Селищна рада планувала 28 жовтня розглянути на останній черговій сесії селищної ради низку невідкладних питань, в тому числі вкрай важливих для громади. Йдеться про зміни до бюджету, підготовку до опалювального сезону, придбання генераторів для котелень, необхідних у випадках віялових відключень, розроблення генерального плану та плану зонування селища, підготовку комунальних підприємств до роботи в осінньо-зимовий період.
Ці питання не вдалося розглянути, сесія не відбулася – не було кворуму. Їх вирішення відтерміновано. Засідання перенесено.
Всього на сесії було 12 з 27 депутатів ради, більшість на пленарне засідання не з’явилися. Хоча всі винесені питання розглянуті постійними комісіями селищної ради. Через невиконання певними депутатами своїх обов’язків вирішення питань життєдіяльності громади сьогодні заблоковане. Така позиція не є державницькою.
Враховуючи це, можливі питання розглянули на черговому засіданні виконавчого комітету Лисянської селищної ради, що відбулося 1 листопада.
У рамках засідання, крім рішень, що стосувались призначення матеріальної допомоги особам, які потребують лікування, було розглянуто низку питань про життєдіяльність громади. А саме, про діяльність комунальних підприємств та про виконання приписів ДСНС по об’єктах освіти і культури.
Учасники виконкому заслухали і взяли до відому звіти директора КП «Благоустрій» Куценка В.В. та директора КП «Водо-канал» Чаплі М.М. про стан фінансово-господарської діяльності підприємств та підготовку до роботи в осінньо-зимовий період.
Куценко В.В. повідомив про закупівлю необхідної кількості суміші для посипання дорожнього покриття взимку, запас пального, про проведення техоглядів і повну готовність спецтехніки до роботи. За інформацією директора КП «Благоустрій» на сьогодні пального достатньо до середини січня наступного року, тому, враховуючи труднощі проведення торгів і постійне зростання цін на пальне, на засіданні вирішено на наступну сесію селищної ради підготувати бюджетну заявку на придбання пального для роботи до кінця зими.
З метою підготовки водопостачання та водовідведення до зими комунальниками проведено ремонти приміщень, насосного обладнання, електродвигунів, утеплено колодязі, проведено контрольний огляд центрального водогону, технічний огляд машин, виконано заміну кабелю на свердловинах та пожежний гідрант.
За 8 місяців 2022 року КП «Водо-канал» отримав дохід від постачання води і водовідведення в сумі 2900,2 тис. грн., видатки склали 3220,3 тис. грн.
Проте нині є незавершеним проект по реконструкції водогону від вулиці Санаторної до насосної станції, що на території Лисянської лікарні. Встановлення насосної станції замість спрацьованої башти Рожновського планували завершити у березні 2022 року. У зв’язку з військовим станом роботи призупинено. Тому, для водозабезпечення споживачів сьогодні, проведено ремонт башти Рожновського, яка буде використовуватися з цією метою і надалі.
На засіданні також розглянули звернення начальника КП «Водо-канал» та прийняли рішення про клопотання до Звенигородської РДА щодо відновлення безперебійної роботи електромережі в с. Семенівка, адже у зв'язку із віяловими відключеннями і відсутністю електроенергії з’являються перебої з водопостачанням, відновлення якого потребує постійного рівня напруги в електромережі і 6-7 годин роботи насосної станції.
Про стан усунення недоліків та виконання приписів у сфері техногенної і пожежної безпеки по об’єктах освіти і культури прозвітували начальник відділу культури, молоді та спорту Синицька Т.В. та начальник відділу освіти Єрмоличева Т.В.
Обстеження закладів щодо дотримання пожежної безпеки проводилося ще в січні 2021 року, повторна позапланова перевірка відбулася в жовтні 2021 року.
У приписі по Лисянському будинку культури налічувалося 27 пунктів порушень, невиконаними на той час залишилося 15. Це ті, що потребують великих фінансових затрат.
На виконання припису протягом 2021 року та січня-лютого 2022 року на суму 2,3 тис. грн. проведено перезарядку та техобслуговування наявних вогнегасників по всіх закладах культури Лисянської громади, додатково придбано ще 14 штук; замовлено проектно-кошторисну документацію на систему пожежної сигналізації та оповіщення при пожежі на об’єкті «Лисянський БК». Проведено вимір опору ізоляції в Лисянському будинку культури, музеї, спортивній та музичній школах, бібліотеці, затрати на що склали 3,4 тис. грн. На навчання з пожежної безпеки спрямували 4,0 тис. грн.
З 24 лютого цього року через військовий стан всі роботи припинилися.
