У документі висвітлена публічна інформація про діяльність Лисянської селищної ради та її виконавчих органів за період з січня по грудень 2023 року. Публічний звіт Лисянського селищного голови Проценка Анатолія Петровича перед Лисянською селищною територіальною громадою здійснюється з метою забезпечення прозорості, відкритості і демократичності системи місцевого самоврядування, забезпечення впливу громадськості на прийняття та виконання рішень, сприяння громадському контролю за діяльністю селищного голови, старост, посадових осіб місцевого самоврядування.
Шановна громадо!
На виконання Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» пропонується до розгляду громадськості звіт про діяльність селищного голови та виконавчого комітету Лисянської селищної ради за період з січня по грудень 2023 року.
Цей рік був нелегким для нашої країни, нашої громади, для кожного з нас. Боротьба за нашу незалежність, право на свою мову, культуру, волю, мирне майбутнє української нації триває і тепер.
Попри всі перепони Лисянська громада допомагає, боронить, захищає, піклується і співчуває. Захист нашої свободи і територіальної цілісності дається нам дорогою ціною. Ми пам’ятаємо і завжди будемо пам’ятати своїх Героїв.
Від усієї громади дякую усім, хто з перших місяців війни згуртувався на допомогу країні – вчителям, медикам, підприємцям, волонтерам, старостам населених пунктів, працівникам комунальних служб, усім трудовим колективам і громадянам за допомогу внутрішньо переміщеним особам і українським воїнам! Дякую усім захисникам, які дають нам надію на мирне і щасливе майбутнє! Кожен робить свій внесок у Перемогу.
Діяльність Лисянської селищної ради
Депутатський склад селищної ради восьмого скликання налічує 27 депутатів, які є представниками 6 політичних сил: Партія «За майбутнє», «ВО «Батьківщина», Партія «Європейська солідарність», Партія «Слуга народу», «Об’єднання «Самопоміч», ВО «Черкащани».
Селищна рада є колегіальним органом і представляє спільні інтереси громади. Тому робота за звітний період є результатом колективної роботи виконавчого комітету селищної ради, депутатів, постійних комісій, старост, громадського активу.
Основною організаційно-правовою формою діяльності ради є сесія. За звітний період відбулося 14 пленарних засідань ради, на яких розглянули та прийняли 139 рішення.
Депутатами розглянуто та прийнято ряд рішень, що стосуються життєдіяльності територіальної громади: управління майном; земельні питання; формування програми економічного та соціального розвитку; формування бюджету, його уточнення; розгляд звернень громадян та депутатських запитів і повідомлень; затвердження програм, положень; надання коштів комунальним підприємствам для забезпечення потреб населення, фінансування та утримання закладів охорони здоров’я, освіти, культури, соціальної сфери, інфраструктури.
Рішення селищної ради приймались відкритим поіменним голосуванням. Усі питання, які розглядалися на сесіях, в обов’язковому порядку були попередньо опрацьовані на засіданнях постійних комісій:
- з прав людини, законності і правопорядку, депутатської діяльності, етики і регламенту;
- з питань освіти, культури, у справах сім’ї, молоді та спорту;
- з питань охорони здоров’я і соціального захисту населення;
- з питань землекористування, природокористування, екології та надзвичайних ситуацій;
- з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету і фінансів.
Діяльність виконавчого комітету Лисянської селищної ради
Виконавча діяльність селищної ради здійснювалася через виконавчий комітет, який проводив свою роботу, спрямовану на вирішення соціально-економічних, адміністративно-господарських, житлово-комунальних та інших проблем громади. До його складу включені 22 членів виконкому – представники різних сфер діяльності та галузей, які мають досвід професійної діяльності і можуть впливати безпосередньо на вирішення ключових проблем населених пунктів.
Усього за звітний період проведено 23 засідання виконавчого комітету, розглянуто та прийнято 301 рішення.
Засідання виконавчого комітету селищної ради плануються поквартально і проводяться щомісячно. Крім запланованих питань, розглядалися поточні питання, подання підприємств, заяви громадян.
З початку року селищним головою видано 298 розпоряджень: 114 з основної діяльності, 52 з кадрових питань, 132 про відпустки та відрядження.
Одним з основних напрямків діяльності виконкому селищної ради є робота із зверненнями громадян, яка проводиться системно, спрямована на створення необхідних умов для реалізації прав громадян при письмових та усних зверненнях, за принципом доступності та відкритості. Ведеться планування даної роботи, щоквартально проводиться аналітична робота з питань звернень громадян.
З метою розв’язання своїх проблем до селищної ради протягом звітного періоду звернулася 639 осіб, з них:
- 237 письмових звернень,
- 159 звернень, що надійшли під час особистих прийомів селищного голови, заступника, секретаря ради,
- 9 колективних звернень.
За 2023 рік до Лисянської селищної ради надійшло 2082 документів. Переважна більшість кореспонденції надійшла з обласної військової адміністрації, її структурних підрозділів, обласних служб та районної військової адміністрації.
Виконання контрольних документів забезпечувалося такими відділами: земельних відносин, екології та водокористування, бухгалтерського обліку та звітності, правової і кадрової роботи та публічних закупівель, інформаційного забезпечення, містобудування, архітектури, соціально-економічного розвитку інфраструктури та цивільного захисту, комунального майна та охорони праці, освіти, культури, молоді та спорту, фінансового відділу. Зареєстровано вихідної кореспонденції – 1845 документів.
При виконавчому комітеті працює адміністративна комісія, якою розглянуто в минулому році 14 справ. За звітний період представлено інтереси громадян у 66 судових провадженнях, у тому числі апеляційних та касаційних. Проведено 8 виїзних комісій відповідно до заяв громадян.
Заключено та перезаключено 3 контракти з керівниками комунальних підприємств, установ та організацій.
До виконавчого комітету надійшло 531 заява. 79 заяв з них про надання матеріальної допомоги – зверталися найменш соціально-захищені категорії населення, особи похилого віку, громадяни, які значною мірою втратили здоров’я і працездатність, учасники АТО, учасники ССО або війни, поранені військовослужбовці, діти-інваліди, одинокі матері та ті, що потребують соціальної підтримки.
Оприлюднення інформації про діяльність селищної ради, виконкому та селищного голови здійснюється на офіційному вебсайті селищної ради (відповідно до вимог з модернізації офіційних вебсайтів органів виконавчої влади, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2019 р. № 493) та офіційній сторінці територіальної громади у соціальній мережі facebook, має 2600 підписників.
З метою забезпечення прав громадян на отримання якісних адміністративних послуг працює Центр надання адміністративних послуг. Свою діяльність ЦНАП здійснює за принципом відкритого і прозорого «єдиного офісу». Отримання консультацій і вся необхідна інформація у вільному доступі у приміщенні ЦНАПу.
Через Центр надання адміністративних послуг Лисянської селищної ради надається 289 адмінпослуг. Під час воєнного стану надання деяких адміністративних послуг призупинено. Пріоритетним було консультування з питань надання адміністративних послуг щодо реєстрації внутрішньо переміщених осіб, надання компенсації витрат на тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, реєстрація внутрішньо переміщених осіб.
За звітний період надано 12 191 послуги, з них 6 488 послуг надано суб’єктом надання Лисянською селищною радою. За надання платних адміністративних послуг за 2023 рік надійшло 914 278,4 грн.
ЦНАП підключено та надано доступ:
- до інформаційної системи ДП «НАІС»,
- до «Реєстру територіальних громад»,
- до ресурсу «Соціальна громада»,
- до інформаційної системи «Вулик»,
- до системи електронної взаємодії органів виконавчої влади.
Правова та кадрова робота
Протягом 2023 року було підготовлено матеріали на засідання 16 сесій та засідань виконавчого комітету. Розроблено 112 розпоряджень.
Проводилися постійні консультації та підготовка документів для структурних та самостійних підрозділів селищної ради та виконавчого комітету.
Підготовлено конкурсну документацію та проведено конкурс з вивезення твердих побутових відходів на території громади.
Ведеться постійний прийом громадян, допомога у написанні заяв та вирішення проблемних питань, з якими звертається населення. Включаючи розгляд конфліктів на місцях. Проведено 16 виїзних комісій відповідно до заяв громадян. Робота на постійній основі з договорами.
Адміністративною комісією розглянуто 14 справ.
Органом приватизації було розглянуто 3 справи.
За звітний період представляли інтереси у 83 судових провадженнях, у тому числі апеляційних та касаційних.
Здійснювалася підготовка матеріалів на виготовлення Генерального плану смт Лисянка на виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 20.09.2021 у справі №580/4920/21
Було підготовлено більше ніж 600 листів на адресу громадян, установ, підприємств, організацій. Розглянуто та опрацьовано 98 справ по встановленню опіки та піклування.
Проводилася робота щодо проведення конкурсу на заміщення вакантної посади із складанням письмового іспиту на перевірку знання законодавства; розроблено переліки питань для складання іспиту та комплект екзаменаційних білетів. Надавалася консультація конкурсантам з питань підготовки та складання іспиту.
За звітний період були оголошено 3 конкурси на заміщення вакантної посади.
Бюджет Лисянської селищної територіальної громади
ДОХОДИ
Протягом року до бюджету громади мобілізовано (з урахуванням міжбюджетних трансфертів) 155 351,1 тис. грн., або 109,1 відсотка плану на рік – 142 429,9 тис. грн., з них власні і закріплені доходи загального фонду складають 87 703,6 тис. грн., або 110,7 відсотка до планового завдання звітного періоду – 79 260,3 тис. грн., офіційні трансферти загального фонду – 60 543,5 тис. грн. (99,9 відсотка до плану – 60 635,8 тис. грн.), надходження до спеціального фонду (без трансфертів) складають 6 930,8 тис. грн. (293,6 відсотка до плану – 2 360,7 тис. грн.), офіційних трансфертів надійшло 47,5 тис. грн.
В складі міжбюджетних трансфертів загального фонду є: освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам – 31 973,5 тис. грн. (100%), дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я – 1 125,3 тис. грн. (100%), субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 116,2 тис. грн. (100%), субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 1 016,0 тис. грн. (100%), інші субвенції загального фонду з місцевого бюджету – 1 966,4 тис. грн. ( 97,7%), базова дотація – 18 290,3 тис. грн. (100%), додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією Російської Федерації – 3 761,1 тис. грн., субвенція з місцевого бюджету за рахунок залишку коштів субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, що утворився на початок бюджетного періоду – 39,2 тис. грн., субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 1 054,6 тис.грн, субвенція з місцевого бюджету на придбання шкільних автобусів за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 2 064,3 тис. грн., інші дотації з місцевого бюджету – 152,6 тис. грн.
Загальний фонд
За 2023 рік виконання доходів загального фонду селищного бюджету (з врахуванням трансфертів) забезпечено на 106% (план 139 896,1 тис. грн., факт 148 247,1 тис. грн.). Виконання плану по власних та закріплених доходах забезпечено на 110,7%, при завданні 79 260,3 тис. грн., до бюджету надійшло 87 703,6 тис. грн., або на 8 443,4 тис. грн. більше плану.
До селищного бюджету надійшло: 50 580,4 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб, або 106,9%до плану звітного періоду, рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів – 357,9 тис. грн., план виконаний на 140,3%, рентної плати за користування надрами – 70,6 тис. грн., або 240,6%до плану звітного періоду, акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) пальне – 449,6 тис. грн., акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) пальне – 1 716,7 тис. грн., або 146,7% до плану звітного періоду, акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 1 209,7 тис. грн., план виконаний на 144%, податку на майно – 15 930,6 тис. грн. або 114,3%, єдиного податку – 15 723,6 тис. грн., план виконаний на 104,2%, доходів від власності та підприємницької діяльності – 309,5 тис. грн., плати за надання адміністративних послуг - 914,3 тис. грн., або 116,3% до плану звітного періоду, надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим державним майном – 160,2 тис. грн., що становить 172,6%, державне мито – 127,3 тис. грн., інших неподаткових надходжень – 152,7 тис. грн.
Спеціальний фонд
До спеціального фонду селищного бюджету надійшло 6 930,8 тис. грн. доходів, або 296,6% до плану звітного періоду – 2 360,7 тис грн.. Офіційних трансфертів надійшло 47,5 тис. грн. (100% планових показників). Надходження до спеціального фонду селищного бюджету (без трансфертів) – це власні надходження бюджетних установ – 6 247,1 тис. грн., виконання 372,7 відсотка (план 1 676,0 тис. грн.), екологічний податок – 36,6 тис. грн.,план на звітний період 38,1 тис. грн., кошти від продажу землі – 647,0 тис. грн.
ВИДАТКИ
Одержані бюджетом громади доходи забезпечили загальну позитивну тенденцію в частині фінансування видатків, а саме:
своєчасно виплачено заробітну плату працівникам бюджетних установ, профінансовано енергоносії та комунальні послуги, які споживаються бюджетними установами;
профінансовано інші видатки, необхідні для повноцінного функціонування бюджетних установ та пріоритетні програми.
