20092021001         Тиждень освіти дорослих в календарі професійних свят припадає на 11 вересня та триватиме до 17 числа.

Ця міжнародна ініціатива підтримується в більш ніж 50 країнах світу.

Чи є межа у досконалості чи достатньо досягти певного рівня освіти?

Практика показує, що знань не буває занадто багато. Навпаки, їх, як правило, недостатньо. Однак, далеко не кожен розуміє це. Навчання протягом життя ставить за мету зростання інвестицій у людей та їх знання шляхом набуття ними основних навичок, зокрема, цифрову грамотність і розширення можливості для інноваційної, більш гнучкої форми навчання.

15092021001Законом «Про зайнятість населення» передбачені пільги зі сплати ЄСВ у вигляді компенсації витрат на сплату ЄСВ у розмірі від 50% до 100%:

1) Частиною 3 ст. 24 Закону передбачено компенсацію 50% фактичних витрат зі сплати ЄСВ роботодавцю, який протягом 12 календарних місяців забезпечував створення нових робочих місць, працевлаштовував на них працівників і протягом цього періоду щомісяця виплачував працівникові зарплату в розмірі не менше 3-х мінімільних зарплат;

2) Статтею 26 Закону передбачено компенсацію 100% фактичних витрат зі сплати ЄСВ роботодавцям, які працевлаштовують на строк не менше 2-х років соціально незахищених громадян (які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці), направлених центром зайнятості. Строк виплати компенсації — протягом 12 місяців із моменту працевлаштування безробітного.

09092021001Протягом 8 місяців 2021 року послугами Лисянської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості скористались 1307 осіб, які мали  статус безробітного, це на 42 особи більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

3108202101Діяльність органів служби зайнятості щодо детінізації трудових відносин відбувається за такими напрямками:

1. Сприяння легальному працевлаштуванню. До служби зайнятості надходять пропозиції лише легальних робочих місць.

8008202101         За роки незалежності України, вітчизняний ринок праці суттєво змінився. На сьогодні завдання № 1 для обласної служби зайнятості - адресна допомога кожному клієнту, прагнення до гнучкості та адаптованість до сучасних викликів на ринку праці.

Якщо на початку 90-х років за сприяння обласної служби зайнятості щороку роботу знаходили близько 10 тис. незайнятих громадян, то тепер щороку близько 36 тис. людей.

Державній службі зайнятості 30 років. У неї, як і у кожної людини, в житті бували різні періоди. Щоразу, відкриваючи нову сторінку історії, першочерговим завданням була соціальна захищеність людей.

12082021021. Фахівці підберуть підходящу роботу. Кар’єрні радники допоможуть вам знайти підходящу роботу, поінформують про вільні робочі місця у тій місцевості, де ви б хотіли працювати. Розкажуть, як оволодіти необхідними навичками щодо пошуку роботи, складуть резюме та

1808202101Протягом січня-липня 2021 року послугами Лисянської районної філії Черкаського ОЦЗ скористались 1278 осіб, які мали  статус безробітного, це на 62 особи більше, ніж в 2020 році.

За сприяння Лисянської районної філії за цей час знайшли роботу 456  безробітних, що на 48 осіб більше ніж  у відповідному періоді минулого року.

Професійним навчанням та підвищенням  кваліфікації охоплено 48 безробітних громадян, на громадські роботи з благоустрою населених пунктів та інші тимчасові роботи -  39 осіб.

0908202102На виконання завдань, визначених спільним Планом заходів на 2021 рік Черкаської обласної служби зайнятості, Управління Держпраці у Черкаській області, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Черкаській області, Лисянська районна філія Черкаського ОЦЗ продовжує інформаційно – роз’яснювальну роботу серед місцевих роботодавців та незайнятого населення щодо легалізації трудових відносин та недопущення випадків тіньової зайнятості. Зокрема, протягом липня директором філії Володимиром  Висотенком та заступником начальника відділу надання соціальних послуг Наталією Сокирко проведено 12 відвідувань підприємців , які проводять свою діяльність в сфері торгівлі, та надано роз’яснення трудового законодавства щодо переваг задекларованих трудових відносин. Крім того, 17 ФОПам надано такі роз’яснення дистанційно в телефонному режимі та за допомогою онлайн-зв’язку.

0908202101Між усіма 66 громадами і Черкаською обласною службою зайнятості підписані угоди, в яких окреслені шляхи співпраці у напрямку подолання безробіття, сприяння зайнятості населення, стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць тощо.

«Перш за все - живе спілкування, а не офіційна переписка. У кожній громаді створені виїзні робочі місця для прийому громадян з погодженими графіками. Інформація про дні та години виїзного прийому розміщена в адмінприміщеннях тергромад. Такі виїзні зустрічі є адресними та оптимальними для роботи з сільським населенням. Завжди є зворотній зв’язок та підвищується рівень інформованості з соціальних питань. Лише протягом 6 місяців нинішнього року проведено 348 виїзних прийомів жителів тергромад. Понад 4 тисячі соціальних послуг отримали 2695 жителів. У результаті злагодженого механізму, коли люди в режимі «тут і зараз» дізнавалися про актуальні вакансії місцевих роботодавців, 375 осіб успішно знайшли роботу. Ще понад 11 тисяч осіб, які зареєструвалися в місцевих установах служби зайнятості також були працевлаштовані. Ще 4 жителя громад отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю для організації власної справи», - коментує директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

2907202101Існує думка, що на ринку праці є вікова дискримінація. Людям після 40 років знайти роботу тяжко, після 50 – дуже складно, після 55 – майже не можливо

Чи дійсно пошукачі роботи Черкащини стикаються з цією проблемою і чи є законодавчі механізми, які регулюють це питання, прокоментувала заступниця директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна.

Сторінка 1 із 2