З настанням теплої погоди розпочинаються масові випадки самовільного випалювання громадянами сухої рослинності, її залишків та опалого листя, що спричиняє під час воєнного стану додаткову небезпеку, відбувається відволікання від виконання завдань підрозділів аварійно - рятувальних підрозділів, правоохоронних органів та військовослужбовців, внаслідок чого, знижується обороноздатність країни.
Незважаючи на всі застереження та передбачену відповідальність за спалювання сухої рослинності, яка тягне за собою адміністративну відповідальність передбаченою статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною рослинністю або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3060 до 6120 грн., та на посадових осіб від 15300 до 21420 грн. Ті самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду на громадян від 6120 до 12240 грн. та на посадових осіб від 21420 до 30600 грн.
Відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом караються штрафом від 91800 грн. до 153000 грн. на громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або