При затвердженні бюджету Лисянської селищної територіальної громади на 2023 рік дефіцит склав 4 209,9 тис.грн. по виплаті заробітної плати з нарахуваннями педагогічним працівникам по розпоряднику коштів відділ освіти Лисянської селищної ради.
По Лисянській селищній територіальній громаді розроблено та затверджено заходи з покриття дефіциту бюджету. В результаті проведеної роботи по оптимізації навчальних закладів та виконання запроваджених заходів з економії енергоносіїв, потреба з виплати заробітної плати з нарахуваннями забезпечена в повному обсязі.
Протягом 2023 року виплата заробітної плати з нарахуваннями та оплата послуг за спожиті енергоносіїв здійснювалася вчасно без допущення заборгованості.
Відповідно до статті 78 Бюджетного кодексу України видатки селищного бюджету проводились відповідно до помісячного розпису асигнувань загального і спеціального фонду селищного бюджету територіальної громади на 2023 рік, відповідно до встановлених бюджетних призначень головним розпорядником бюджетних коштів. Фінансування видатків проводилося згідно кошторисних призначень, в межах фактичних надходжень та залишку коштів на початок року.
За 2023 рік із бюджету Лисянської селищної територіальної громади проведено видатків в сумі 173 225,5 тис. грн., в тому числі по загальному фонду – 148 244,1 тис. грн. та по спеціальному фонду – 24 981,4 тис. грн.
Загальний фонд
По загальному фонду селищного бюджету за звітний період виконання видаткової частини складає 148 244 126 грн., що становить 96,16 % від планових річних призначень.
Із загального обсягу використаних коштів селищного бюджету за 2023 рік на утримання:
- органів місцевого самоврядування - 17 027 881 грн.
- установ і закладів освіти – 82 576 683 грн.( в т.ч видатки на виконання програми Шкільний автобус склали – 2 425 069 грн.)
- охорони здоров’я – 5 462 195 грн.
- культури та мистецтва – 5 875 115 грн.
- соціальний захист та соціальне забезпечення – 9 380 233 грн.
- житлово-комунального господарства – 9 918 733 грн.
- економічної діяльності – 4 594 607 грн.
- фізичної культури та спорту – 1 537 147 грн.
- інші видатки – 620 648 грн.
- міжбюджетні трансферти – 11 250 884 грн.
На оплату праці і нарахування на заробітну плату працівників бюджетних установ згідно із встановленими законодавством України умовами оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати спрямовано – 95 238 176 гривень.
На оплату комунальних послуг та енергоносіїв використано – 10 330 125 гривень.
На придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю витрачено суму в розмірі - 5 604 362 грн.
На придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів сума видатків становить – 24 850 грн.
На продукти харчування освоєно –3 148 298 грн.
На оплату послуг (крім комунальних) використано – 5 324 139 грн.
На соціальне забезпечення спрямовано -1 829 114 грн.
Спеціальний фонд
За 2023 рік здійснено видатки по спеціальному фонду в обсязі 24 981 361 гривень, в тому числі видатки за рахунок бюджету розвитку – 18 524 678 гривень (74,2 % від загального обсягу видатків спеціального фонду).
На захищені та першочергові статті бюджету спрямовано кошти в сумі
4 027 728 грн., з них:
- 45 000 грн. – на виплату заробітної плати з нарахуваннями,
- 126 701 грн. – медикаменти та перев’язувальні матеріали,
- 3 468 517 грн. – продукти харчування,
- 207 510 грн. – оплата комунальних послуг і енергоносіїв,
- 180 000 грн. – міжбюджетні трансферти.
Станом на 01.01.2024 року дебіторська та кредиторська заборгованість по загальному та спеціальному фондах бюджетних установ, які фінансуються із селищного бюджету відсутні.
Економічний і соціальний розвиток. Інвестиційна політика.
Містобудування та архітектура
У сфері економічного і соціального розвитку громади у звітному періоді
розроблено Програму економічного та соціального розвитку Лисянської ТГ на
2024 рік» ( затверджено на сесії селищної ради 22.12.2023 № 48-11/VIII).
Розроблено «Програму сприяння та забезпечення добровольчих формувань
Лисянської селищної територіальної громади на 2022-2025 роки».
На виконання указів та доручень Президента України, постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України, розпоряджень обласної державної адміністрації та Звенигородського району у відділі містобудування, архітектури, соціально-економічного розвитку інфраструктури та цивільного захисту виконавчого комітету Лисянської селищної ради проводиться певна робота.
За 12 місяців 2023 року відділ містобудування, архітектури, соціально-економічного розвитку інфраструктури та цивільного захисту виконавчого комітету Лисянської селищної ради виконував роботи :
У сфері містобудування та архітектури:
- Завершено розроблення Історико-архітектурний опорний план селища міського типу Лисянка;
- Розроблено та подано на містобудівну раду Черкаської обласної державної адміністрації ГЕНЕРЕЛЬНИЙ ПЛАН смт ЛИСЯНКА;
- розроблено 2 паспорт прив`язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в смт.Лисянка ;
- присвоєно п»ять адрес забудови земельної ділянки;
- розроблено 6 будівельних паспортів на реконструкцію та будівництво житлових будинків та господарських будівель;
- обстежено комісією та складено Акти по обстеженню технічного стану та об’єму і якості виконаних ремонтних робіт тимчасового укриття Лисянського ліцею №1 та благоустрою території ЗДО ясла-садок «Веселка»;
- розроблено 61 робочий проект на проведення капітального та біжучого ремонту будівель та споруд на території Лисянської територіальної громади;
- Розроблено 4 робочих проекти на проведення ремонту покрівлі та даху житлових будинків в с.Іванівка Високопільської територіальної громади Бериславського району Херсонської області;
- розроблено 23 робочих проекти на капітальний та біжучий ремонт будівель та споруд Бужанської та Виноградської територіальних громад і інших підприємств та організацій розміщених на території Лисянської територіальної громади;
- розроблено 12 робочих проекти на проведення Поточного середнього ремонту дорожнього покриття вулиць Лисянської територіальної громади;
- видано 46 висновків з Додатками по проектах землеустрою щодо відведення земельних ділянок;
- видано 8 викопіювань з Генеральних планів населених пунктів Лисянської, Бужанської та Виноградської територіальних громад на підключення будівель до електроустановок;
- обстежено 59 об»єктів по оцінці ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю;
- забезпечується державний архітектурно-будівельний контроль за дотриманням вимог державних норм при влаштуванні споруд для людей з обмеженими фізичними можливостями;
- при підготовці містобудівних умов і обмежень на проектування об”єктів соц-культпобуту відділом включається пункт по влаштуванню необхідних заходів щодо забезпечення об”єктів необхідними зручностями для маломобільних верств населення.
Публічні закупівлі
Органи місцевого самоврядування та територіальні громади для забезпечення соціальних потреб громади мають здійснювати закупівлю певних товарів робіт і послуг, що забезпечують безперешкодне функціонування важливих об’єктів соціальної сфери місцевих громад.
Порядок проведення таких закупівель регулюється Законом України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон). У вересні 2019 року Верховна Рада України прийняла Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель” від 19.09.2019 № 114-ІХ, який був введений в дію з 19.04.2020 року.
Так, виконавчим апаратом Лисянської селищної ради протягом 2023 року було оголошено та проведено 180 процедур закупівель на суму 13 млн. 026 тис. 508 грн, з яких всі успішно проведені та завершені.
В результаті проведених процедур закупівель вдалося заощадити 390 тис. грн. бюджетних коштів.
Кількість проведених процедур розподілилася так:
Відкриті торги з особливостями - 17
Звіт про договір про закупівлю - 163
Проведено закупівлю щебенево-піщаної суміші (фракція 0,05-40 мм) в кількості 1110 тон на суму 487 тис. 290 грн., яка розподілена та завезена в населені пункти громади для підсипання доріг комунальної власності.
Протягом 2023 року було проведено капітальний та поточний ремонт доріг:
1. Поточний ремонт дорожнього покриття вулиці Михайла Грушевського та вулиці Хіміча (від вул.Михайла Грушевського до буд. на №16 вул.Хіміча смт.Лисянка Звенигородського району Черкаської області на суму 420 315 грн.
2. Поточний ремонт дорожнього покриття вулиці Санаторна та тротуару (від вул.Санаторна до пішоходного мосту через р. Гнилий Тікич) смт.Лисянка Звенигородського району Черкаської області на суму 245 784,20 грн.
3. Поточний ремонт дорожнього покриття вулиці Гетьманський шлях смт.Лисянка Звенигородського району Черкаської області на суму 718 401,60 грн.
4. Поточний ремонт дорожнього покриття площі Миру смт.Лисянка Звенигородського району Черкаської області на суму 803 829,71 грн.
5. Поточний ремонт дорожнього покриття вулиці Незалежності смт.Лисянка Звенигородського району Черкаської області на суму 303 423,36 грн.
6. Поточний ремонт дорожнього покриття вулиці Гетьманський шлях (від магазину Холодок до перехрещення Хуторок-Хлібзавод) смт.Лисянка Звенигородського району Черкаської області на суму 400 938 грн. за участю ТОВ «Інтерагроінвест» 150 000 грн.
7. Капітальний ремонт дорожнього покриття вулиці Вільного козацтва ( від вулиці Небесної Сотні до вулиці Олега Коваля) та вулиці Олега Коваля (від вулиці Вільного козацтва до провулку Козацький) (коригування) в смт.Лисянка Звенигородського району Черкаської області на суму 2 510 676 грн.
8. Поточний ремонт грейдерування білощебеневого дорожнього покриття комунальних вулиць по населених пунктах Лисянської територіальної громади Звенигородського району Черкаської області» на суму 159 870 грн.
9. Придбано щебенево-пісчаної суміші для підсипання доріг по селах громади на загальну суму: 487286 грн.
с.Смільченці 193 т, с.Журженці +Гута 120 т, с.Хиженці 125т, с.Ганжалівка 121 т,
с.Дашуківка 125,8 т, с.Писарівка 117 т, с.Семенівка 65 т, с.П-Попівка 120 т,
с.Почапенці 120 т.
В результаті наданої комерційної пропозиції від ТОВ «Черкасиенергозбут», 09 січня 2023 року укладено договір про закупівлю електроенергії на умовах «Універсальної послуги» до 31.12.2023 року на суму 1 399 994,11 грн для населених пунктів громади та об’єктів вуличного освітлення.
Проведено відкриті торги з особливостями по коду ДК 09120000-6 Газове паливо (природний газ) на суму 132 431,12 грн. на 2023 рік та на суму 148 985,01 на 2024 рік. Відповідно укладено договори про постачання природного газу до 15.04.2024 року для опалення адміністративного приміщення Лисянської селищної ради, адміністративного приміщення в с. Боярка та Фапу в с. Дашуківка.
Відповідно до плану в квітні поточного року проведено закупівлю твердого палива по коду ДК 03410000-7 Деревина (Деревина дров’яна непромислового використання 1 групи) (дров) для опалення адміністративного приміщення по пл.Миру,27 та укладено договір на суму 440 тис. 160 грн.
Земельні відносини
Загальна площа території громади становить 37 тис. га.
Одним із основних напрямків роботи Лисянської селищної ради є вирішення питань, які стосуються регулювання земельних відносин селищної територіальної громади з орендарями – фізичними і юридичними особами. Їхня важливість полягає не лише в задоволенні потреб орендарів, а і в наповненні бюджету громади.
За 2023 рік до відділу надійшло 849 звернень від суб’єктів земельних відносин, в т.ч. від юридичних осіб та від фізичних осіб.
Відділом регулювання земельних відносин за звітний період підготовлено запитів, інформацій та направлено відповідей, роз’яснень заявникам – 79 листів.
Опрацьовані звернення, які підлягали розгляду сесією ради, були сформовані в проєкт рішень та подані на розгляд постійної депутатської комісії ради в кількості 31шт.
Відділом, станом на 31.12.2023 року, підготовлено та подано на розгляд пленарних засідань селищної ради 40 проєктів рішень.
Проведено 3 земельних аукціонів щодо продажу права оренди земель сільськогосподарського призначення так комерційного використання у формі електронного аукціону загальною площею 7,9837 га. Додатково місцевий бюджет одержав орендної плати 350 302 грн у рік.
Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну 24 лютого було призупинено функціонування державного земельного кадастру. Згідно ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану» та у звязку з забороною передачі земельних ділянок безоплатно у власність, громадянам надаються земельні ділянки у користування на умовах оренди для городництва.
В цілому за 2023 року укладено 277 договорів оренди земельних ділянок, що наповнило бюджет громади на суму 320 000 грн.
Проводиться робота по зверненню громадян щодо продажу земельних ділянок постійного користування, та надано 5 дозволів на викуп таких ділянок фермерським господарствам. Авансовий внесок від продажу даних ділянок в дохідній частині становить 670000 грн.
