Звертаємо увагу платників податків, що з питань зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних можна звернутись до Головного управління ДПС у Черкаській області особисто (18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235), телефоном «гарячих ліній»: (0472) 33-91-97, (063) 525-95-27 або на електронну скриньку комунікаційної податкової платформи Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
Наші фахівці готові надати вам детальні консультації та допомогти уникнути податкових ризиків!
Потребуєте додаткової інформації? Скористайтесь «гарячими лініями» з різних напрямків. Контакти – https://ck.tax.gov.ua/kontakti/
За 2024 рік платники податків Черкащини сплатили 234,6 млн грн акцизного податку до державного та місцевих бюджетів. Про це повідомляють у Головному управлінні ДПС у Черкаській області.
Так, за 12 місяців 2024 року платники до загального фонду державного бюджету сплатили 31 190,5 тис. грн акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів.
21 листопада 2024 року за № 1752/43097 Міністерством юстиції України зареєстровано наказ Міністерства фінансів України від 07.11.2024 № 567 «Про затвердження Змін до форми декларації з акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації з акцизного податку» (далі – наказ № 567).
Пунктом 3 наказу № 567 визначено, що він набуває чинності з дня його офіційного опублікування, крім окремих його положень, які набирають чинності з 01 січня 2026 року.
27.12.2024 наказ № 567 опубліковано в Офіційному віснику України № 109.
Впровадження електронного аудиту («е-аудит») здійснюється в рамках Національної стратегії доходів до 2030 року (далі – НСД). Основні положення НСД узгоджені з МВФ та враховують міжнародну практику оподаткування, євроінтеграційні процеси, рекомендації Світового банку.
Одним із напрямів реалізації НСД є заходи по впровадженню «е-аудит», що сприятиме удосконаленню процесів організації проведення перевірок та цифрової трансформації контрольно-перевірочної роботи, зокрема, через впровадження стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA).
На сьогодні прийнято зміни до законодавчих та нормативно-правових актів, якими досягнуто усіх необхідних передумов для впровадження процедури електронного аудиту (е-аудит), а саме, визначено форму, структуру та порядок надання електронних документів SAF-T UA до контролюючих органів, розроблено методики проведення перевірок, удосконалено «Електронний кабінет» для забезпечення зручності роботи з великими обсягами даних.
Для платників податків передбачається:
- сприяння достовірності ведення бухгалтерського та податкового обліку;
- надання можливості виправлення виявлених помилок при поданні SAF-T UA файлу (система відображає ймовірні помилки платника);
- підвищення рівня добровільного дотримання платниками податкового законодавства;
- забезпечення прогнозованості щодо відбору платника до документальної перевірки.
Для податкових органів запровадження «е-аудит» передбачає:
- введення автоматизації податкових ризиків та поглиблене впровадження ризико-орієнтованого підходу, що підвищить якість відбору платників до документальних перевірок та їх результатів;
- прискорення та спрощення процедури аналізу даних бухгалтерського та податкового обліку платників;
- стандартизація процесів податкових перевірок;
- зменшення впливу «людського» фактору під час процедур податкового контролю.
Впровадження європейських стандартів у діяльність податкових органів потребує якісного та послідовного підходу. Так, для зручності платників на вебпорталі ДПС створено банер «SAF-T UA», в якому структуровано інформацію щодо стандартного аудиторського файлу.
З метою удосконалення системи співпраці та інформаційного обміну між платниками податків та органами державної влади, ДПС повідомлено про можливість укладання Меморандуму з великими платниками податків про участь в експерименті із запровадження процедури («е-аудит») шляхом надсилання відповідних повідомлень до електронних кабінетів великих платників податків. Ознайомитись з Меморандумом про участь в експерименті із запровадження Концепції електронного аудиту великим платникам податків можна за посиланням: Головна/БАНЕР/SAF-T/Меморандум про участь в експерименті із запровадження процедури (е-аудит).
Протягом 2024 року заключено/пролонговано 24 Меморандуми про участь в експерименті із запровадження процедури «е-аудит» з великими платниками податків, які надали згоду сформувати та надіслати стандартний аудиторський файл (SAF-T UA) до ДПС для його тестової обробки, та проведено з ними онлайн-зустрічі.
