Пенсійний фонд України перерахував розміри житлових субсидій на опалювальний сезон 2024-2025 років
Розмір житлової субсидії за жовтень обчислено з урахуванням послуги з опалення житлового приміщення з початку опалювального сезону – з 16 жовтня (16 днів).
Виплата житлової субсидії за жовтень буде проведена в листопаді.
Із першого жовтня стартує опалювальний сезон, і субсидіанти традиційно цікавляться, чи варто повторно надавати документи для продовження виплат. Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області інформує, що потрібно знати жителям регіону про призначення субсидії на опалювальний період 2024 – 2025 років.
Житлова субсидія – це адресна допомога, що надається членам домогосподарства на відшкодування витрат з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
як авторизуватися на вебпорталі електронних послуг Фонду зі смартфона?
Мати постійний доступ до своєї електронної трудової книжки чи до інформації про призначену пенсію, субсидію / пільгу, страхову виплату можливо просто з вашого смартфона.
Мобільний застосунок "Пенсійний фонд України" дозволяє подавати документи на призначення пенсії, субсидії, пільги або щомісячної грошової виплати деяким категоріям громадян, контролювати дані щодо заробітної плати, страхового стажу, укладати договір про добровільну сплату внесків тощо.
Починаючи з 2023 року з нагоди Дня Незалежності України здійснюється виплата разової грошової допомоги окремим категоріям громадян.
Порядок здійснення такої виплати передбачено Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань», Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 № 1396 «Деякі питання соціального захисту осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, ветеранів війни та осіб, що працюють в спеціальних умовах».
Передбачено виплату разової допомоги таким категоріям громадян:
Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам у розмірі 50 %, 60 %, 70 % та 100 % середньої заробітної плати (доходу).
У розмірі 100 % лікарняний оплачується за наявності в застрахованої особи понад вісім років страхового стажу.
Також допомога по тимчасовій непрацездатності у розмірі 100 % середньої зарплати незалежно від тривалості набутого страхового стажу виплачується, зокрема:
Тимчасова втрата працездатності – це період непрацездатності людини внаслідок захворювання, травми або інших причин (вагітність та пологи, карантин тощо), який має тимчасовий характер і триває до відновлення працездатності.
Тимчасова непрацездатність працівників підтверджується листком непрацездатності.
Пропонуємо розглянути алгоритм виплати за листком непрацездатності
Електронні трудові книжки офіційно діють в Україні з 10.06.2021.
Сервіс впроваджений для удосконалення обліку трудової діяльності громадян та зменшення паперового документообігу.
Електронний формат дає змогу застрахованим особам контролювати свій страховий стаж, а при досягненні пенсійного віку — отримувати пенсію без візиту до Пенсійного фонду.
Для призначення пенсії необхідна інформація про наявний страховий стаж. Дані про трудову діяльність працівників нині обліковані в паперовому та електронному форматах.