Ведуться роботи щодо виготовлення правовстановлюючих документів (формування та присвоєння кадастрових номерів) на земельні ділянки на яких розміщені об’єкти нерухомого майна комунальної власності.
Комунальне майно
Протягом 2023 року Відділом комунального майна було зроблено:.
- Підготовлено та подано на розгляд ради 9 проектів рішень з питань, які належать до компетенції Відділу. На розгляд виконавчого комітету підготовлено та направлено 9 проектів рішень. Всі рішення були підтримані депутатами (крім рішення про надання згоди на прийняття в комунальну власність протирадіаційного укриття) та членами виконавчого комітету відповідно.
- До електронної торгової системи «Прозорро.Продажі» Відділом внесено 4 об’єкти оренди.
- Протягом 2023 року укладено договорів оренди нерухомого майна комунальної власності:
- виконавчим комітетом Лисянської селищної ради – 6 договорів (з них 3 договори укладено без проведення аукціону з установами, які фінансуються з державного та місцевого бюджетів, з орендною платою 1 грн в рік, 3 договори укладено за результатами аукціонів);
- балансоутримувачами комунального майна – 6 договорів (з них 2 договори укладено без проведення аукціону з установами, які фінансуються з державного та місцевого бюджетів, з орендною платою 1 грн в рік, 4 договори укладено за результатами аукціонів)
Загальна площа нерухомого майна комунальної власності, переданого в оренду у 2023 році, становить 654,3 кв.м., з них 404,0 кв.м. передані в оренду виконавчим комітетом Лисянської селищної ради, 250,3 кв.м. – передані в оренду балансоутримувачами комунального майна.
- За 2023 рік по діючих договорах оренди комунального майна, укладених виконавчим комітетом, надійшло орендної плати в сумі 272 647 грн. Всього протягом 2023 року надійшло орендної плати за нерухоме майно комунальної власності в сумі 453 204 грн.
- Забезпечено постійний контроль за сплатою орендарями орендної плати.
- Забезпечено контроль за відшкодуванням орендарями земельного податку за земельні ділянки під орендованими приміщеннями.
- Станом на кінець 2023 року діючими є 70 договорів оренди нерухомого майна комунальної власності, з них 49 укладені виконавчим комітетом Лисянської селищної ради, 21 – балансоутримувачами комунального майна.
- Протягом року виконавчим комітетом Лисянської селищної ради укладено 24 договори про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого майна та надання комунальних послуг. Забезпечено контроль за відшкодуванням орендарями витрат за надані комунальні послуги.
- Забезпечено участь фахівців відділу в 7 вебінарах з питань оренди та приватизації комунального майна, організованих Фондом держмайна України, ДП «Прозорро.Продажі», USAID, ULEAD з Європою, Асоціацією міст України.
- Забезпечено консультаційну підтримку балансоутримувачів щодо укладення ними договорів оренди комунального майна.
- Проведена робота з виготовлення технічного паспорта на 2 об’єкти нерухомого майна, а також виготовлено дублікати технічних паспортів на 2 об’єкти нерухомого майна.
- Проведена робота щодо підготовки документів та здійснення державної реєстрації права власності на 15 об’єктів нерухомого майна комунальної власності.
- Проведено роботу щодо звірки переліку нерухомого майна комунальної власності із даними Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
- Підготовлено та затверджено рішенням селищної ради Положення про порядок списання майна комунальної власності Лисянської селищної територіальної громади.
- Підготовлено та затверджено рішенням селищної ради Положення про порядок передачі та закріплення майна комунальної власності Лисянської селищної територіальної громади за підприємствами, установами, організаціями на праві господарського відання або оперативного управління.
- Забезпечено актуальність інформації про 1 об’єкт нерухомого майна комунальної власності, який розміщено на порталі для релокації бізнесу https://restartbusiness.in.ua/.
- Забезпечено участь фахівців відділу у проведенні інвентаризації майна комунальної власності, що обліковується на балансі виконавчого комітету Лисянської селищної ради.
- Забезпечено надання інформацій, відповідей на листи, підготовку та подання звітів до Звенигородської РВА, Черкаської ОВА тощо.
- Забезпечено ведення діловодства із грифом «Для службового користування».
- Проводилась робота по утримуванню в робочому стані 128 точок обліку електроенергії в межах територіальної громади.
- Проводилась робота по утримуванні в робочому стані газового обладнання.
- Здійснено заміну 22 лічильників електроенергії на вуличному освітленні згідно плану-графіку, узгодженому з Черкасиобленерго.
- Забезпечено ведення дозвільної, облікової та звітної документації в електро- та газовому господарстві громади.
- Здійснювалась закупівля, видача та списання з обліку канцелярського приладдя.
- Проводились роботи по утримуванню в належному стані комп’ютерної та офісної техніки.
- Проведено роботу з пошуку та придбано 4 пластикових гірки для дитячих майданчиків.
- Проведено аналіз, розрахунки, придбання та монтаж насоса для системи пожежогасіння в будинку культури смт Лисянка.
- Проводились роботи з пошуку та придбання 20 ліхтарів вуличного освітлення на сонячних панелях та опор для них.
- Проводились роботи по забезпеченню інтернетом та зв’язком адмінустанов територіальної громади.
- Переглянута та актуалізована документація з питань охорони праці.
- Забезпечено проведення інструктажів з охорони праці (вступних, первинних, повторних), ведення відповідних журналів для інструктажів.
- Забезпечено надання методичної допомоги керівникам/фахівцям структурних підрозділів з питань охорони праці.
Цивільний захист населення
У сфері захисту населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій в звітному періоді здійснено комплекс дій, спрямованих на виконання основних заходів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності:
- навчання з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності - 13 діловодів Лисянської ТГ;
- 14 засідання комісії ТЕБ та НС;
- заходи протипожежного захисту комунальних та освітніх закладів, протипожежний захист лісів і сільгоспугідь, заходи пропуску льодоходу, повені та паводків, заходи поводження на водних об’єктах;
- заходи реагування на умови воєнного стану в Україні, загрозу ракетного удару по населених пунктах та об’єктах критичної інфраструктури;
- визначення укриттів Лисянської селищної ради, утримання захисних споруд цивільного захисту;
- забезпечення ПММ роти охорони;
- визначення місць знищення вибухонебезпечних предметів.
Освіта
У комунальній власності Лисянської громади знаходяться 13 закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, в яких здобувають освіту 1509 дітей.
Дошкільна освіта
Послуги з дошкільної освіти надають три заклади дошкільної освіти: ясла-садок «Веселка», ясла-садок «Малятко», ясла-садок «Ромашка» та 7 дошкільних груп у складі навчально-виховних комплексів.
Заклади дошкільної освіти відвідує 329 вихованців.
Освітній процес здійснюють 35 педагогічних працівників, працюють 47 технічних працівників.
Загальна середня освіта
Закладів загальної середньої освіти – 9:
- 2 опорних заклади: Лисянський ліцей №1 та Боярський ліцей,
- 5 філій (Журжинецька, Шестеринська, Хижинська, Чаплинська, та Петрівсько-Попівська),
- 1 заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів (Лисянська ліцей №2),
- 1 заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів (Почапинська гімназія).
У закладах загальної середньої освіти навчається 1180 учнів. Освітній процес здійснюють 183 педагогічні працівники, з них 62 – спеціалісти вищої категорії, 66- спеціалісти 1 категорії, 23- спеціалісти 2 категорії, звання «вчитель-методист» має 21 педагог, звання «старший учитель» - 21 педагогічний працівник.
Позашкільна освіта
Для розвитку здібностей обдарованих дітей сільської місцевості на базі Лисянського будинку дитячої та юнацької творчості організовано роботу Малої академії наук, діє 15 секцій: по 2 секції з історії, з мовознавства, з української мови, по 1 секції з хімії, з комп’ютерних наук, з англійської, з соціології, з географії, із зарубіжної літератури. Функціонують 20 гуртків, в яких гуртковою роботою охоплено 400 дітей.
У складі Лисянської громади проводить свою діяльність комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр», основним завданням якої є проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання корекційно-розвиткових послуг дітям, які цього потребують, та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу. За звітний період було створено 9 інклюзивних класів.
У рамках програми «Обдаровані діти – майбутнє Лисянщини на 2022-2027 роки» було прийнято рішення сесії Лисянської селищної ради про виплату одноразових премій переможцям III (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2022/2023 навчальному році, переможцям обласних та Всеукраїнських конкурсів та переможцям II (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої Академії наук України. Зокрема, за зайняте І місце виплачено одноразову винагороду в розмірі 5.000 гривень, за зайняте ІІ місце – 3.000 гривень та 2.000 гривень - за ІІІ місце. Дві премії в розмірі 5.000 гривень виплачено учням, які стали переможцями обласних етапів конкурсів «Об’єднаймося, ж брати мої!» та «Герої серед нас». Загалом преміальний фонд становить 68.000 гривень ( відмічено 20 талановитих дітей).
Придбано генератори для Петрівсько-Попівської початкової школи-філії опорного закладу «Боярський ліцей» та Чаплинської гімназії-філії опорного закладу «Боярський ліцей» на суму 160 тис. грн.
В опорному закладі «Лисянський ліцей №1» встановлено автоматизовану систему «тривожна кнопка».
Також рішенням сесії Лисянської селищної ради від 22.08.2023 №44-1/VIII було спрямовано кошти в сумі 100 тис. грн на створення «Класу безпеки» в опорному закладі «Лисянський ліцей №1».
У Боярському опорному закладі в рамках проєкту «Patriot Home - дім для патріотів», спільними зусиллями Благодійного фонду МХП – Громаді та Лисянської селищної ради для організації спортивних заходів за участю учнів закладу освіти та для реабілітації військових було відремонтовано спортивний зал, закуплено спортивні тренажери.
Протягом 2022/2023 навчального року для двох опорних закладів ОЗ «Лисянський ліцей №1» та «Боярський ліцей» Лисянської селищної ради Черкаської області за кошти UNISEF придбано дев’ять одиниць сучасного обладнання для харчоблоків на загальну суму 146 280 грн.
Ряд заходів здійснено для модернізації матеріально-технічної бази закладів освіти громади. Зокрема, використано кошти з місцевого бюджету в сумі 100 тис. грн для придбання матеріалів для ремонту спортивного залу в Лисянському ліцеї №2.
На проведення капітального ремонту системи опалення – встановлення твердопаливного котла в Шестеринській початковій школі-філії ОЗ «Лисянський ліцей №1» виділено кошти в сумі 230 тис. грн.
Проведено капітальний ремонт зовнішньої теплотраси Лисянського ліцею №2 (на суму 169 тис. 728 грн. з місцевого бюджету) та капітальний ремонт вимощення будівлі навчального корпусу ОЗ «Лисянський ліцей №1» (199 050 тис. грн.)
Придбано екрани (телевізори) для трьох класів Лисянського ліцею №2 (29 700 грн.).
Виконано робіти з утеплення фасаду закладу дошкільної освіти ясла-садок «Ромашка» вартістю 2 млн 300 тис. грн.
Здійснено облаштування благоустрою закладу дошкільної освіти ясла-садок «Веселка» (700 тис. грн).
Закуплено два інтерактивні комплекти (інтерактивна дошка та проектор) и для класів НУШ опорного закладу «Лисянський ліцей №1» та Лисянського ліцею №2 вартістю 138 950 тис. грн.
На умовах співфінансування придбано новий шкільний автобус ATAMAN, виробництва АТ «Черкаський автобус» загальною вартістю 2 млн 949 тис. грн, із місцевого бюджету на умовах співфінансування виділено 925 тис.грн. Шкільний автобус використовується для підвезення дітей із сільської місцевості до опорного закладу «Лисянський ліцей №1». Він замінив один з двох автобусів, які раніше громада передала на потреби ЗСУ.
Організованим підвезенням охоплено 395 учнів, які знаходяться за межею пішохідної доступності та потребують підвезення до місця навчання. На даний час підвезення здійснюється 5 шкільними автобусами.
Усіма видами харчування охоплено 1180 учнів (100 %), гарячим харчуванням охоплено 843 учня (72 %).
Для забезпечення повноцінного харчування учнів закладів загальної середньої освіти з місцевого бюджету виділено 2 448,7 тис.грн,
що становить 97 % від потреби, додатково залучено понад 1206 тис. грн коштів за рахунок інших джерел фінансування.
Безкоштовно харчується 350 учнів (30 %), із них:
- 41 % учнів 1-4 класів (144);
- стовідсотково діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування
(19 учнів), діти із малозабезпечених сімей (99 учнів), діти учасників АТО (108 учнів), інші категорії (19 учнів).
Також були виділені кошти на придбання шкільної та спортивної форми в загальній сумі 46648,0 грн.(постанова КМУ від 5 квітня 1994 р. N 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування»).
