bpn0120250001Звертаємо увагу платників податків, що з питань зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних можна звернутись до Головного управління ДПС у Черкаській області особисто (18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235), телефоном «гарячих ліній»: (0472) 33-91-97, (063) 525-95-27 або на електронну скриньку комунікаційної податкової платформи Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Наші фахівці готові надати вам детальні консультації та допомогти уникнути податкових ризиків!

Потребуєте додаткової інформації? Скористайтесь «гарячими лініями» з різних напрямків. Контакти – https://ck.tax.gov.ua/kontakti/

na0120250001За 2024 рік платники податків Черкащини сплатили 234,6 млн грн акцизного податку до державного та місцевих бюджетів. Про це повідомляють у  Головному управлінні ДПС у Черкаській області.

Так, за 12 місяців 2024 року платники до загального фонду державного бюджету сплатили 31 190,5 тис. грн акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів.

 and01202521 листопада 2024 року за № 1752/43097 Міністерством юстиції України зареєстровано наказ Міністерства фінансів України від 07.11.2024 № 567 «Про затвердження Змін до форми декларації з акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації з акцизного податку» (далі – наказ № 567).

Пунктом 3 наказу № 567 визначено, що він набуває чинності з дня його офіційного опублікування, крім окремих його положень, які набирають чинності  з 01 січня 2026 року.

27.12.2024 наказ № 567 опубліковано в Офіційному віснику України № 109.

 e aud012025

Впровадження електронного аудиту («е-аудит») здійснюється в рамках Національної стратегії доходів до 2030 року (далі – НСД). Основні положення НСД узгоджені з МВФ та враховують міжнародну практику оподаткування, євроінтеграційні процеси, рекомендації Світового банку.

Одним із напрямів реалізації НСД є заходи по впровадженню «е-аудит», що сприятиме удосконаленню  процесів організації проведення перевірок та цифрової трансформації контрольно-перевірочної роботи, зокрема, через впровадження стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA).

На сьогодні прийнято зміни до законодавчих та нормативно-правових актів, якими досягнуто усіх необхідних передумов для впровадження процедури електронного аудиту (е-аудит), а саме, визначено форму, структуру та порядок надання електронних документів SAF-T UA до контролюючих органів, розроблено методики проведення перевірок, удосконалено «Електронний кабінет» для забезпечення зручності роботи з великими обсягами даних.

Для платників податків передбачається:

-  сприяння достовірності ведення бухгалтерського та податкового обліку;

- надання можливості виправлення виявлених помилок при поданні SAF-T UA файлу (система відображає ймовірні помилки платника);

- підвищення рівня добровільного дотримання платниками податкового законодавства;

- забезпечення прогнозованості щодо відбору платника до документальної перевірки.

Для податкових органів запровадження «е-аудит» передбачає:

- введення автоматизації податкових ризиків та поглиблене впровадження ризико-орієнтованого підходу, що підвищить якість відбору платників до документальних перевірок та їх результатів;

- прискорення та спрощення процедури аналізу даних бухгалтерського та податкового обліку платників;

- стандартизація процесів податкових перевірок;

- зменшення впливу «людського» фактору під час процедур податкового контролю.

Впровадження європейських стандартів у діяльність податкових органів потребує якісного та послідовного підходу.   Так, для зручності платників на вебпорталі ДПС створено банер «SAF-T UA», в якому структуровано інформацію щодо стандартного аудиторського файлу.

З метою удосконалення системи співпраці та інформаційного обміну між платниками податків та органами державної влади, ДПС повідомлено про можливість укладання Меморандуму з великими платниками податків  про участь в експерименті із запровадження процедури («е-аудит») шляхом надсилання відповідних повідомлень до електронних кабінетів великих платників податків. Ознайомитись з Меморандумом про участь в експерименті із запровадження Концепції електронного аудиту великим платникам податків можна за посиланням: Головна/БАНЕР/SAF-T/Меморандум про участь в експерименті із запровадження процедури (е-аудит).

Протягом 2024 року заключено/пролонговано 24 Меморандуми про участь в експерименті із запровадження процедури «е-аудит» з великими платниками податків, які надали згоду сформувати та надіслати стандартний аудиторський файл (SAF-T UA) до ДПС для його тестової обробки, та проведено з ними онлайн-зустрічі.

На сьогодні SAF-T UA в Україні впроваджується поступово – на даному етапі вимога до формування та подання стандартного аудиторського файлу розповсюджується лише на великих платників податків.

За інформацією ДПС.

 

chdpi012025Нагадуємо, що в складі ГУ ДПС у Черкаській області створені та фукціонують 4 державні податкові інспекції: Черкаська державна податкова інспекція, Звенигородська державна податкова інспекція, Золотоніська державна податкова інспекція та Уманська державна податкова інспекція, при яких створено 13 центрів обслуговування платників:

chekvidp012025Документ не є розрахунковим у разі відсутності в ньому хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення.

За рішенням контролюючих органів до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

- порушення вчинене вперше – 100 відс. суми, на яку здійснено продаж товарів (робіт, послуг) та/або розрахунки при організації та проведенні азартних ігор з порушеннями;

Випадкове зображення