МОН та Мінцифра працюють над трансформацією системи IT-освіти в Україні. Ініціювали оновлення навчального предмета «Інформатика». Відповідний наказ підписано Віцепрем’єр-міністром — Міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим та Міністром освіти та науки Сергієм Шкарлетом.
Технології, смартфони та комп’ютери — велика частина нашого повсякденного життя. І навчати правильно цим користуватися важливо з дитинства, зокрема у школах на уроках інформатики. Цифрова грамотність — сьогодні життєво необхідна. Згідно з наказом МОН та Мінцифри створено міжвідомчу робочу групу, яка модернізує та розробить нові сучасні навчальні програми інформатичної освіти.
Фахівці повинні до 15 березня 2022 року:
-
опрацювати питання оновлення змісту інформатичної освіти;
-
розробити навчальні програми та подати відповідні пропозиції до МОН для подальшого опрацювання.
Для затвердження МОН навчальні програми мають бути подані до державної установи «Інститут модернізації змісту освіти» до 1 червня 2022.
Міністерство цифрової трансформації спільно з МОН і проєктом EU4DigitalUA презентували проєкт оновлення предмета інформатики в школах. 1 вересня 2022 року пілот з оновленою програмою стартує у перших 50 українських школах, а з 1 вересня 2023 року буде реалізовуватися на загальнодержавному рівні.
"У закладах освіти застаріле програмне забезпечення, не вистачає учителів з ІТ-освітою, предмет викладають учителі інших предметів. Це зовсім не ті уроки інформатики, які допоможуть дітям знайти себе в новому цифровому світі", – каже голова Мінцифри Михайло Федоров.
Він анонсував створення IT-платформи, де будуть акумулюватися й постійно оновлюватися сучасні знання. На його думку, це дуже важливо, тому що та інформація, що сьогодні в планах, завтра буде вже не актуальною. І оновлювати одночасно всі навчальні програми й методичні матеріали – дуже важко.
"Аналізуючи світовий досвід, ми бачимо, що в центрі має бути онлайн-платформа, а вчителі будуть мотивувати, заряджати і допомагати проходити цю освітню траєкторію", – каже Федоров.
У Мінцифрі вважають, що оновлення предмету інформатики згодом допоможе дітям легко знайти себе в ІТ-спеціальностях, розвивати країну, отримувати гідну оплату праці та стати найпотрібнішим фахівцем на ринку.
Вони планують залучити найкращих українських і європейських експертів, а також представників ІТ-кластерів та ІТ-асоціацій України, які допоможуть створити новий контент і запровадити новітні цифрові технології для навчання й оцінювання учнів.