У 2022-2023році відпочинкова кампанія (з безкоштовним дворазовим харчуванням) проводилась на базі закладів освіти. Відпочинком охоплено 600 учнів, що становить 52 % від загальної кількості учнів 1-10 класів. Особлива увага звертається на дітей внутрішньо переміщених осіб та дітей, які потребують підтримки держави.Станом на 01.12.2023 заборгованість по виплаті заробітної плати педагогічним відсутня.
Педагоги та учні нашої громади беруть участь в міжнародних проєктах. Так, опорний заклад «Лисянський ліцей №1» з березня 2023 року бере участь у проєкті Go Global у форматі онлайн-зустрічей з використанням інтерактивних програм.
Підписано Меморандум про співробітництво між Лисянською селищною територіальною громадою та представниками шведсько-українського проєкту «Підтримка децентралізації в Україні». Мета підписання даного меморандуму – формування ефективної шкільної мережі, задля підвищення доступності і якості надання освітніх послуг в громаді, що є одним із завдань процесу децентралізації в Україні.
Культура і спорт
Робота відділу культури, молоді та спорту Лисянської селищної ради спрямована на соціальне становлення та розвиток молоді, забезпечення в межах визначених законодавством прав членів територіальної громади у сфері культури, збереження та популяризації національного і культурного надбання, створення конкурентоспроможного мистецького середовища для розвитку культурного простору громади, розвиток бібліотечної справи, наданню населенню якісних послуг у сфері фізичної культури і спорту, організації відпочинку та оздоровлення дітей, пошук та підтримка творчо-обдарованої молоді шляхом виконання відповідних державних і місцевих програм, через мережу комунальних установ і закладів.
В підпорядкуванні відділу перебувають:
- Лисянська дитяча музична школа;
- Лисянська дитячо-юнацька спортивна школа «Колос»;
- Лисянський історичний музей ім.Т.Г.Шевченка;
- Лисянська публічна бібліотека;
- Лисянський будинок культури;
- 19 сільських клубних закладів;
- 18 сільських бібліотек.
КУЛЬТУРА.
Робота закладів культури Лисянської селищної ради спрямована на розвиток культурно-дозвіллєвої діяльності, на відродження, популяризацію народних традицій, звичаїв та обрядів, розвиток творчості дітей, організацію змістовного дозвілля, виявлення творчих здібностей населення різного віку, проведення масових заходів, знаменних подій.
Творча робота в закладах ведеться за декількома основними напрямками:
- культурно-дозвіллєва діяльність (організація і проведення культурно-масових заходів ) ;
- робота аматорських колективів художньої творчості .
В клубних закладах громади упродовж року працювало:
4 народних колективів:
1) Народний аматорський фольклорний колектив «Криниця», керівник Валентина Маленко;
2) Народний аматорський вокальний ансамбль «Горлиця», керівник Любов Цибульська;
3) Народний аматорський вокальний ансамбль «Мелодія», керівник Світлана Біляєва;
4) Народний аматорський фольклорний колектив «Калина», керівник Валентина Маленко;
Зразковий хореографічний колектив «Едельвейс», керівник Галина Шпак;
32- аматорських колективи.
3 –театри малих форм.
Театр малих форм (ТМФ) « Пам’ять» , керівник Оксана Нетребенко;
Театр « Кумедна Ліра» Почапинці СБК ,керівник Тетяна Мельник;
Театр Дашуківський СБК , керівник Ірина Кратіс.
Під час війни музи не повинні мовчати, адже саме мистецтво допомагає нам вистояти перед навалою рашистів й перемогти їх. Пісня єднає людей духовно і вселяє нам віру в Перемогу.
Протягом 2023 року було проведено:
- більше 100 різних за формою та тематикою культурно-масових, соціально-культурних та просвітницьких заходів, в закладах культури територіальної громади відповідно до Програми відзначення визначних та пам’ятних дат;
- більше 50 онлайн-заходів;
- проведено ряд благодійних концертів на підтримку ЗСУ
( березень ) «Весна , що змінила нас»;
( червень) « Незламні духом»;
(жовтень) До Дня Захисників та Захисниць України.
Проведені благодійні концерти по селах громади ( 10 виступів) в селах Дашуківка, Боярка, Почапинці, Шестеринці, Будище, Журжинці, Смільчинці,, Чаплинка, на яких було зібрано 301456 грн.
Прийняли участь в обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, як очних так і дистанційних:
Зразковий хореографічний колектив «Едельвейс» керівник Галина Шпак обласний конкурс м. Черкаси « Зимова казка», міжнародні конкурси м. Львів – «ОМА FEST», Болгарія «Бог родина Батьківщина».
Народний фольклорний аматорський колектив « Криниця» участь в регіональному обласному мистецькому святі « Мистецька Петрівка» , «Садок вишневий коло хати» ( дистанційно) в с. Моринцях фольклорні колективи «Калина» , «Криниця» та гурт троїстих музик «Лисяни» приймали участь в фестивалі « ШЕ,FEST», обласний захід «Мистецька толока» с. Мошни ( гурт «Лисяни»). Народний вокальний аматорський колектив « Горлиця» (дистанційно) участь в обласному мистецькому заході « Борімося поборемо». Гран – прі за участь в обласному конкурсі патріотичної пісні
м. Черкаси соліст Микола Дяченко.
Покращено матеріально-технічну базу закладів культури громади на суму 152727грн.
Всі культурні заходи пов’язані з діяльністю творчих людей , аматорів сцени, які розвивають найцікавіше явище – це культура, де присутнє слово, пісня, танець, традиції та обряди.
МИСТЕЦТВО
В громаді працює Лисянська дитяча музична школа. Всього у школі навчається 82 учні. У 2023 році навчальний заклад закінчили 11випускників середнього (базового) підрівня. Двоє випускників школи продовжили навчання у закладі профільної передвищої мистецької освіти - Пріт Віталій та Пріт Олександр –хоровий відділ обласного музичного коледжу ім. П.Д. Демуцького.
Результати участі учнів у конкурсах, фестивалях, виставках, оглядах різних рівнів: переможці кількість колективів закладу переможці
Міжнародний двотуровий фестивадь-конкурс мистецтв «YULA Spring Fest»(квітень-травень 2023) Стамбул.
Кротик Поліна ( естрадний вокал)-викладач Дерен С.В.- І місце-29 квітня 2023;
Міжнародний двотуровий фестивадь-конкурс мистецтв Award of part icipam(квітень-травень 2023) Торонто, Канада.
Осташевська Олександра (вокал)-викладач Дерен С.В.-І місце.
Міжнародний двотуровий багатожанровий конкурс мистецтв VIP-покоління (березень 2023) Торонто,Канада
Лановенко Саміра (вокал)-викладач Дерен С.В.-ІІІ місце
Міжнародний двотуровий багатожанровий конкурс мистецтв «ART-Геній»(інструментальні ансамблі) березень-квітень2023
Ансамбль у складі Білокінь Олексій(фортепіано), Щербина Анна (сопілка)-викладачі –Костенко Т.М., Ітіменєва А.М.-І місце.
Міжнародний двотуровий конкурс-фестиваль «Musialscher Planet»(березень –квітень2023) Гамбург, Німеччина.
Янів Євгенія (вокал) викладач Дерен С.В.-І місце.
Міжнародний двотуровий середньоземноморський фестиваль дитячої та юнацької творчості «АРТ-ФЕСТ) Болгарія(квітень-травень 2023)
Гапич Віолета ( скрипка викладач Голуб С.В.)
Обласний конкурс виконавської майстерності обдарованих учнів мистецьких навчальних закладів « UMAN-ART».
Обласний конкурс-огляд творчих колективів та ансамблів малих форм мистецьких навчальних закладів.
Квітень 2023
Ансамбль у складі: Тригуб Анастасія, Коваль Л.А.-І місце;
Ансамбль скрипалів: Ніколаєва Анастасія, Голуб С.В., Поворіна О.Г.-І місце;
Ансамбль у складі : Наумова Маргарита, Шиш Т.С.- І місце;
Ансамбль у складі: Хоменко Карина, Важинська Л.В.-ІІ місце;
Ансамбль у складі: Щербина Анна , Білокінь Олексій-ІІ місце;(викл.Костенко Т.М. Ітіменєва А.М.);
Ансамбль у складі : Рустамян Анна , Шиш Т.С.-ІІ місце;
Ансамбль у складі: Королькова Ніна , Шиш Т. С.-ІІ місце;
Ансамбль у складі: Зіненко Катерина, Коваль Л.А.-ІІ місце;
Ансамбль молодших класів-керівник Коваль Л.А.-ІІ місце;
Ансамбль скрипалів у складі: Яременко Вероніка, Зіненко Катерина, Гапич Віолета, Голуб С.В-ІІІ місце;
Ансамбль у складі: Бондаренко Софія, Важинська Л.В.-ІІІ місце;
Ансамбль у складі: Антощенко Анастасія, Бондаренко Софія, Підкуйко Єлизавета-викл. Важинська Л.В-.ІІІ місце.
Участь у концертах та заходах місцевого та шкільного рівнів:
08.03-день жінок БК; День захисту дітей 01.06.; благодійні концерти «Дякуємо ЗСУ»- 19.05, 28.05,24.05., концерт до Дня незалежності, до Дня учителя., до Дня захисника і захисниці України.
Концерти для батьків, та до свят. Протягом року на сторінках соціальних мереж ФБ, Ютуб проводиться висвітлення наших досягнень.
Навчальний заклад в повному обсязі забезпечений дровами та має бензопилу для порізки дров. У 2023 році за кошти спеціального фонду було придбано будівельні матеріали і власними силами проведено реставрацію фундаменту та облаштування відмостки. Для забезпечення безперебійної роботи котельні в умовах воєнного часу за кошти спеціального фонду було придбано генератор, а для обкошування території- електрокосу, придбані і замінені вхідні двері. Проведено поточні ремонти господарських приміщень та утеплення вікон і реставрація відкосів на вікнах . Виготовлено лавку для відпочинку та підставку для вазонів.
БІБЛІОТЕКИ
На даний час в Лисянській громаді працює 18 бібліотек. Бібліотеки громади гарантують населенню право на безкоштовне отримання інформаційних послуг. В Лисянській публічній бібліотеці працює публічний центр регіональної інформації «Інформаційний простір регіону», діяльність якого базується на таких основних напрямках, як: збір, накопичення та зберігання матеріалів регіонального характеру; обслуговування користувачів та надання їм вільного доступу до інформаційних ресурсів органів місцевої влади і місцевого самоврядування; забезпечення представників органів влади інформацією загальнодержавних і регіональних питань, а також створення умов для спілкування влади з населенням.
Бібліотеки громади працюють згідно планів роботи. Протягом 10 місяців 2023 року проведено: 228 масових заходи (в межах бібліотек – 140, за межами бібліотек -88). Відвідали масові заходи всього – 2902 осіб (в межах бібліотек – 2068 осіб, за межами бібліотек – 834 осіб ).
Організовано книжкові виставки та книжкові полиці до усіх Державних свят та визначних подій :
- інформаційна година «Навіки молоді – герої Крут»;
- виставка- набат «Терновий вінок Чорнобиля»;
- книжковий калейдоскоп «Наша держава в поезії і прозі»;
- відео - перегляд «Вони віддали своє життя за вільну Україну»;
- вулична акція « Діти - цвіт землі, майбутнє нашої країни»;
- подорож веб-ресурсами «Віртуальний світ права для тебе» та ін.
Прийняли участь у фото- конкурсі «Черкащина очима внутрішньо переміщених осіб», флеш-мобі «Ми єдині», громадському діалозі «Бібліотека і громада, співпраця в реаліях воєнного стану».
Багато інформації про роботу бібліотек висвітлюється на стендах «Бібліотека інформує» та «Творчі будні бібліотеки», де розміщені правила користування бібліотекою, календарні плани роботи, оголошення про масові заходи, світлини про проведені заходи, значна частина роботи була проведена в режимі онлайн на сторінці фейсбук : https: //www.facebook.com/profile.php?id
Протягом 2023 року Лисянська публічна бібліотека взяла участь в проєкті «Польська полиця в Україні» за участь в якому було подаровано книг польських письменників в кількості 20 примірників на суму: 4232 грн. На кошти виділені з місцевого бюджету було придбано літератури в кількості 112 примірників на суму 14535 грн., а також зроблено підписку періодичних видань на суму – 5465 грн. Покращено матеріально – технічну базу на суму 92475 грн.,( ноутбук, стенд, обігрівачі та ін.)
В бібліотеках постійно проводились акції «Подаруй бібліотеці книгу» та «Поверни бібліотеці книгу».
Відповідно до методичних рекомендацій з питань актуалізації бібліотечних фондів в умовах збройної агресії російської федерації бібліотеками громади в 2023 році було списано 1582 прим. літератури по причині: зношена, застаріла, заборонена. Здано макулатури на суму 382 грн. Дані кошти були задіяні в господарській діяльності бібліотек громади.
