На засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Лисянської селищної ради розглядали питання щодо потенційно небезпечних об’єктів, розташованих на території громади, епідеміологічний стан захворюваності на COVID-19 в громаді та стан протипожежного водопостачання в селищі Лисянка.
Заслухавши інформацію провідного спеціаліста з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Лисянської селищної ради Віталія Штихиря, затвердили перелік
потенційно небезпечних об’єктів, розташованих на території Лисянської громади, саме: склад рідкого аміаку ПФ «Інфоазот», АЗС № 23017 ПАТ «Укрнафта», Лисянська ГЕС ТОВ «Гідроресурс-К» та Будищенська дільниця ТОВ «Кононівський елеватор».
Про стан протипожежного водопостачання в селищі Лисянка доповів начальник 3 ДПРП 4 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Черкаській області капітан служби цивільного захисту Артем Кисленко. Представник служби надзвичайних ситуацій наголосив на важливості забезпечення безперервної подачі води у випадку пожежі, зазначив, що на території селища перебуває 9 об’єктових гідрантів та 11 вуличних, з яких 5 – у справному стані, повідомив про необхідність проведення ремонту гідрантів, врегулювання питання безперешкодного доступу до вододжерел та їх утримання.
Аналізуючи наявність протипожежного водопостачання, зазначено, що у 2021 році його стан покращився на 70%, за цей період відновлено 3 гідранти. Проте, найбільш проблемним об’єктом у випадку пожежі залишається місцева лікарня. З метою вирішення даної проблеми, на сьогодні розроблена вся технічна документація, заплановано виконання робіт по встановленню пожежного гідранта.
Враховуючи можливість виникнення загрози зимових стихійних природних явищ безпеці руху на дорогах громади: інтенсивні снігопади, хуртовини, снігові замети, ожеледиця, які віднесені до надзвичайних ситуацій, обговорили також і питання готовності КП «Благоустрій» та старостинських округів до зими, а саме, розчищення доріг місцевого значення від снігу, готовність техніки, наявність посипкового матеріалу.
Тетяна Коптєва, головний лікар КНП «Лисянський ЦПМСД», проінформувала про стан захворюваності на COVID-19, про стан заповнення ковідних ліжок у Лисянській лікарні. Аналізуючи ситуацію, головний лікар повідомила, що за результатами лабораторного обстеження 50% людей, які звертаються до лікарів – ковід позитивні, серед них є не вакциновані. Продовжується тенденція зростання захворюваності. Спостереження показують, що вакциновані також хворіють, але хворобу переносять в значно легшій формі, в жодного не спостерігається ковідної пневмонії. У зв’язку з тим, що МОЗ розширило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим, обговорювали і необхідність вакцинації освітян та працівників місцевого самоврядування.
З урахуванням обговорення комісія вирішила встановити пожежний гідрант на території Лисянської лікарні та відновити гідрант по вулиці Київській. Враховуючи повну готовність КП «Благоустрій» до зими на території селища Лисянка, проте, також враховуючи, що потужності підприємства не вистачає на територію всієї громади, комісія рекомендує укласти договори про співпрацю із землекористувачами відповідних територій з метою надання послуг по розчищенню доріг від снігу та ліквідації наслідків негоди. Члени комісії також вирішили доручити директорам закладів освіти проаналізувати проведення щеплень працівників підпорядкованих закладів з метою продовження безперебійного освітнього процесу в школах.