grandy2023         Уряд розширює програму єРобота на порталі Дія та запускає три нові грантові програми для ветеранів. Відтепер учасники та учасниці бойових дій, а також їхні дружини або чоловіки, можуть подати заявку та отримати гранти від держави на старт чи розвиток власної справи.

         «Розширення діючої програми єРобота сприятиме демобілізованим військовим легше інтегруватися у мирне життя, створити або розвивати власну справу, отримувати прибуток і створювати нові робочі місця», - зазначає директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко. 

         Програма передбачає надання грантів на суми, які не можуть перевищувати 250 тисяч гривень, 500 тисяч гривень та 1 мільйон гривень:

- до 250 тисяч гривень на власний бізнес може отримати учасник бойових дій та/або особа з інвалідністю внаслідок війни за умови створення щонайменше одного робочого місця;

- до 500 тисяч гривень може отримати подружжя учасника бойових дій за умови створення щонайменше двох робочих місць. Співфінансування за цією програмою таке: 70% надає держава, 30% — власні кошти отримувача;

vaucher na navchannia2023         Ваучер – це документ, який видається одноразово та дає право безоплатно пройти навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

            Основна мета видачі ваучера - підвищення конкурентоспроможності та розширення можливостей для працевлаштування.

            Навчатися за ваучером можна за 70 професіями та спеціальностями (https://is.gd/qjIfuw). Зокрема у сфері ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціального обслуговування, самостійно обравши професію або спеціальність, заклад освіти у межах України та форму навчання: стаціонарну, заочну чи дистанційну.

vaycher navchanya 2023Вимоги сьогодення не залишаються сталими, вони передбачають зміни у кожній галузі науки, у професіях та спеціальностях. Конкурентоздатність кожного з нас після певного віку знижується -  це змушує багатьох  працювати на некваліфікованих роботах.  Служба зайнятості пропонує вихід з цієї ситуації - отримання ваучера.

sichen berezen 2023Збройна агресія Росії проти нашої держави внесла суттєві зміни у всі сфери нашого життя, зокрема, кардинально влинула й на ринок праці. Так, протягом 1 кварталу 2023 року послугами Лисянського відділу Звенигородської філії Черкаського ОЦЗ скористались 474 осіб, з них 429 мали  статус безробітного, що  майже вдвічі менше , ніж в аналогічному періоді 2022 року. Серед пошукачів роботи - 14 внутрішньо переміщених громадян, які вимушено залишили місця проживання в зв’язку з активними бойовими діями.  

Мінсоцполітики перезапускає програму «Рука допомоги», яка спрямована на допомогу малозабезпеченим особам у відкритті власної справи. На реалізацію програми державою виділено 9,6 млн грн.

У чому суть програми?

Програма дає можливість непрацюючим працездатним особам з числа членів малозабезпеченої сім’ї отримати одноразову безвідсоткову поворотну допомогу у розмірі до 100,5 тис. грн для відкриття чи розвитку власного бізнесу

На що дається фінансова допомога?

На придбання обладнання та матеріалів, необхідних для розвитку власної справи

На яких умовах дається кредит?

rp1801202301Протягом  2022 року послугами Лисянської районної філії Черкаського ОЦЗ скористались 1625 осіб, з них 1388 мали  статус безробітного, що  на 331 менше, ніж в 2021 році. Серед пошукачів роботи - 92 внутрішньо переміщених громадян, які вимушено залишили місця проживання в зв’язку з активними бойовими діями.  

Rynoj pratci22Протягом 11 місяців 2022 року послугами Лисянської районної філії Черкаського ОЦЗ скористалась 1554 особи, з них 1323 мали  статус безробітного, що  на 217 осіб менше, ніж в 2021 році. Серед пошукачів роботи - 90 внутрішньо переміщених громадян, які вимушено залишили місця проживання в зв’язку з активними бойовими діями.  

20092022002З 05 вересня 2022 року оновлено способи реєстрації громадян на відвідування центрів зайнятості (електронну чергу). Віднині записатися на прийом до фахівця центру зайнятості можна лише через особистий кабінет, де також відображається вся актуальна інформація щодо пошуку роботи, здійснення нарахувань та виплат тощо. 

14092022001За 8 місяців послугами Лисянської районної філії Черкаського ОЦЗ скористались 1355 осіб, з них 1187 мали  статус безробітного, що  на 120 осіб менше, ніж в 2021 році. Серед пошукачів роботи - 68 внутрішньо переміщених громадян, які вимушено залишили місця проживання в зв’язку з війною.  

За сприяння  філії з початку року знайшли роботу 506 громадян,  в т.ч. 379  безробітних, що на 101 особу менше ніж за відповідний період минулого року. Серед працевлаштованих -  9 осіб з числа внутрішньо переміщених осіб.