Відтоді у судах різних інстанцій розглядалися справи за позовом ГУ ДСНС у Черкаській області про заборону експлуатації Лисянського будинку культури, а також Почапинської гімназії. В серпні ц.р. доведено рішення суду щодо повного закриття цих закладів.
До вересня місяця із 15 виконано ще 7 пунктів: демонтували пластикову вагонку та вагонку МДФ на шляхах евакуації; забезпечили освітлення виходів та входів; встановили пожежний гідрант. Придбали ще 25 вогнегасників, що в повній мірі покриває потребу в первинних засобах пожежогасіння приміщення будинку культури. Загальні затрати на їх придбання – 28,99 тис. грн. На виконання пункту щодо оброблення вогнегасними засобами горючих декорацій, сценічного оформлення та дерев’яних конструкцій спрямували 49,8 тис. грн., на укомплектування засобами індивідуального захисту органів дихання – 6,4 тис. грн. Решта потребують значного фінансування.
Станом на звітний період ще є необхідність обладнати приміщення будинку культури системою пожежної сигналізації та системою оповіщення, які планується завершити до 30 листопада 2022. На виконання вказаних робіт заплановано кошти в сумі 420,00 тис. грн.
З метою виконання припису по Почапинській гімназії виконані всі пункти, що не потребують великих коштів, а саме: розроблено інструкції про ПБ для кожного приміщення, оброблено дерев’яні конструкцій горищних приміщень вогнезахисним розчином, сходові клітки і коридори забезпечено евакуаційним освітленням, виконано замір опору ізоляції електромережі і перевірку приладів спрацювання приладів захисту електричних мереж, з’єднання відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів, обладнано приміщення системою оповіщення, забезпечено пожежний запас води у пожежному водоймищі, знаки місцезнаходження первинних засобів пожежогасіння, приміщення дитячого садочку обладнано системою пожежного захисту. У всіх закладах освіти вогнегасники приведено у відповідність, до кінця календарного року буде забезпечено їх наявність на 100 відсотків. На виконання вказаних робіт в Почапинській гімназії передбачено понад 400,00 тис. грн. Їх також заплановано завершити до 30 листопада 2022 року.
Для Лисянської громади будинок культури є тимчасовим укриттям під час повітряних тривог, у приміщенні функціонує центральна бібліотека, РАЦС, будинок культури запланований як опорний пункт для дільничного офіцера громади, в Почапинській гімназії, використовуючи своє право на освіту, навчаються 90 учнів.
Тому першочерговим завданням, над яким нині працює керівництво громади та працівники відділів освіти і культури є збереження цих закладів та виконання заходів щодо усунення недоліків в плані пожежної безпеки, часто дуже дороговартісні, на які відповідальні особи закривали очі останніх 18 років.
Сьогодні заблокованим залишається питання виготовлення генерального плану та плану зонування селища, яке повинно розглядатися на сесії селищної ради.
Рішенням суду визнано протиправною бездіяльність виконкому Лисянської селищної ради та зобов’язано вжити заходів щодо розроблення історико-архітектурного опорного плану селища Лисянка.
Строк на пред’явлення виконавчого документу – 3 місяці, тобто до кінця цього бюджетного року. Виконавчий збір становить 26,8 тис. грн. Строк виконання рішення суду – 10 робочих днів. У разі невиконання накладається штраф, попередження про кримінальну відповідальність, примусове списання коштів з рахунків, що, відповідно, тягне за собою блокування рахунків до моменту виконання рішення суду в примусовому порядку.
Тому сьогодні вкрай важливим є недопущення настання негативних наслідків в частині блокування рахунків, так як це унеможливлює виконання завдань щодо забезпечення життєдіяльності нашої громади.
У складі генерального плану населеного пункту, який в свою чергу розробляється тільки на основі топографо-геодезичної зйомки населеного пункту, розробляється історико-архітектурний опорний план, тому на сесії селищної ради потрібно розглянути питання виділення коштів на вказану містобудівну документацію у сумі орієнтовно 1 094 509, 00 грн. Лише після виділення повної суми коштів можливе проведення процедури закупівлі.
У зв’язку з пошкодженням критичної інфраструктури внаслідок ворожих атак є потреба у придбанні генераторів для котелень. Вони необхідні у випадках віялових відключень для відновлення теплопостачання. У разі потреби генератори будуть підключені у місцях проживання внутрішньо переміщених осіб, приміщеннях для обігріву, будинку інтернаті.
Рішення про закупівлю генераторів також повинні ухвалити на засіданні сесії. Враховуючи загрозу надскладного проходження опалювального сезону у цьому році, ми повинні бути готовими до будь-якого розвитку подій.
Сподіваємось на вирішення цих питань на наступній позачерговій сесії.