Напередодні нового навчального року для педагогічної спільноти освітніх закладів Лисянської громади було проведено серпневу конференцію. Традиційна конференція, та нетрадиційний формат! Велелюдний захід відбувся в формі телемосту, де в онлайн відеорежимі з педагогами Лисянщини спілкувалися представники трьох міністерств (освіти, охорони здоров’я, фінансів), а також керівництво інституту підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
У конференції взяв участь селищний голова Анатолій Проценко, який привітав вчителів з початком нового навчального року, пообіцяв всебічну підтримку та сприяння в роботі, а також висловив сподівання, що цього року буде можливість проводити навчальний процес у звичному режимі, безпосередньо в школах, і ніякі пандемії цьому не завадять.
Щодо впливу ковіда на наше життя й важливості вакцинування розповіла представниця Міністерства охорони здоров’я, зауваживши, що ефективнішого засобу в світі не існує і лише колективний імунітет, досягнутий масовим щепленням від пандемії дозволить не закривати школи на карантин, уникнути масовим захворюванням.
Цікаво учительському загалу почути так би мовити «з перших вуст» фахівців Міністерства освіти про хід реформ, а головне їх мета та очікувані результати. Говорилося про досить стрімкі зміни в галузі освіти і їх різноплановість. Робиться дуже багато, аби учні навіть найвіддаленіших шкіл мали можливість отримувати гідну освіту, перебувати в належних умовах, забезпечуватися за сучасними стандартами. Тут і матеріально технічне оновлення, і осучаснення самої системи освіти, і реформування харчування, ремонти санвузлів, будівництво новітніх спортмайданчиків тощо. На підтвердження цих слів виступила начальник відділу освіти Лисянської громади Таїсія Єрмоличева, прозвітувавши про обсяг робіт, що здійснені чи в планах на найближчий час у навчальних закладах. Тут і придбання шкільних автобусів, і проведення капітальних ремонтів харчоблоку та даху дитячої установи «Веселка» в Лисянці, і очищення резервуара водозабезпечення в Почапинській школі, встановлено систему контролю «Безпечна і ефективна школа» в Лисянському НВК, КОЗ «Боярський НВК» є переможцем Всеукраїнського конкурсу мікрогрантів для розвитку громад «Час діяти, Україно!», проводиться процедура закупівель по капітальному ремонту приміщення їдальні КЗ «Лисянська ЗОШ №2», оголошена процедура відкритих торгів по реконструкції котельні з встановленням нових твердопаливних котлів та заміною теплотраси Лисянського НВК, придбається 25 ноутбуків для вчителів… І це лиш невелика дещиця всього того, що робиться й що планується здійснити в галузі освіти громади.
Фахівець Міністерства фінансів детально проінформувала вчительський загал про фінансування закладів освіти на потреби шкіл, на оплату праці педагогів. Говорилося що так, різкого збільшення ставок педагогів не передбачається, проте цьогорічне зростання на вісім відсотків гарантоване По громаді держава виділяє на кожного учня більше тридцяти тисяч гривень. Проаналізувавши наш стан справ, під загальні оплески було повідомлено, що працівники шкіл вчасно отримуватимуть зарплати і заборгованостей не буде. Зменшити дефіцит вдається системою заходів по мережі, втілених в життя в цьому році.
Начальник відділу освіти Таїсія Єрмоличева, звернувшись до присутніх, окреслила план дій, які будуть втілюватися в життя в нинішньому навчальному році. Повідомивши про амбітні плани та цілі, наголосила на необхідності наполегливої командної роботи.
Побувавши на заході, був дещо здивований форматом його проведення. Без пустопорожніх обіцянок, переважали конструктивність та доступність інформацій будь-якого рівня. Імпонувала вертикаль від міністерств до вчителя. На завершення Таїсія Володимирівна зауважила, що головна наша мета – учень та високий рівень знань, яким він має володіти. А це під силу кваліфікованим педагогам, які хочуть і можуть навчити.
За матеріалами газети «Понад Тікичем»