До Дашуківки на Лисянщині завітали днями з Киргизії нащадки лейтенанта Уметбека Асилбекова, який загинув у 1944 року під час Корсунь-Шевченківської битви далеко від рідного Бішкеку на околицях маленького українського села. Його похоронили у братській могилі, де спочивають вічним сном 95 солдат і офіцерів різних національностей, які полягли в засніжених полях навкруг Дашуківки від ворожих куль і снарядів у лютому 1944 року.
За спогадами очевидців, бої в ті дні були настільки запеклими і кровопролитними, що тіла убитих лежали щільно, як «солома в сніпку».
Внучка Уметбека Асилбекова Нургуль, яка працює в представництві ООН, вже побувала на могилі дідуся у 2016 році, але цього разу приїхала з дітьми, в супроводі секретаря Посольства Киргизької республіки в Україні Ермека Канибекова. Староста Дашуківки Олександр Білоус, представники Лисянської територіальної громади, жителі села радо зустріли гостей, і відразу ж провели їх до братської могили, де на гранітній плиті останнім у списку похоронених висічено прізвище лейтенанта Асилбекова. Там відбувся мітинг-реквієм.
«Я була вражена до глибини душі, побачивши як дбайливо доглянута могила. Дякую вам, що не забуваєте минуле, шануєте тих, хто приніс мир на нашу землю, заплативши за це своїм життям», – звернулася до учасників мітингу Нургуль. Вона показала присутнім портрет дідуся у військовій формі, і розповіла, що він під час Корсунь-Шевченківської битви він командував взводом, загинув у віці 34 років. А ще міг би стільки зробити для свого народу, адже був відомим вченим-філологом, одним з авторів киргизької граматики.
Представник Посольства Киргизької республіки Ермек Канибеков у своєму виступі відзначив давні дружні, партнерські зв’язки між українським і киргизьким народами, які і воєнний і в мирний час підтримували один другого. Дипломат привіз у подарунок громаді перекладені українською мовою твори класика киргизької літератури Чингіза Айтматова , киргизькі народні казки. А ще – білий мед з батьківщини, який вважається найкращим у світі. Дашуківчани спробували і киргизького меду, і інших національних страв, якими пригостили гості.
https://lysianka-otg.gov.ua/index.php/press-tsentr/novyny-hromady/743-na-lisyanshchini-pobuvali-gosti-z-kirgiziji#sigProIdf2be412607