За 2024 рік платниками Черкаської області до бюджетів усіх рівнів сплачено 30,4 млрд грн податків, зборів та платежів, що на 23,6%, або на 5,8 млрд грн, більше порівняно з 2023 року.
В.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід зазначає, що до державного бюджету сплачено 17 млрд грн, а до місцевих – 13,4 млрд грн. Також перераховані та спрямовані на забезпечення пенсійного страхування та виконання державних соціальних виплат 14,3 млрд грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Державна податкова служба України повідомляє, що у зв’язку зі зміною структури ДПС в областях та м. Києві відповідно до адміністративно-територіального устрою України з 01.01.2025 буде проведена зміна ДПІ або коду ДПІ обслуговування платників.
Перелік нових ДПІ у розрізі адміністративних районів кожної області та ДПІ у місті Київ наведено тут.
Оголошення про проведення цільового аукціону №20240523/2 ДПА
ТОВ «Українська універсальна біржа» проводить цільовий аукціон 24.12.2024 о 12-00 з продажу майна ТОВ "Союзпостачзбут – 2000, яке перебуває у податковій заставі Головного управління ДПС у Черкаській області та підлягає реалізації в рахунок погашення його податкового боргу згідно рішення Черкаського окружного адміністративного суду, справа 580/1140/21, через ТОВ «Електронні аукціоні ХТБ».
Із початку року 4143 громадяни Черкащини задекларували право на податкову знижку. Загальна сума до повернення з бюджету становить 20,3 млн грн. Про це зазначає очільник обласної податкової Володимир Жаврід.
Нагадаємо, податкова знижка – це можливість повернути частину сплаченого податку на доходи за певні послуги упродовж звітного року. Щоб отримати таку знижку, необхідно до 31 грудня 2024 року подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Це можна зробити й через мобільний застосунок «Моя податкова». Важливо, що право на отримання знижки не переноситься на наступний рік.
За 10 місяців 2024 року платники податків Черкаської області спрямували до державного бюджету 858,4 млн грн військового збору. Такі дані наводять в управлінні оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Черкаській області.
Податкова служба Черкащини висловлює щиру подяку всім платникам податків за їхній вагомий внесок у підтримку Збройних Сил України та зміцнення економічної стабільності країни.
За січень-жовтень 2024 року платники Черкаської області до загального фонду державного бюджету сплатили 26 572,2 тис. грн акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів, повідомляє в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід.
Також, за результатами сплати за січень-жовтень 2024 року, надходження акцизного податку із ввезених в Україну підакцизних товарів становлять 6 166,0 тис. грн. Додатково до бюджету надійшло 3 781,5 тис. грн, що становить 258,6% від доведених показників доходів Державної податкової служби України.
Державна податкова служба України нагадує, що на виконання вимог частини двадцять дев’ятої статті 38 Закону України від 30 червня 2021 року № 1591-IX «Про платіжні послуги» Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 29 липня 2022 року № 894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)» (далі – Постанова № 894).
Законом № 3813 передбачено щоквартальне формування Державною податковою службою України Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства та оприлюднення цього переліку на вебпорталі ДПС.
У Головному управлінні ДПС у Черкаській області працює формат співпраці з бізнесом – Комунікаційна податкова платформа!
Податкова служба розширила можливості для комунікацій з громадськістю і бізнес-спільнотою, аби кожен знайшов оптимальний для себе формат діалогу з податківцями. Наша платформа – це відкритий майданчик для спілкування з лідерами думок, представниками асоціацій, професійних об’єднань, які захищають інтереси платників податків. Також ми запрошуємо до участі в роботі платформи народних обранців та членів консультативно-дорадчих й інших допоміжних органів, які представляють позицію громад та мають вплив на впровадження змін до податкового законодавства.
Чи повинен платник податку з 01.10.2024 до дати запровадження режиму експортного забезпечення (далі – РЕЗ) у графі 4 «Умовне позначення (українське) одиниці виміру товару/послуги» табличної частини податкової накладної (далі – ПН), складеної на постачання товарів, визначених абзацом другим статті 192 Закону України від 16 квітня 1991 року № 959-ХІІ «Про зовнішньоекономічну діяльність» (далі – окремі види товарів), вказувати виключно «кг»?
Відповідь:
Вказана вимога почне застосовуватись з моменту запровадження РЕЗ.