Активні програми працевлаштування Державної служби зайнятості

ap30012025001У 2024 році на обліку в Службі зайнятості перебувало майже 400 тис. людей із статусом безробітного, з яких 330 тис. були забезпечені зайнятістю.

За словами Юлії Жовтяк, директорки Служби зайнятості, велика частина з них знайшла роботу через:

-пряме працевлаштування (250 тис. осіб);

-активні програми зайнятості (тимчасові та суспільно корисні роботи, гранти, навчання і перекваліфікація).

Особливі категорії:

- 120 тис. ВПО – 1/3 працевлаштовані.

- 35 тис. осіб з інвалідністю – 1/4 працевлаштовані.

- 13 тис. ветеранів – 1/4 мали зайнятість.

- 37 тис. людей старше 60 років – кожен другий працевлаштований.

Зміни на ринку праці:

80% безробітних на обліку – жінки.

Міжнародна підтримка:

Служба зайнятості активно працює з українцями за кордоном, надаючи онлайн консультації та дистанційні співбесіди для працевлаштування в Україні.

Підтримка для демобілізованих:

68% захисників, після демобілізації, хочуть стати підприємцями, і для них вже сьогодні є грантові програми для започаткування або розвитку власного бізнесу.

Служба зайнятості змінює стратегію, орієнтуючись на потреби людей та роботодавців, щоб забезпечити кожного, хто хоче працювати.

Державна служба зайнятості змінює підходи на ринку праці і зробила акцент на розвиток активних програм зайнятості. Наразі вони становлять 60% бюджету, в той час як до повномасштабного вторгнення – 4-5% видатків. Про це заявила директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк в інтерв’ю РБК Україна.

«Активні програми працевлаштування – це не тільки про боротьбу з безробіттям. Це про вкладення в людський капітал. Мова іде про навчання і працевлаштування близько 330 тисяч людей. Ефективно і ціннісно витрачати кошти на розвиток людей, ніж просто сплачувати допомогу по безробіттю», – зазначає Юлія Жовтяк.

Державна служба зайнятості в своєму портфелі має понад 400 освітніх програм, гранти на створення або розвиток власної справи, окремо для ветеранів і ветеранок та членів їх сімей. Крім того, передбачені компенсації для роботодавців за працевлаштування безробітних, ВПО, людей з інвалідністю.

Фінансування програми «Ваучер на навчання» в 2024 році склало майже 330 млн грн. Цьогоріч в бюджеті передбачено фінансування всіх програм із профнавчання в сумі близько 500 млн грн. Видатки на гранти – 4,2 млрд грн, компенсації роботодавцям – понад 450 млн гривень.

Загалом на всі активні програми служби зайнятості торік було виділено 7 млрд гривень. За попередніми підрахунками, економічний ефект виправданий: у вигляді податків надійшло більше, ніж було витрачено на перенавчання та пошук роботи.

Детальніше про програми на сайті www.dcz.gov.ua/

Випадкове зображення