З перших днів повномасштабної війни всі жителі громади активно долучилися допомагати військовим. Хто готував каші, тушковані консерви, варив згущене молоко та випікали добреники, а хто займався плетінням маскувальних сіток. Майже по всіх школах цим займалися і жінки і діти. Адже найбільше місця, щоб натягти сітку або одночасно кілька, доступно в спортивних чи актових залах приміщення шкіл. Тому і поспішали щоранку на таку клопітливу роботу і дорослі і малі. Плетіння маскувальних сіток — це кропітка ручна робота. Проте ніхто не нарікає. Навпаки: люди радіють, що можуть допомогти захисникам, адже завдяки маскуванню вони зберігають свої життя і приховують від ворога те, що він не повинен побачити.
На зустрічі селищного голови Проценка А.П. з волонтерами нашої громади, яка відбулася в День волонтера, майже всі попросили допомоги для військових саме з виготовлення маскувальних сіток. На зустрічі були присутні старости округів і саме вони кинули клич про допомогу у своїх селах.
“Хочеться зробити якийсь особистий внесок в перемогу України. Якщо я не можу воювати, то можу тут допомогти Збройним Силам України на тому рівні, на якому я можу. Я хочу всі свої сили, весь свій час присвятити обороні України!”, - пояснює жителька с. Іващенко Н.І. До її слів приєднуються Людмила Демура, Тетяна Івченко, Руслана Райченко, сім’я Романенків з місцевими жителями та багато інших.
До плетіння сіток активно долучились і працівники культури, бібліотеки, педагогічні колективи та технічні працівники ОЗ «Лисянський ліцей»№1, де все організовує Світлана Миколаївна Васильченко.
Жителі сіл Будище та Орли не були осторонь .Вони теж активно долучилися до плетіння сіток. І вже була передана своєму земляку. "Щоб кожна сітка берегла життя хлопців. Тому в кожного хто має вільний час — має його використати із користю. Щось робити для перемоги, бо ті хлопці в болоті виборюють всім нам перемогу", — розповів Юрій Райченко.
https://lysianka-otg.gov.ua/index.php/press-tsentr/novyny-hromady/5289-pletinnya-sitok#sigProIdcfb813f71d