Оглянути успішні проекти, фінансуванню яких сприяв «МХП – Громаді» – такою була мета візиту помічниці депутата обласної ради Наталії Старікової, провідного менеджера соціальних проектів «МХП – Громаді» Миколи Єфремцева і селищного голови Анатолія Проценка до Лисянської лікарні та аграрного ліцею.
Під час зустрічі Микола Єфремцев зазначив, що сьогодні МХП – один з найбільших виробників зерна в Україні, провідний виробник м'яса птиці в Європі з одним із найсильніших продуктових брендів в Україні.
МХП володіє успішними впізнаваними брендами «Наша Ряба», «Легко!», «Бащинський», «Секрети Шефа» та багато інших, продукція яких представлена на ринках понад 80 країн світу. На Черкащині МХП представляють ТОВ «Катеринопільський елеватор», ТОВ «НВФ «Урожай», ПрАТ «Миронівська птахофабрика», дочірнє підприємство «Птахофабрика «Перемога Нова» в с. Будище. В Лисянській громаді МХП представлений виробничим підрозділом Моринці ТОВ «НВФ «Урожай» (в с. Чаплинка і Боярка).
Сьогодні МХП втілює концепцію – розвиток громади спільно з партнерством громад, з активними людьми, які можуть формувати проєкти. «МХП – Громаді» підтримує спільні проєкти, програми, громадські ініціативи та акції, що спрямовані на підтримку громадського здоров’я, розвиток спроможності громад, а також збереження та відновлення довкілля. Особливу увагу приділяють напрямку громадське здоров’я, а саме, соціальному проєкту «Лікар для села», який наближає медичні послуги до людей, робить медицину більш доступною для сільського жителя, тобто мешканці малонаселених пунктів мають можливість пройти кваліфікований медичний огляд та отримати консультацію від професійних лікарів – кардіолога, офтальмолога, зробити УЗД, тощо.
Саме такі проєкти, ідеї Лисянської громади на звернення селищного голови Анатолія Проценка підтримав депутат Черкаської обласної ради та директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік.
За фінансової підтримки «МХП – Громаді» успішно реалізовано проєкт «Сходинки життя»: облаштовано безперешкодний доступ до територіальної лікарні в Лисянці для всіх маломобільних груп населення, у тому числі, людей з особливими потребами.
Реагуючи на звернення медиків та керівництва Лисянської ТГ та зважаючи на недостатній рівень фінансування медичної сфери, проблеми вторинної ланки – низька заробітна плата медиків, недосконалість законодавчої бази, неукомплектованість кадрами, низький рівень матеріально-технічної бази у лікарні, депутат обласної ради Олександр Воскобойнік на одній із сесій обласної ради разом з іншими обласними депутатами ініціював звернення щодо внесення змін до Бюджетного Кодексу України відносно фінансування вторинної ланки медицини. Зміст звернення: на законодавчому рівні зобов’язати місцеві ради, на території яких немає послуг вторинної ланки, співфінансувати територіальну лікарню, медичними послугами якої користуються її мешканці, пропорційно до кількості населення ТГ. За умови узгодження цього питання на законодавчому рівні, фінансування буде здійснюватися відповідно до затвердженого порядку. Про це повідомила медичним працівникам під час зустрічі помічниця депутата обласної ради Наталія Старікова.
Нагадаємо, що на початку своєї каденції селищний голова Анатолій Проценко підняв питання про співфінансування Лисянської територіальної лікарні з бюджетів трьох суміжних територіальних громад – Лисянської, Бужанської та Виноградської. Відповідно, кожна ТГ фінансує медичні послуги територіальної лікарні пропорційно до кількості мешканців.
Вражаючим є освітній проєкт «Світ краси» в Державному навчальному закладі «Лисянський професійний аграрний ліцей», який співфінансує «МХП – Громаді». Йдеться про підготовку кваліфікованих робітників за професіями «Перукар (перукар-модельєр)», «Манікюрник». Проєкт в процесі реалізації. Сьогодні вже збудована перукарня-лабораторія для професійно-технічної підготовки відповідно до професійного стандарту, потреб роботодавців, сучасних технологій та новітніх матеріалів. Директор ліцею Олександр Яцюк впевнений, що матеріально-технічна база професії сфери краси буде найкращою в області на рівні з базою трактористів і плодоовочівників.
За фінансової підтримки «МХП – Громаді» сьогодні втілюється в життя і проєкт для навчання та дозвілля дітей – «Шкільний Ігроленд» в КОЗ «Боярський навчально-виховний комплекс», який переміг на конкурсі мікрогрантів «Час діяти, Україно!». Крім того, за сприяння МХП здійснено капітальний ремонт громадської їдальні в с. Чаплинка, придбано кущоріз для благоустрою громади, бензопилку для потреб Боярської громади, надано фінансову допомогу для проведення свята Дня селища Лисянка, усім школам, які розташовані на території, де НВФ «Урожай» орендує землі, надано фінансову допомогу до 1 вересня, а також благодійну допомогу у вигляді продукції (кавуни) учням професійного аграрного ліцею, вихованцям відділення комплексної соціальної реабілітації осіб з інвалідністю та підопічним відділень стаціонарного догляду для постійного проживання в селах Хижинці та Боярка.
«Підтримка такого потужного інвестора, як МХП, дає можливість розвиватися й робити багато корисних справ на території нашої громади», – наголосив селищний голова Анатолій Проценко.