МУЗЕЙ
Основними напрямками роботи комунального закладу «Лисянський історичний музей ім. Т.Г.Шевченка» є збереження і пропаганда духовної спадщини, матеріальної та нематеріальної спадщини, виховання національної самосвідомості та патріотизму серед підростаючого покоління, дослідження нових тем відповідно пам’ятних та календарних дат, оформлення відповідних виставок та організація масових заходів, пошукова робота з метою поповнення музейної колекції новими надходженнями, комплектування, систематизація та паспортизація музейного фонду. Музейний фонд на 01.11.2023 року налічує – 6706 предметів. Із них: предмети основного фонду, які належать до державної частини музейного фонду України, складають – 3212 експонати, допоміжного фонду – 3494 предметів.
У зв’язку з протистоянням української нації російському широкомасштабному вторгненню колектив музею працював, передусім, над фондовою роботою, проводилася інвентаризація, робота над створенням нових колекцій, описом нових експонатів, додання експонатами постійно діючих експозицій, етикетажем та проведенням онлайн публікацій. Протягом звітного періоду проведено 106 екскурсій, було підготовлено 38 виставок. Заклад відвідало 3156 відвідувачів.
Доволі успішно проводилася пошукова робота. Зокрема, до фонду музею на 01.11.2023 року надійшло 187 предметів. Із них: до основного фонду музею надійшло 28 предметів, науково-допоміжного фонду – 159 предметів.
Користувачі в соціальній мережі «Фейсбук» мали змогу слідкувати за сторінкою музею, де з’являлася інформація історично-пізнавального характеру. Усього на 01.11.2023року на ньому розміщено 32 публікації науково-популярного та інформаційно-просвітницького змісту.
Протягом звітного періоду було проведено й організовано 176 різноманітних національно-патріотичних, виховних, навчальних та пізнавальних заходів.
Зібрано довідковий біографічний матеріал щодо видатних постатей Лисянського краю для формування картотеки Лисянської громади «Особистості» у кількості 17 інформаційних довідок із фото.
Розпочато формування інформаційних даних, а саме: пошук та уточнення даних про воїнів ЗСУ, які боронять нашу країну, про загиблих, зниклих безвісти та полонених воїнів ЗСУ уродженців Лисянської громади.
Продовжений збір інформації та матеріалів про загиблих учасників АТО/ООС на Сході України по Лисянській громаді та формування фототеки.
Постійно здійснювалась фото-фіксація музейних заходів, проведених співробітниками музею; більшість цих матеріалів викладалася в Інтернеті - на сайті та Fb-сторінці закладу, з відповідними коментарями й інформацією.
Продовжено роботу із впорядкування книгозбірні музею. Ведеться журнал обліку надходжень до бібліотеки нових видань.
Для проведення науково-дослідницької роботи видавалися документи з фондів музею у тимчасове користування дослідникам, вчителям та учням шкіл. Видано 62 музейні предмети.
На виставках протягом року експонувалося - 936 музейних предметів. З них: основного фонду - 709; науково-допоміжного – 227.
Проводилася робота з оцифрування книг надходжень науково-допоміжного фонду.
Здійснено розподіл предметів по звірених групах зберігання на науково-допоміжний та основний фонди зі зміною топографії.
Проведено первинну і наукову інвентаризацію 187 музейних предметів.
СПОРТ
З метою пропагування фізичної культури і спорту та залучення жителів громади до здорового способу життя було організовано та проведено ряд спортивних змагань з різних видів спорту (з міні-футболу :«Герої не вмирають», «Єднаймося браття»; з баскетболу «Героям нашого часу»; з волейболу «Разом до ПЕРЕМОГИ», «Героям нашого часу»; благодійні спортивні змагання «Кубок з міні-футболу на честь ЗСУ», «МИРОН – ти з нами назавжди», змагання з волейболу « В прагненні ЄДИНІ».
Свої корективи в роботу внесло повномасштабне вторгнення росії .
Для занять спортом на території громади функціонує 41 спортивна споруда ( в т.ч. 1- стадіон, 13 спортивних залів ( з них 6 - площею понад 162 кв.м)., 6 футбольних полів, 5 площадок зі штучним покриттям, 4 майданчики з стандартним тренажерним обладнанням, 4 – з нестандартним тренажерним обладнанням, 1 боксерський ринг.
На території Лисянської громади функціонує Лисянська дитячо-юнацька спортивна школа Колос, в якій мають змогу розвивати свої здібності 240 дітей. Профілюючими видами спорту є: футбол-84 осіб, баскетбол-33, волейбол-57, бокс-74.
Приділяється значна увага фізкультурно-оздоровчій роботі за місцем проживання та масового відпочинку громадян:
- на безоплатній основі організовано роботу волейбольної секції для дорослих ( жіноча, яку відвідують 18 учасник та чоловіча – 13 осіб);
- В населених пунктах громади : Лисянка, Чаплинка, Хижинці, Почапинці, Будище, Шестеринці, Боярка, Семенівка створені футбольні команди, які систематично тренуються та 4 команди продовжували і в цьому році брати участь в змаганнях ( в основному це турніри по збору коштів в підтримку ЗСУ);
- Більше 16 років в Лисянці діє група любителів Скандинавської ходьби, яка налічує більше 20 осіб.
В громаді відсутній Центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», проте за підтримки обласного центру «Спорт для всіх» 24.03.2023 року було проведено волейбольний турнір серед школярів «Разом до ПЕРЕМОГИ» . Участь в цьому заході взяли 12 команд з 5 освітніх закладів громади.
До ветеранського спортивного руху упродовж року було залучено 96 осіб ( 80 з яких брали участь в змаганнях у 2023році). У зв’язку з ситуацією в країні у 2023 році було проведено 9 змагань за участю ветеранів спорту (3 волейбол, 5-міні-футбол та шахи).
Змагання організовувались до початку війни та після наказу Міністерства молоді та спорту України щодо дозволу організовувати спортивні змагання та навчально-тренувальні збори в окремих місцевостях з дотриманням умов безпеки, передбачених законодавством про воєнний стан.
Також упродовж року було організовано та проведено:
- січень 2023 року – волейбольний турнір « Новорічно-різдв’яний» серед учнівської молоді громади;
- січень 2023 року – баскетбольний турнір « Героям нашого часу» серед учнівської молоді громади (11 команд з 5 освітніх закладів);
- лютий 2023року – волейбольний, міні-футбольний та шахово-шашковий турнір з нагоди визволення Лисянщини;
-березень 2023 - волейбольний турнір «Волейбол-стиль життя»;
- квітень 2023 – змагання серед учнівської молоді «Сильна нація – сильна Україна»;
- листопад 2023р - турнір з міні-футболу серед учнівської молоді Лисянської громади ( 8 команд з 6 освітніх закладів громади);
- грудень2023р. - одноденний турнір з боксу «Перший крок». В змаганнях взяли участь команди із Черкаської та Київської областей. Богуслав, Тальне, ДЮСШ « Вікторія» м. Звенигородка та Лисянська ДЮСШ (88 учасників);
- грудень 2023р – турнір з волейболу серед ветеранів «В прагненні ЄДИНІ»;
- в усіх освітніх закладах проводились шкільні спортивні змагання до Дня фізичної культури і спорту «Олімпійський тиждень», до Дня захисника і захисниці «Козацькі забави», до Дня ЗСУ спортивно-патріотичні заходи;
- грудень 2023 року волейбольний турнір «Слава ЗСУ»
( участь взяли 4 жіночих та 2 чоловічих команди громади).
Упродовж року вихованці ДЮСШ «Колос» брали участь в наступних змаганнях:
05.01.2023 року в м. Городище пройшов відкритий турнір Першості ЧОО ВФСТ «Колос» з футзалу серед юнаків 2008-2009 р.н Зайнявши 5 місце.
19.02.2023 року в м. Богуслав пройшла відкрита Першість Богуславської ДЮСШ з волейболу серед дівчат Лисянська ДЮСШ "Колос" зайняла 2 місце.
4-5.03.2023 року у м. Умань у боксерському клубі "Арес" проходив відкритий чемпіонат м.Умань. У данному заході приймало участь близько 150 боксерів різних вікових категорій з Кропивницького, Олександрії, Тального, Голованівська, Маньківки, Жашкова, Умані, Звенигородки, та Лисянки. . Пашковський Микола зайняв 3 місце та Данелян Артем зайняв 2 місце у своїх вагових категоріях.
25.04.2023 року участь в чемпіонаті Черкаської області з футболу «Жайвір Ліга» 2008-2009 р.н. Зайнявши 4 місце в своїй групі.
13.05.23 участь у відкритому Чемпіонаті обласної організації ВФСТ "Колос" по футболу серед команд хлопців 2008-2010 та 2011-2012 р.н. Лисянська ДЮСШ "Колос" була представлена двома віковими групами: 2008-2010 та 2011-2012 р.н. За результатами цього турніру обидві команди посіли 3 місця.
15.10.2023 року в м. Біла Церква пройшов волейбольний турнір "Золота осінь". Команда юнаків Лисянської ДЮСШ "Колос" Лисянської селищної ради вибороли срібні медалі турніру. Найкращим гравцем турніру був визнаний Джураєв Рабі.
7.11.2023 року відбулися змагання серед волейбольних команд Лисянської ДЮСШ "Колос"
- з 11 листопада участь у відкритому Чемпіонаті Городищанської ОТГ з міні-футболу.
Активізувалась робота в цьому році по розвитку футболу.
З 21.05.2023 по 30.07.2023 доросла команда смт Лисянки приймала участь в чемпіонаті Звенигородського району. В групі з такими командами як: ФК Ватутіно, ФК Шпола ОТГ, ФК Колос с. Селище, ФК Звенигородка, ФК Вільшана, команда з Лисянки зайняла 3 місце в групі.
З 17 листопада розпочався футзальний турнір Звенигородського району. Наразі команда Лисянської громади бореться за трійку призерів цих змагань.
18-20.05.2023 року проходив чемпіонат Черкаської області серед чоловіків, юнаків та дівчат. Змагання пройшли в обласному центрі на відкритому ринзі "Черкаси-арена". У змагання взяли участь спортсмени з усіх куточків Черкащини, більше 160 учасників. Золото змагань серед чоловіків 51 кг. здобув тренер-викладач Лисянської ДЮСШ "Колос" Мухаммадієв Сійовуш.
З 19 по 26 листопада в м.Львів відбувся Чемпіонат України з боксу серед чоловіків та жінок «ЕЛІТА». Тренер-викладач з боксу Сійовуш Мухаммадієв здобув срібло, що дає йому можливість в складі збірної команди України виступити на Олімпійських іграх в Парижі у 2024 році.
ОЗДОРОВЛЕННЯ
Рішенням селищної ради від 05.04.2023 №34-5/VІІІ затверджено програму оздоровлення та відпочинку дітей Лисянської територіальної громади на 2023-25роки З місцевого бюджету на оздоровлення дітей у 2023 році було використано коштів у сумі 319,0 тис.грн. Влітку 2023 року працювало 9 пришкільних таборів з денним перебуванням, в яких відпочинковими послугами було охоплено 579 дітей.
Загалом упродовж оздоровчої кампанії 2023 року із загальної кількості дітей(1205) було охоплено оздоровленням та відпочинком 609 дітей, з них 30 –оздоровленням(за сприянням МХП «Урожай» та 579 - відпочинком.
Першочергова увага приділяється оздоровленню, відпочинку та зайнятості дітей та молоді соціально-незахищених категорій. За попередніми підрахунками оздоровчими та відпочинковими послугами охоплено :
19 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;( всього в громаді 41 дитина даної категорії із числа учнівської молоді);
98 дітей з багатодітних сімей (загальна кількість – 206 дітей);
62 дітей талановитих та обдарованих;
63 дітей-осіб визнаних учасником бойових дій (загальна кількість – 127 дітей);
14 дітей взятих на облік службою у справах дітей, як такі що перебувають в СЖО (загальна кількість – 15 дітей)
52 дітей з малозабезпечених сімей (загальна кількість - 129 дітей)
22 дітей зареєстрованих, як внутрішньо переміщених (загальна кількість – 49 дітей);
5 дітей одному з батьків, яким встановлено інвалідність І або ІІ групи (загальна кількість 31 дитина);
6 дітей з інвалідністю із загальної кількості дітей учнівської молоді - 20;
147 дітей, які перебувають на диспансерному обліку.
Соціальний захист
1.Для забезпечення процесу безперервності у сфері надання соціальних послуг, на території Лисянської територіальної громади, яка об’єднала 13 сільських та 1 селищну раду, був створений Комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг Лисянської селищної ради» (рішення селищної ради від 24.12.2020 №3-5/VIII).
Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лисянського району припинив свою діяльність 31.12.2020 року шляхом ліквідації юридичної особи (розпорядження РДА від 06.01.2021 №03).
