Щорічно, у четверту суботу листопада, в Україні відзначається скорботно-пам’ятна дата — День пам’яті жертв Голодомору.
У XX столітті Україна пережила три голодомори: 1921-1922 рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр., проте саме Голодомор 1932-33 рр. був наймасовішим і найжорстокішим. Багато трагедій пережив український народ, але жахливішого лиха історія не знає.
Результатом Голодоморів стали не лише мільйони вбитих та опустілі українські домівки, але й спустошені душі тих, хто пережив роки геноциду.
Про це складно говорити, про це страшно слухати. Але, знаючи правду про наше минуле, ми краще пізнаємо себе, глибше зрозуміємо нинішні проблеми і запам’ятаємо уроки історії, які не повинні повторитися знову.
Напередодні пам’ятної дати, в селищі, відбулися жалобні заходи. В рамках яких, відвіданні пам’ятні знаки Жертвам голодоморів, що встановлені на території селища, – на кладовищах та біля Свято-Михайлівської церкви. Учасники заходу згадали невинно убієнних штучним голодом мільйони українців
, - вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання, запалили лампадки та поклали композиції із пшеничних колосків та калини.
Вшанувати пам’ять невинних жертв – це той мінімум, який ми, сучасні українці, маємо зробити не тільки для мільйонів загиблих, а й задля наших дітей, які повинні завжди пам’ятати про ті страшні часи й робити все, щоб подібне ніколи не повторилося.