Унікальний арт-об’єкт з’явиться в самому центрі України. Його відкриють на Черкащині в переддень 30-ої річниці Незалежності. Детальніше про «Серце України» розповів голова Черкаської ОДА Олександр Скічко під час туристичного форуму 23 липня.
За його словами, арт-об’єкт символічно поєднає всі області нашої країни. Вони представлені тут у формі пари крил, прикрашених автентичним місцевим орнаментом кожного регіону. У центрі майданчика – серце під склом.
«Серце України» – символ духу країни та розвитку. Як розповідають творці проєкту, білі сталеві крила є втіленням поєднання чистоти і сили нашої Батьківщини. З прадавніх часів саме крила уособлюють перемогу, подолання перешкод і вихід на вищий рівень буття. Крилатими зазвичай зображують янголів, які є посередниками між Богом і світом.
«Ми хотіли створити до 30-річчя нашої України щось особливе, – розповідає очільник Черкащини Олександр Скічко. – Маємо не лише пам’ятати минуле, а й творити сьогодення. Я був неприємно вражений, коли вперше побачив на Черкащині «географічний центр України»: непримітний і недобудований пам’ятний знак посеред поля…. Тому ми вирішили створити там унікальний арт-об’єкт: символічно поєднати всю Україну в одному місці силі. І мені приємно, що серце України – саме на Черкащині. Приїжджайте, послухайте, як воно б’ється!»
Як зауважив голова ОДА, цей арт-об’єкт зводять на Черкащині без копійки бюджетних грошей.
«Приємно, що знайшлось багато небайдужих підприємців, які перейнялися нашою ідеєю, – сказав він. – Це не лише черкаські компанії, а й всеукраїнські. Я вдячний кожному меценату! Працюючи над цим проєктом, ми особливу увагу приділили питанню інклюзії. «Серце України» без бар’єрів. Там буде тактильна навігація та мапа, аудіогід і решта потрібного. Черкащина серед перших приєдналась до ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Я сподіваюсь, що «Серце України» стане справжнім туристичним магнітом».
Поруч із арт-об’єктом також буде розміщений найбільший Державний прапор на Черкащині. Висота флагштока – 52 метри, розмір стягу – 9 на 13 метрів.
Нагадаємо, географічний центр України розташований на Черкащині на північній околиці села Мар’янівка (нинішній Звенигородський район). Він розрахований за усередненими значеннями широти і довготи крайніх північної, південної, західної та східної точок України.