Станом на 01.01.2024 року до складу Комунального закладу входять такі відділення:
Назва відділення |
Штатна чисельність |
Фактично працює |
Виявлено станом на 01.01.2024 |
Охоплено у 2023 році |
Відділення надання соціальних послуг |
3,0 |
3 |
196 |
196 |
Відділення денного догляду дітей з інвалідністю |
3,5 |
3 |
24 |
24 |
Відділення соціальної допомоги вдома |
26,0 |
24 |
432 |
341 |
Відділення стаціонарного догляду для постійного проживання с.Боярка |
8,5 |
1 |
Мешканці відділення тимчасово, на опалювальний період, переведені до відділення стаціонарного догляду с.Хижинці |
|
Відділення стаціонарного догляду для постійного проживання с.Хижинці |
9,0 |
10 |
30 |
23 |
Основними завданнями Комунального закладу є: проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потрапляння в складні життєві обставини осіб та сімей, які належать до вразливих груп населення; надання особам, сім’ям комплексу соціальних послуг, яких вони потребують, відповідно до переліку послуг, затверджених Міністерством соціальної політики України, з метою мінімізації або подолання таких обставин.
Відповідно до обстеження умов проживання, яке проведено методом подвірного обходу упродовж 2023 року, надомного обслуговування потребували 432 громадяни похилого віку, з них : учасників бойових дій -3; учасників війни - 22; сімей загиблих - 9; дітей війни - 178; ветеранів праці - 178; осіб з інвалідністю з дитинства - 18; осіб з інвалідністю загального захворювання - 15; осіб з інвалідністю ЧАЕС-8, громадян похилого віку - 1.
Відділенням соціальної допомоги вдома обслуговується 236 пристарілих громадян на постійній основі та за 52 одинокими громадянами здійснюється соціальний супровід.
З початку 2023 року взято на обслуговування 31 особу та знято з різних причин 46 осіб, з них 30 осіб - у зв’язку із смертю.
Соціальними робітниками надана допомога щодо:
- оформлення документів на субсидію - 178;
- оформлення документів на різні види допомог –62;
- роботи на подвір’ї – 212;
- дрібного ремонту помешкань- 75;
- генерального прибирання –145;
- обробітку земельних ділянок - 203;
- надання послуг по особистій гігієні -78;
- приготування їжі – 61;
- представництво інтересів – 84.
Громадянам, які перебувають на соціальному супроводі надано допомогу щодо:
- з доставки продуктових, господарчих товарів та ліків – 28 особам – 178 раз;
- оплата платежів – 33 особам – 223 раз;
- оформлення документів на субсидію та різні види допомог –6 особам;
- доставка води, палива в будинок – 10 особам – 32 рази;
- допомога в обробітку земельних ділянок – 9 особам – 26 раз;
- робота на подвір’ї – 5 особам – 5 раз;
- доставка та підготовка продуктів харчування для приготування їжі – 3 особам – 7 раз;
- інші доручення – 6 особам – 19 раз.
У Комунальному закладі запроваджено надання платних соціальних послуг. Тарифи на платні соціальні послуги затверджено наказом директора Комунального закладу від 12.01.2023 № 1-о/д. З початку 2023 року платні соціальні послуги надавалися 44 особам (з диференційованою платою – 30 особам, за повну вартість – 14 особам).
З метою контролю за якістю надання соціальних послуг згідно затвердженого графіка проведено 23 перевірки роботи соціальних робітників. Недоліки у роботі фіксуються у актах перевірки та постійно обговорюються на виробничих нарадах, семінарах-практикумах працівників Комунального закладу, які проводяться щомісячно відповідно до затвердженого графіка.
Для забезпечення громадян похилого віку та осіб з інвалідністю соціальною послугою «стаціонарний догляд» створено та функціонує два відділення стаціонарного догляду для постійного проживання: с.Боярка-12 ліжкомісць, с.Хижинці-18 ліжкомісць.
Робота відділення стаціонарного відділення с.Боярка носить сезонний характер (через відсутність альтернативних видів палива для обігріву приміщення; відсутність можливості оплачувати енергоносії за комерційними цінами; розірвання постачальником договору на постачання газу в односторонньому порядку). На часі, питання про облаштування котельні на альтернативних видах палива вирішується.
У відділенні стаціонарного догляду для постійного проживання с. Хижинці, на часі, проживає 19 громадян. У звітному періоді до відділень стаціонарного догляду поселено 5 одиноких громадян, 3 громадян померло, 1 особа вибула згідно заяви.
З початку 2023 року виявлено та влаштовано до державного будинку-інтернату психоневрологічного типу 1особу.
З метою здійснення комплексного обслуговування громадян похилого віку та осіб з інвалідністю при відділенні соціальної допомоги вдома створюються мультидисциплінарні команди, до складу яких входять: завідувач відділення соціальної допомоги, фахівець з соціальної роботи та соціальний робітник. Мультидисциплінарними командами охоплено 73 громадян, яким надано 219 послуг, з них щодо: забезпечення продуктовими, промисловими товарами та медикаментами - 31, прибирання приміщень – 21, психологічних послуг - 73, забезпечення гарячим харчуванням - 7; інших послуг (доставка води, палива) - 8, підготовка продуктів для приготування їжі – 5; послуги по особистій гігієні – 6; прання -1; допомога при консервації 4; обробіток земельних ділянок - 19; оплата платежів - 10; робота на подвір’ї – 10 та проведено визначення індивідуальних потреб обслуговуваних громадян для складання індивідуальних планів догляду.
Відділення денного догляду дітей з інвалідністю створене на базі Лисянського районного центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю та працює згідно річних, місячних та тижневих планів за розкладом навчально-реабілітаційних занять.
Послугу денного догляду отримують 24 особи, за нозологіями: порушення опорно-рухового апарату-6, розумова відсталість -13, порушення роботи внутрішніх органів -2, з вадами слуху -1, з вадами зору -1, з вадами мови -1.
Послуги надаються відповідно до індивідуальних планів догляду з урахуванням індивідуальної програми реабілітації складеної Реабілітаційною комісією відділення.
Соціальна послуга «денний догляд дітей з інвалідністю» включає в себе такі заходи: соціальна реабілітація, педагогічна діагностика; педагогічна корекція та патронаж; фізична реабілітація; консультація для батьків; навчання основних соціальних навичок; побутовий патронаж. Основним видом є соціальна реабілітація, яка формує уміння концентрувати увагу, навичок самообслуговування, харчування, одягання, особистої гігієни, прибирання приміщення, спілкування, культури поведінки, трудотерапія, сенсорної корекції та сенсорної інтеграції, розвиток діалогічного мовлення.
У своїй роботі спеціалісти використовують слідуючі методики: арттерапія; музикотерапія; методики: Марії Монтесорі, Су-Джок, Мандела, Фребеля; пісочна терапія; фіто чай; теренкур; лікувальна фізкультура; ігри з водою, які сприяють розвитку взаємовідносин між дітьми та інтеграції в суспільстві.
У звітному періоді спеціалістами відділення проведено поглиблене тестування усіх клієнтів відділення. Результати тестування були проаналізовані, поставлені цілі і розроблені подальші ближні та дальні цілі реабілітації, розроблені плани індивідуальних занять та догляду.
Для реабілітаційних занять використовується м’яке сенсорне обладнання «Альма», дошка «Євмінова», кіндерболи, дидактичний матеріал для розвитку грубої та тонкої (дрібної) моторики, шведська стінка, сухий басейн, бігова доріжка, тренажер.
Фахівці відділення працюють як індивідуально з кожною дитиною, так і використовують групову форму роботи. Приміщення обладнане необхідними матеріалами та розвивальними іграми для повного реабілітаційного процесу. Використовують елементи реабілітації за картками Домана, артикуляційну гімнастику та масаж (розслабляючий, точковий, сегментарний, логопедичний), слухове сприйняття за методикою “живий звук”, пальчикова гімнастика, логоритміка, ароматерапія, ЛФК, йога, що сприяє розвитку комунікативних навичок та фізичної підготовки дітей з інвалідністю.
Також з метою збереження та зміцнення здоров’я дітей систематично здійснюється контроль за: дотриманням режиму дня, створенням умов для здійснення реабілітаційного процесу, організацією і проведенням масажу, ЛФК, миттям та кварцуванням іграшок, дотриманням санітарно- епідемічного режиму в групах, службових приміщеннях, дотримання температурного режиму в кімнатах.
За звітний період фахівцями відділення проведено 3284 соціально-реабілітаційних занять.
Упродовж року проведено заходи: “День знань”, “День незалежності України”, “1червня - День захисту дітей”, св’ято квітів, “Літня ігротека до Дня Конституції України”, “Міжнародний день інвалідів”.
Огранізовано виставку декоративно-прикладного мистецтва та хенд-мейд прикрас “Тато, мама і я” за участі дітей з інвалідністю та їхніх батьків до Міжнародного дня інвалідів.
Також вироби виготовлені особами з інвалідністю та спеціалістами відділення були представлені на заходах, присвячених Дню захисту дітей, Дню селища та Дню Незалежності України, Дню знань, Дню українського козацтва, Міжнародного дня інвалідів.
З метою соціалізації осіб з інвалідністю було проведено 3 екскурсії: до Лисянського краєзнавчого музею, до місцевої річки Гнилий Тікич, до дитячої бібліотеки.
Працівниками Комунального закладу постійно проводиться робота з благодійними організаціями, приватними підприємцями, релігійними конфесіями щодо організації надання різних видів допомоги клієнтам відділення.
Разом з цим 7 осіб з інвалідністю (молодь до 35 річного віку) залучаються до роботи у гуртках: «Шашковий», «Крок за кроком», «Танцювальний».
Діяльність відділення денного догляду дітей з інвалідністю оперативно висвітлюється на сторінці Комунального закладу «Центр надання соціальних послуг Лисянської селищної ради” у соціальній мережі “Facebook”.
Робота працівників відділення надання соціальних послуг першочергово зосереджується на ранньому виявленні сімей, які потрапили в складні життєві обставини з метою надання необхідної допомоги у вирішенні проблем:
- збереженні сімейного середовища для дитини;
- запобіганні вилученню дітей із сімей;
- допомозі соціально неадаптованим сім’ям у набутті навичок відповідального батьківства та пошуку власних ресурсів для самостійного розв’язання життєвих проблем сім’ї.
Фахівці із соціальної роботи відділення постійно проводять роботу з сім’ями аби своєчасно виявити серед них такі, що потребують сторонньої підтримки. За даними суб’єктів соціальної роботи за 2023 рік в Лисянській ТГ виявлено11 нових сім`ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, в яких виховується 27 дітей. Станом на 01.01.2024 року на обліку перебуває 48 сім`ї в яких виховується 100 діток, які опинились в складних життєвих обставинах.
Фахівці відділення здійснюють соціальну роботу в селах громади, яка спрямована на подолання складних життєвих обставин в сім’ях, підвищення виховного потенціалу, відповідальності за життя дітей, допомога в оформленні необхідних документів, реєстрації, сприяння в проходженні медичних оглядів, влаштування на навчання, отримання гуманітарної допомоги, сприяння в оформлені в дитячий садок дітей дошкільного віку, допомогу в раціональному використанні коштів сімейного бюджету, ознайомлення та попередження батьків про безвідповідальне батьківство, тощо. Основними проблемами сімей у складних життєвих обставинах традиційно залишаються складні стосунки в сім’ї, зловживання алкогольними напоями, сім’ї в яких є діти з фізичними вадами, сім’ї, у яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.
На звітний період під соціальним супроводженням знаходиться 1 прийомна сім’я, яка взяла на виховання 1 дитину. Фахівцями відділення постійно проводиться інформаційна робота щодо створення прийомних та патронатних сімей на території ТГ.
Не залишаються поза увагою і інші категорії сімей. Упродовж 2023 року спеціалістами здійснено оцінку потреб 197 сімей , 814 внутрішньо переміщеним особам надано соціальну допомогу «консультування» та «інформування», сім`ям де один з членів має інвалідність, опікунським та родинам усиновлювачів, особам з числа сиріт, особам похилого віку, багатодітним сім’ям, матерям (батькам) одиначкам, особам, яким призначена державна допомога при народженні дитини та іншим.
За результатами роботи досягнуто таких результатів:
- вирішено житлово-побутові проблеми, в тому числі поліпшення житлових умов 4 родини, де виховується 6 дітей,
- оформлено (відновлено) документи в оформленні соціальних пільг 2 родинам,
- налагодження стосунків в сім"ї -1,
- організовано медичне обстеження та відправлено на лікування 5 внутрішньо переміщених дітей ,
- налагоджено (відновлено) соціальні зв’язки 1 сім`я,
- надано 887 особам допомогу у вигляді одягу, взуття, канцтоварів, продуктових наборів, побутова хімія.
