряду схвалено постанову Кабінету Міністрів України № 789 „Про внесення змін до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам”.
Змінами до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2023 р. № 709) передбачено, що:
Мінсоцполітики вітає роботу Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю щодо активізації проведення інформаційних кампаній з питань протезування постраждалих внаслідок війни за державною програмою.
За рік воєнних дій відбулось зростання кількості людей з інвалідністю в Україні. Внаслідок цього десятки тисяч людей потребують протезування та забезпечення допоміжними засобами реабілітації.
Проведення інформаційних кампаній спрямоване на роз’яснення державної та регіональної політики щодо забезпечення доступності соціальної підтримки для осіб з інвалідністю, вдосконалення системи забезпечення допоміжними засобами реабілітації, об’єднання зусиль державних установ, підприємств, громадських, міжнародних організацій заради вирішення проблем, загострених війною, а головне – підвищення рівня обізнаності людей, які потребують такої підтримки.
Електронний кабінет особи з інвалідністю – зручний сервіс, який дає можливість оперативно онлайн подавати пакет документів для безоплатного отримання допоміжних засобів реабілітації (технічних та інших засобів реабілітації) (далі – ДЗР). Сервіс доступний на Порталі Централізованого банку даних осіб з інвалідністю
Які переваги отримують користувачі завдяки Електронному кабінету особи з інвалідністю?
Завдяки сервісу люди, зареєстровані в централізованому банку даних з проблем інвалідності (далі – ЦБІ) отримають можливість:
подачі заяв про потребу в забезпеченні ДЗР та пакету документів шляхом заповнення стандартизованих форм, прикріплення сканованих копій документів та підписання КЕП;
подачі заяв про вибір підприємства шляхом заповнення стандартизованих форм, прикріплення сканованих копій документів та підписання КЕП;
а також здійснення зворотного зв’язку:
можливість надсилання людям з інвалідністю в електронний кабінет повідомлень про результат розгляду заяви про забезпечення ДЗР та пакету документів, інших інформаційних повідомлень.
Аби залишатися стійкими у воєнний час, треба дбати не лише про фізичне, а й про ментальне здоров’я. Розповідаємо про платформи, що надають безкоштовну психологічну допомогу.
Цілодобова психологічна підтримка «Запорука»
Усі сеанси за замовчуванням анонімні та проходять у відеоформаті в найбільш зручних для користувача месенджерах – Viber, WhatsApp чи Telegram. Щоб отримати допомогу, зателефонуйте за номером безкоштовної гарячої лінії 0800400023.