Кожна держава, якщо вона прагне в майбутньому бути сильною та конкурентоспроможною, має приділяти увагу насамперед питанням освіти й виховання молодого покоління. Сучасні діти не повинні обмежуватися лише знаннями шкільної програми чи підручника, їм треба пізнавати навколишнє середовище, зокрема орієнтуватися у сфері науки і техніки, історії і культури нашої держави. Цю важливу місію здебільшого виконує нині Мала академія наук України. У 2021-22 навчальному році на базі БДЮТ працювало відділення Малої академії наук України, зокрема, було створено мережу секцій на базах загальноосвітніх шкіл громади, а базовим закладом для роботи МАН став Будинок дитячої та юнацької творчості.
У цьому році працювало 9 відділень в яких взяло участь 9 учасників МАН. За підсумками ІІ обласного етапу всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт МАН наші юні науковці отримали 11 призових місць. Дві найкращі роботи взяли участь у ІІІ Всеукраїнському етапі: Дар’ї Головнич - «Гідрологічні дослідження природних питних джерел Лисянської громади» та Владислава Груші - «Бюджетний інтернет-радіо приймач на основі мікроконтролера ESP31, декодера VS1053B». Серед найкращих також робота Назара Галюка - «Зображення об’єктів місцевості с. Верещаки за допомогою геоінформаційної системи Open Street Map».
Високо оцінено роботи Максима Юхимчука – «Оптимізація шестикутної банки», Владислава Груші - «Програмно-технічна розробка інтернет-радіоприймача», Олександра Клівака - «Права дитини. Практичне використання», Тетяни Петренко - «Лексика та позначення сільськогосподарських рослин».
Відзначено також наукові дослідження Олександри Павлюк - «Весільний рушник- етнічний культурний символ Лисянщини», Олександра Клівака – «Порушення прав дитини у цифрах та фактах», Вікторії Лушницької - «Польський період в історії Лисянщини в топонімах, назвах та переказах». Грамоту за роботу «Партизанський рух Лисянщини загін імені Щорса» отримала Софія Христян.
Голова Лисянської громади Анатолій Проценко зустрівся з педагогами–науковими керівниками найталановитіших учнів, тепло привітав їх з перемогами у всеукраїнському конкурсі. За сумлінну і плідну працю, високий рівень професійної майстерності, науковий і творчий підхід до реалізації завдань державної політики в галузі позашкільної освіти та вагомий внесок у розвиток та виховання підростаючого покоління керівників МАН Лисянського БДЮТ Людмилу Горбач (вчителя географії Лисянського НВК), Наталію Трепак (вчителя математики Лисянського НВК), Вікторію Котляр (вчителя фізики Лисянського НВК), Василя Слинька (вчителя історії та правознавства Почапинської гімназії), Інну Киналь (вчителя історії та правознавста Лисянського НВК), Ольгу Вайшіс (вчителя історії Лисянського НВК), Ольгу Гопик (вчителя української мови Лисянського НВК), Лесю Тернову (вчителя трудового навчання Лисянської ЗОШ №2), Тамару Москаленко (вчителя хімії та географії Почапинської гімназії) селищний голова відзначив грамотами і побажав нових успіхів у шкільних наукових проєктах.
Ніна ПРОСКУРА,
директор Лисянського БДЮТ.