Не менш важливим напрямком роботи відділення є профілактично – просвітницька робота щодо запобігання поширенню негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі, пропаганда здорового способу життя, де надаються психологічні, педагогічні консультації з питань взаємовідносин дітей з однолітками, гармонійного розвитку особистості. Постійно проводяться консультативні заняття щодо поширення знань конвенції ООН про права дитини, з питань профілактики правопорушень серед неповнолітніх, попередження насильства в сім’ях, в т.ч. булінгу. Вся інформація поширюється у групі фейсбук.
Працівники відділення долучалися до організації та проведення ряду наступних заходів:
- благодійного концерту «Мій рідний край, моя ти Батьківщина»;
- до Дня сім’ї та матері;
- концерту з нагоди святкування Дня захисту дітей -1 червня;
- благодійного концерту «Нехай буде теплою осінь життя».
- підтримка емоційного та психологічного стану членів сімей, рідні яких боронять Україну.
- робоча зустріч, щодо взаємодії суб`єктів з питань протидії торгівлі людьми.
Працівники Комунального закладу брали активну участь у розподілі та видачі гуманітарної допомоги внутрішньопереміщеним особам та соціально незахищеним категоріям населення.
1.1.Упродовж 2023 року нові центри та відділення у них не створювалися.
1.2. Ліквідації, закриття установ/відділень у Комунальному закладі у 2023 року не відбувалося.
1.3. Нові послуги у звітному періоді не запроваджувалися.
З метою впровадження інноваційних моделей соціальної роботи проводиться попереднє оцінювання одиноких громадян. Разом з тим в громаді проводиться робота щодо поглибленого вивчення умов проживання усіх громадян похилого віку та осіб з інвалідністю. На обліку у Комунальному закладі перебувають усі виявлені громадяни, одинокопроживаючі особи та сім’ї, які потребують допомоги. Дані щодо умов проживання, потреби в обслуговуванні та інші види допомог, сімейний стан та матеріальне становище заносяться двічі на рік до соціального паспорта села (селища).
1.4.Упродовж 2023 року працівниками комунального закладу надавалися послуги з консультування 87 особам, які опинились в складних життєвих обставинах .
1.5.Атестація соціальних працівників у закладі не проводилася у звязку з тим, що дані посади у штатному розписі відсутні.
1.6.Комунальний заклад власного приміщення не має. Структурні підрозділи розташовані у орендованих приміщеннях на основі договорів. Усі приміщення пристосовані, облаштовані пандусами. Для проживання громадян у 2 відділеннях стаціонарного догляду облаштовано по 4 житлові кімнати, з них: по 2 чоловічі і 2 жіночі; на 2, 4 та 6 л/місць. Кімнати обладнані меблями (ліжка, приліжкові тумбочки, столи обідні, стільці та шафи для зберігання одягу). У приміщеннях облаштовані їдальні, карантинні та ритуальні кімнати. У туалетних кімнатах встановлені поручні, у достатній кількості є засоби для реабілітації. У кожній житловій кімнаті встановлені телевізори та окремі антени для прийому сигналу.
У достатній кількості – побутова техніка (холодильники, холодильні камери, пральні машини, електро та газові плити), посуд, одяг та взуття (відповідно до сезону), м’який та твердий інвентар.
У приміщеннях стаціонарного догляду облаштовано протипожежну сигналізацію з виведенням сигналу на автоматизований пульт спостереження, укладено договір на нагляд та ремонт даної системи. Постійно проводяться дератизаційні заходи.
Для забезпечення мешканців стаціонарних відділень свіжими овочами, працівниками відділень обробляється по 2 земельні ділянки загальною площею 0,54 га, це дає змогу економити бюджетні кошти (на придбання картоплі, моркви, буряків та ранніх овочів (огірки, кабачки, помідори, цибуля – для щоденного споживання)).
Комунальний заклад забезпечений оргтехнікою: 6 комп’ютерів, 4 принтери та багатофункціональний копіювальний пристрій, установа користується фіксованим широкосмуговим доступом до Інтернету, для забезпечення відкритого безкоштовного доступу відвідувачів до Інтернету – створено WiFi-мережу.
1.7.З метою підвищення кваліфікації для працівників Комунального закладу на робочому місці було проведено 12 виробничих нарад, 3 семінар-практикуми та навчальний тренінг. Загалом у навчанні прийняли участь 47 працівників.
1.8.Державний стандарт соціальних послуг: догляд вдома, стаціонарний догляд впроваджений стовідсотково; денний догляд 75 відсотків.
2. Пропозиції щодо удосконалення діяльності Комунального закладу:
- зміцнення матеріально-технічної бази закладу;
- підвищення престижу професії «соціальний робітник» шляхом підняття заробітної плати та запровадження системи пільг та заохочень.
3.У сфері надання соціальних послуг Комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг Лисянської селищної ради» не співпрацює з Товариством Червоного Хреста тому, що воно припинило свою діяльність у 2016 році. Громадські організації, на території громади, соціальні послуги не надають.
Підтримка ВПО
З перших днів повномасштабного вторгнення селищна рада зорієнтувала свою роботу відповідно до викликів часу, особливо щодо підтримки внутрішньо переміщених осіб.
Станом на 01.01.2024 року в Лисянській громаді на обліку перебуває 812 внутрішньо переміщених осіб, з них 781 особа проживає в приватному секторі та 31 особа в місцях компактного проживання в с. Дашуківка . Облаштоване місце компактного проживання укомплектовано всім необхідним ( є їдальня, яка забезпечена побутовою технікою, душові кабіни, спальні місця, генератор тощо) . Неодноразово надавалася допомога благодійними фондами. В листопаді місяці від МОМ в Лисянську громаду було доставлено значну кількість побутової техніки та меблів для ВПО, які проживають в с. Дашуківка. Для забезпечення їх потреб та покращення побутових умов передали: холодильник, морозильну камеру, електричні обігрівачі, мікрохвильові, електричну та дров’яну печі, мультиварку, швейні машинки, індукційну плиту, вогнегасники. Крім того було докомплектовано кімнати проживаючих деякими меблями :столами, стільцями, шафами, двоповерховими ліжками та перегородкою . Упродовж 2023 року приділялась увага щодо надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, а саме: консультування, забезпечення переміщених осіб речами першої необхідності, продуктами харчування, засобами особистої гігієни, медикаментами.
Соціальний захист населення
По КПКВКМБ 3242 «Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення» у 2023 році передбачено видатки у сумі 1367,0 тис. грн., з яких використано 1339,7 тис. грн., що становить 98 % від уточнених річних призначень.
Видатки на виконання програми «Соціально-економічного розвитку Лисянської ОТГ на 2023 рік» по соціальному захисту населення в 2023 році склали 1339,7 тис. грн., з них:- на виплату матеріальної допомоги на лікування – 159,0 тис. грн.
-на виплату допомоги особам за послуги гемодіалізу – 72,0 тис. грн.
-на поховання одиноких громадян, осіб без певного місця проживання,від поховання яких відмовились рідні – 18,0 тис. грн.
-виплата одноразової матеріальної допомоги членам сімей загиблих, смерть яких пов'язана із здійсненням заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України – 450,0 тис. грн. (за рахунок субвенції з обласного бюджету)
-виплата одноразової грошової допомоги у розмірі 6,0 тис. грн. членам сімей загиблих, смерть яких пов'язана із здійсненням заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України – 66,0 тис. грн.
-оплата ритуальних послуг поховання осіб, смерть яких пов’язана із здійсненням заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України – 77,0 тис. грн.
-виплата одноразової матеріальної допомоги на лікування та реабілітацію військовослужбовців в залежності від ступеня тяжкості – 344,0 тис. грн.
-допомога на реабілітацію жертв політичних репресій на Україні – 12,0 тис. грн.
-виплата щомісячної допомоги членам сімей осіб, загибель (смерть) яких пов’язана з проведенням АТО/ООС та із здійсненням заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України – 85,250 тис. грн.
-виплата одноразової допомога членам сімей зниклих безвісти та полонених – 24,0 тис. грн.
-виплата одноразової допомоги до Дня вшанування роковин Чорнобильської катастрофи та до Дня вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС – 22,400 тис. грн.
Допомога ЗСУ (видатки воєнного часу):
Протягом 2023 року з місцевого бюджету Лисянської селищної ради було здійснено фінансування на :
- видатки по виконанню програми соціального захисту та підтримки ВПО та евакуйованих осіб у зв’язку із введенням воєнного стану – 1 121 300 грн.;
- видатки на виконання програми підтримки регіонів, найбільш постраждалих внаслідок агресії російської федерації – 505 954 грн.;
- видатки на заходи та роботи з територіальної оборони склали – 1 030 932 грн.,
до них входять придбані для військових частин :
-2 ноутбуки -32 000 грн;
-2 принтери- 17 920 грн;
-2 радіостанції-59 000 грн.;
на запит військової частини морських піхотинців було закуплено комплект обладнання для управління дронами в кількості 38 штук (планшети, сумка –чохол, захисне скло,лазерна указка, зенітний прожектор)на суму 603 000 грн.;
-паливно мастильні матеріали для тероборони -333 555 грн.;
субвенція обласному бюджету на фінансування робіт та заходів з територіальної оборони відповідно до обласної Програми територіальної оборони на 2023 - 2027 роки – 10 850 919 грн.;
- субвенція на виконання програми надання шефської допомоги, фінансування заходів, спрямованих на підвищення рівня бойової готовності військових частин Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та інших заходів територіальної оборони на 2023 рік – 150 000 грн.;
- субвенція на виконання програми функціонування та розвитку системи цивільного захисту, забезпечення пожежної та техногенної безпеки Лисянської селищної територіальної громади на 2022-2026 роки – 100 000 грн.;
- субвенція на виконання Програми протидії тероризму на території Лисянської територіальної громади на 2021 - 2025 роки – 20 000 грн.
Захист дітей
Служба у справах дітей забезпечена кадрами відповідно до чинного законодавства, має статус юридичної особи та складається з 2 посадових осіб на загальну кількість дітей у 1779 осіб. Із загальної кількості дітей на первинному обліку служби перебуває дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. - 44з них: під опікою – 34 кількість опікунів - 30 в дитячих будинках сімейного типу - 3, в прийомних сім’ях – 5.
Служба забезпечує діяльність комісії з питань захисту прав дитини, створеної виконавчим комітетом Лисянської селищної ради та забезпечує реалізацію завдань і функцій щодо захисту прав та інтересів дитини. Засідання комісії проходять 1 раз на місяць та було розглянуто питання стосовно:
вирішення спорів між батьками щодо визначення місця проживання дитини;
участь одного з батьків у вихованні дитини та порядок побачення з дитиною;
підтвердження місця проживання дитини для тимчасового виїзду з дитиною за межі України;
про погодження виїзду за кордон дитини у супроводі особи, уповноваженої одним із батьків;
про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів;
про закріплення житла за дитиною-сиротою та встановлення опіки над майном дитини;
про надання статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування про призначення опікуна/піклувальника дитини;
про доцільність позбавлення батьківських прав одного з батьків за заявою іншого батьків;
розгляд звернень ЦНСП, сільських голів щодо неналежного виконання батьками батьківських обов’язків, матеріалів про стан сім’ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах, у тому числі сім’ї, в якій існує ризик відібрання дитини;
та інші питання, пов’язані із захистом прав дітей. Протягом 2023 року комісією з питань захисту прав дитини проведено 16 засідань, розглянуто питань - 52, прийнято Органом опіки та піклування - 43 рішення.
Щодо питання стану забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на території громади: станом на 31.12.2023 на квартирному обліку громади перебуває 18 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, які потребують поліпшення житлових умов, з них: віком від 16 до 18 років – 8 дітей, від 18 до 23 років – 8, старше 23 років – 2 особи, з них – 1 дитина з числа внутрішньо переміщених осіб. Протягом 2023 року посиротіло 3 дітей, яким надано статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування та поставлено їх на облік.
Протягом вказаного періоду знято з обліку 4 дітей (по досягненню повноліття).
Знаходяться на постійному контролі діти, які проживають в сім’ях, які мають ризик потрапляння у складні життєві обставини, регулярно проводиться обстеження умов проживання таких дітей та профілактична робота з їх батьками з метою запобігання зловживання алкоголем, безвідповідальності та нехлюйства. Станом на 31.12.2023 року відвідано 29 сімей, діти які перебувають в складних життєвих обставинах, чи мають ризик потрапляння у СЖО, з них 9 сімей - за повідомленнями поліції про вчинення домашнього насильства . Протягом 2023 року з обліку з СЖО знято 13 дітей. Притягнено до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпА - 2 батьків та попереджено - 7 батьків. З початку 2023 року направлено до суду 6 позовів задоволено 3 позови, перебувають на розгляді в суді - 3 позови. На обліку в Службі перебуває 2 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах (з 2 сімей).
Протягом 2023 року оздоровлено з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування в обласному санаторії - 2 дитини та 15 дітей за кошти опікунів.
Проведення профілактичних рейдів почато розпорядженням селищного голови з 01.06.2021 року, за вказаний період 2023 року проведено 31 рейди, складено 106 актів перевірки умов проживання дітей.