На сьогодні SAF-T UA в Україні впроваджується поступово – на даному етапі вимога до формування та подання стандартного аудиторського файлу розповсюджується лише на великих платників податків.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) оновило роз’яснення до кампанії декларування за 2024 рік, врахувавши зміни у законодавстві та зворотний зв'язок декларантів. Під час підготовки фахівці НАЗК опрацювали понад 4 тисяч коментарів в Базі знань та більш ніж 9 тисяч анкет, які декларанти заповнили після подання декларації до Реєстру.
Оновлені роз’яснення допоможуть суб’єктам декларування уникнути типових помилок та швидше зорієнтуватися в питаннях, які викликають сумніви.
Нагадуємо, що в складі ГУ ДПС у Черкаській області створені та фукціонують 4 державні податкові інспекції: Черкаська державна податкова інспекція, Звенигородська державна податкова інспекція, Золотоніська державна податкова інспекція та Уманська державна податкова інспекція, при яких створено 13 центрів обслуговування платників:
Документ не є розрахунковим у разі відсутності в ньому хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення.
За рішенням контролюючих органів до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
- порушення вчинене вперше – 100 відс. суми, на яку здійснено продаж товарів (робіт, послуг) та/або розрахунки при організації та проведенні азартних ігор з порушеннями;
Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє, що для підвищення рівня інформування платників податків про суми помилково сплачених податкових платежів, єдиного внеску розроблено та впроваджено в Електронному кабінеті новий сервіс «Е-повідомлення».
Платники податків, користувачі Електронного кабінету, мають можливість отримувати в розділі «Вхідні/вихідні документи/Вхідні/ Повідомлення» електронне інформаційне повідомлення про помилкову сплату платежів та миттєво направляти до територіального органу ДПС, в якому обліковуються такі суми, заяву про перерахування коштів в електронному форматі.
Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє, що в зв’язку зі зміною структури Державної податкової служби України відповідно до адміністративно-територіального устрою України з 01.01.2025 проведена зміна ДПІ або коду ДПІ обслуговування платників в Головному управлінні ДПС у Черкаській області, а саме:
Код нової ДПІ
Назва нової ДПІ
Код попередньої ДПІ
Назва ліквідованої ДПІ
2301
Черкаська ДПІ
2304, 2321
Смілянська ДПІ (м.Сміла, Смілянський р-н)
2306, 2315
Канівська ДПІ (м.Канів, Канівський р-н)
2309
Городищенська ДПІ
2314
Корсунь-Шевченківська ДПІ
2316
Кам’янська ДПІ
2325
ДПІ у м.Черкаси (Черкаський район)
2327
Чигиринська ДПІ
2305
Уманська ДПІ
2323
Уманська ДПІ (Уманський р-н)
2311
Жашківська ДПІ
2319
Маньківська ДПІ
2320
Монастирищенська ДПІ
2324
Христинівська ДПІ
2312
Звенигородська ДПІ
2307
Ватутінська ДПІ
2309
Городищенська ДПІ (платники Вільшанської ТГ)
2314
Корсунь-Шевченківська ДПІ (платники Селищенської та Стеблівської ТГ)
2317
Катеринопільська ДПІ
2318
Лисянська ДПІ
2322
Тальнівська ДПІ
2328
Шполянська ДПІ
2313
Золотоніська ДПІ
2308
Золотоніська ДПІ (м.Золотоноша)
2310
Драбівська ДПІ
2326
Чорнобаївська ДПІ
Також дані про ДПІ за основним та неосновним місцем обліку можна переглянути в Електронному кабінеті платника податку:
- «Дані про взяття на облік платників податку» у відкритій частині;
- «Реєстраційні дані» меню «Облікові дані платника» в приватній частині.
Пропонуємо врахувати зазначену інформацію під час подання звітності та інших електронних документів до контролюючих органів у 2025 році.
За 2024 рік платниками Черкаської області до бюджетів усіх рівнів сплачено 30,4 млрд грн податків, зборів та платежів, що на 23,6%, або на 5,8 млрд грн, більше порівняно з 2023 року.
В.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід зазначає, що до державного бюджету сплачено 17 млрд грн, а до місцевих – 13,4 млрд грн. Також перераховані та спрямовані на забезпечення пенсійного страхування та виконання державних соціальних виплат 14,3 млрд грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.