Cлужбою у справах дітей:
- опрацьовано 71 звернення громадян,
- взято участь у 2 координаційних радах,
- надано 37 консультацій громадянам з питань правового та соціального захисту дітей.
За клопотанням служби у справах дітей виконавчим комітетом Лисянської селищної ради влаштовано на тривале (стаціонарне) перебування до КЗ «Обласний міжрегіональний центр соціально - психологічної реабілітації дітей Черкаської обласної ради» у м.Умані - 1 дитина з опікунської сім’ї, яка має ризик потрапляння у складні життєві обставини.
Охорона здоров’я
Медична допомога населенню Лисянщини надається медичними працівниками:
- КНП «Лисянський центр первинної медико-санітарної допомоги» (первинна медична допомога),
- КНП «Лисянська територіальна лікарня» (вторинна медична допомога).
Фінансування закладів охорони здоров’я здійснюється за рахунок коштів:
- Національної служби здоров'я України,
- селищного бюджету,
- власних коштів.
Фінансування КНП «Лисянська територіальна лікарня» у 2023 році з місцевого бюджету становить – 5959,6 тис. грн.
КНП «Лисянська територіальна лікарня» надає медичну допомогу населенню Лисянської, Бужанської та Виноградської об’єднаних територіальних громад (шляхом співфінансування Лисянської територіальної лікарні з бюджетів трьох суміжних ТГ – Лисянської, Бужанської та Виноградської пропорційно до кількості мешканців), внутрішньо переміщеним особам із зони АТО, та за потребою – мешканцям сусідніх районів.
Працює 26 лікарів та 86 середніх медичних працівників, 93 молодшого та обслуговуючого персоналу.
Надається медична допомога в амбулаторно-поліклінічних умовах, в тому числі перебування на денному стаціонарі та в умовах цілодобового перебування у відділеннях лікарні, яка розрахована на 111 ліжок.
Поліклінічне відділення розраховане на 210 відвідувань за зміну.
Ведеться прийом хворих за 17 профілями: хірургія, травматологія, неврологія, отоларингологія, офтальмологія, дерматовенерологія, наркологія, психіатрія, гінекологія, ендокринологія, кардіологія, фтизіатрія, стоматологія, терапія.
В амбулаторних умовах проводяться хірургічні втручання. Функціонують кабінети ультразвукової діагностики, функціональної діагностики, інфекційних захворювань, «Довіра», ендоскопічний кабінет, клініко-діагностична лабораторія, фізіотерапевтичний, рентгенологічний, флюорографічний кабінети.
На території лікарні розташовані приміщення моргу, стерилізаційне відділення, харчоблок, котельня, гаражі для автомобілів та склад.
Проліковано 4611 осіб, проведено 1617 оперативних втручання.
Протягом 2023 року в КНП «Лисянська територіальна лікарня» придбано:
- Медичне обладнання та деталі до медичного обладнання-114975грн.
- Урологічний кошик для вилучення каменів- 21620 грн.
- Апарат для змивання ран зі скобами - 457 грн.
- Діагностична система рентгенівських зображень-689000грн.
- Комп»ютерне обладнання – 9200 грн.
- Виконано ремонт мобільної рентгенівської системи – 604000 грн
- Виконано капітальний ремонт ліфта – 44465 грн.
План фінансування КНП «Лисянська територіальна лікарня» з місцевого бюджету – 4 050,7 тис. грн., фактично освоєно – 3 344,5 тис. грн.:
- ПММ – 105,6 тис. грн.,
- резерв медикаментів – 90,0 тис. грн.,
- ремонт рентгенівського апарату – 52,0 тис. грн.,
- енергоносії – 2 835,2 тис. грн.,
- пільгові медикаменти і пільгові пенсії – 113,7 тис. грн.,
- реконструкція системи киснепостачання зі збільшенням основного джерела – 148,0 тис. грн.
Фінансування з місцевого бюджету КНП «Лисянський ЦПМСД» – заплановано 1758,0 тис. грн., фактично освоєно – 1 580,0 тис. грн.:
- заробітна плата з нарахуваннями працівників ФАПів – 773,9 тис. грн.,
- медикаменти – 98,9 тис. грн.,
- енергоносії – 494,0 тис. грн.,
- пільгові медикаменти – 155,7 тис. грн.
На території Лисянської громади функціонує мережа підрозділів КНП «Лисянський ЦПМСД», яка включає:
- 5 амбулаторій ЗПСМ, одна базова Лисянська АЗПСМ та чотири відокремлених: Бужанська АЗПСМ, Виноградська АЗПСМ, Боярська АЗПСМ, Почапинська АЗПСМ;
- 20 фельдшерських пунктів: с. Орли, с. Будище, с. Шестеринці, с. Смільчинці, с. Дашуківка, с. Журжинці, с. Хижинці, с. Босівка, с. Мар’янівка, с. Розкошівка, с. Руб. Міст, с. Вотилівка, с. Федюківка, с. Ріпки, с. Кам. Брід, с. Яблунівка, с. Жаб’янка, с. Погибляк, с. Петр. Попівка, с. Чаплинка;
- 10 медичних пунктів тимчасового базування: с. Ганжалівка, с. Дібрівка, с. Верещаки, с. Петрівська Гута, с. Семенівка, с. Писарівка, с. Шушківка, с. Тихонівка, с. Чеснівка.
КНП «Лисянський ЦПМСД» зареєстрований в електронній системі eHealth, зареєстровано 15 лікарів.
Задекларовано 18199 осіб, в т.ч. по амбулаторіях:
- Лисянська АЗПСМ - 13455 осіб,
- Боярська АЗПСМ – 670 осіб,
- Почапинська АЗПСМ – 460 осіб,
- Бужанська АЗПСМ – 1701особа,
- Виноградська АЗПСМ – 1913 осіб.
Кількість відвідувань амбулаторних пацієнтів становить – 53639. Протягом звітного періоду лікарями проведено 48182 прийомів пацієнтів, виписано 35456 електронних направлень, в т.ч. 9426 пацієнтам.Проведено 6759 вакцинацій від Covid.
Працює 11 лікарів та 49 середніх медичних працівників, 42 молодшого та обслуговуючого персоналу.
Надається медична допомога в амбулаторно-поліклінічних умовах, в тому числі перебування на денному стаціонарі та в умовах цілодобового перебування у відділеннях лікарні, яка розрахована на 111 ліжок.
Показник загальної смертності населення – 23,5 на 1 тис. населення, народжуваність – 5,95, приріст населення від’ємний – 17,6% і має негативну динаміку – стійка тенденція до зниження природного приросту населення. Поглиблюються процеси старіння населення – 44,8 % мешканців району – пенсійного віку.
Поліклінічне відділення розраховане на 210 відвідувань за зміну.
Ведеться прийом хворих за 17 профілями: хірургія, травматологія, неврологія, отоларингологія, офтальмологія, дерматовенерологія, наркологія, психіатрія, гінекологія, ендокринологія, кардіологія, фтизіатрія, стоматологія, терапія.
В амбулаторних умовах проводяться хірургічні втручання. Функціонують кабінети ультразвукової діагностики, функціональної діагностики, інфекційних захворювань, «Довіра», ендоскопічний кабінет, клініко-діагностична лабораторія, фізіотерапевтичний, рентгенологічний, флюорографічний кабінети.
На території лікарні розташовані приміщення моргу, стерилізаційне відділення, харчоблок, котельня, гаражі для автомобілів та склад.
Проліковано 2814 осіб, проведено 505 оперативних втручання.
Протягом 2023 року в закладах охорони здоров’я:
КНП «Лисянський ЦПМСД»:
придбано комп’ютерне обладнання на суму – 40.8 тис. грн.;
Водопостачання та водовідведення
Комунальне підприємство «Водо-канал» здійснює водопостачання і водовідведення в населених пунктах району. Колектив з 25 осіб забезпечує постачання води 1064 абонентам, в Лисянську ЦРЛ, заклади освіти і соціальної сфери. Працівники підприємства забезпечують водовідведення стоків, надають послуги по вивозу нечистот. Для надання якісних послуг і для перспективи розширення мережі водопостачання, за підтримки виконкому селищної ради і депутатського корпусу завершено роботи по об»єкту:
«Реконструкція водогону від території «старої лікарні» (вул Санаторна ) до ВНС на території КНП «Лисянська територіальна лікарня» смт Лисянка, Лисянський район, Черкаська область». Вартість 1726,667тис грн.
Придбано екскаватор навантажувач . Вартість 3350 ,00 тис грн.
В 2023 рік за кошти місцевого бюджету придбано: насос до асенізаційної машини-20,73 тис грн.; насос фекальний- 84,78 тис грн.; насоси водяні 3 штуки -63,06 тис грн.; ПММ для генератора-64,00 тис грн.;отримано дозвіл на водокористування-75,20 тис грн.; екскаватор навантажувач – 3 350 ,00 тис грн.
В той час коли відбувалися планові відключення електроенергії згідно графіків і КП «Водоканал» не могло повнофункціонально працювати, Лисянська селищна рада звернулася до народного депутата Нагорняка С.В. за допомогою.За його ініціативи та підтримки наше підприємтво було внесено в реєстр надважливих об’єктів інфраструктури і КП “Водоканал” працювало без відключень, жителі нашої громади були забезпечені безперебійною подачею води.
Благоустрій населених пунктів
На договірних основах працює комунальне підприємство «Благоустрій».
В наявності 1003 діючих договорів:
- 105 договорів на надання послуг з поводження з побутовими відходами:
- 86 договорів – з приватними підприємствами,
- 5 договорів – з бюджетними організаціями,
- 14 договорів – з іншими організаціями.
- 800 договорів на вивезення та захоронення твердих побутових відходів з жителями багатоквартирних будинків.
- 98 договорів на вивезення та захоронення твердих побутових відходів з жителями приватних будинків.
Фінансування КП «Благоустрій» у 2023 році з місцевого бюджету становить – 4 млн. 793 тис. 200 грн.
Розроблені і затверджені калькуляції на роботи по благоустрою території і тарифи на вивезення та захоронення твердих побутових відходів.
Для покращення стану благоустрою території громади у 2023 році здійснювалося:
- прибирання вулиць – 393217,00 грн.
- зимове обслуговування доріг – 96296,68 грн.
- обслуговування дорожньої інфраструктури, вуличного освітлення – 504698,43 грн.
- автоперевезення – 208945,60 грн.
- озеленення, утримання зелених насаджень – 2608158,37 грн.
- роботи при організації свят – 5395,60 грн.
- підстригання дерев, живих огорож – 191755,45 грн.
- очищення від льоду – 185556,41 грн.
- утилізація сміття – 237443,75 грн.
- упорядкування сміттєзвалища – 459510,55 грн.
- обслуговування будинків житлового фонду – 268979,51 грн.
- вивезення сміття від підприємств, установ, організацій – 554968,32 грн., з базарної території – 63605,00 грн.
- поховальні послуги, утримання кладовищ – 431988,15 грн.
Всього за 2023 рік надано послуг на суму 6 690 505грн., в тому числі для
Власних потреб громади – 5 252 950 грн.
Працівники апарату селищної ради були задіяні у заходах, спрямованих на поліпшення території громади:
- приведення до належного стану території громади, прибирання центральних вулиць, благоустрій територій (військомат, с/г управління, Тарасова криниця);
- озеленення громади (лісові насадження, центр селища, пагорб Слави);
- очищення покрівель приміщень комунального майна від снігу;
- ремонт адмінбудівлі;
- благоустрій доріг державного значення;
- ямковий ремонт вулиць Санаторна, Грушевського, Гетьманський шлях;
- облаштування трудового архіву відповідно до вимог.
Працівниками виконавчого апарату було зібрано близько 50 тис. грн. та перераховано на рахунок Громадської організації «Центр підтримки військовослужбовців Лисянщини».
Створено матеріальний резерв паливно-мастильних матеріалів та продуктів харчування; продовольчі резерви для ЗСУ і ВПО; місця для проживання ВПО. Переселенців забезпечено речами першої необхідності, продуктами харчування, засобами особистої гігієни, медикаментами.
Робота за звітний період є результатом колективної співпраці виконавчого комітету селищної ради, структурних підрозділів, комунальних підприємств, депутатів, постійних комісій, старост, громадського активу.
Протягом поточного року ми продовжуємо працювати в умовах надзвичайної ситуації, воєнного стану. Попри військові дії, енергетичну та фінансову кризу, громада продовжує жити, підтримувати своїх мешканців і захисників.
Ще раз хочу подякувати всім, хто долучився до вирішення завдань у 2023 році, старостам усіх населених пунктів нашої громади, депутатам, які не стояли осторонь і долучилися до важливих справ нашої громади.
Велика подяка воїнам ЗСУ за можливість працювати і жити на рідній землі.
Віримо в нашу Перемогу!
Дякую за увагу!