Спалювання сухої трави,опалого листя - злочин проти нашої землі, рятувальники продовжують боротьбу із паліями сухої рослинності.
Щодня на території області виникають пожежі в природних екосистемах,
які створюють не тільки загрозу розповсюдження вогню на житловий фонд,
а й забруднюють навколишнє середовище.
Так, лише на Черкащині з початку року рятувальниками ліквідовано понад 2500 пожеж в екосистемах, під час яких були травмовані та ,навіть, одна людина загинула. І попри всі застереження Державної служби з надзвичайних ситуацій, громадяни продовжують нехтувати правилами безпеки та здоровим глуздом, чим спричиняють загоряння сухої рослинності, відкритих ділянок, луків та пасовищ тощо.
З настанням осінньої пори кожен господар поспішає прибрати подвіря, город чи прилеглу територію, випалюючи все.Неодноразово на сторінках соціальних мереж, друкованих форм та телебаченню закликають відмовлятися від старих методів прибирання опалого листя чи сухої трави. Вже час навчитися компостувати прибрану рослинність,яка стане підживленням.Адже коли спалює один, то дихають всі оточуючі.
Шановні громадяни, пам'ятайте, що навіть необачно викинутий недопалок чи сірник може спричинити пожежу великих масштабів. А кожна така пожежа – це забруднення повітря і ґрунту, вбивство тварин, птахів і комах, а також шкода здоров’ю та життю людини.
Що загрожує паліям трави
По-перше, за такі дії загрожують штрафи ( ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення):
1. За спалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності чи її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях у населених пунктах:
- від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів (3 060 – 6 120 грн) – для громадян;
- від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів (15 300 – 21 420 грн) – для посадових осіб.
2. За ті ж дії на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду:
- від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів (6 120 – 12 240 грн) – для громадян;
- від 1260 до 1800 неоподатковуваних мінімумів (21 420 – 30 600 грн) – для посадових осіб.
Є і кримінальна відповідальність: за ґрати можна потрапити на термін до 10 років. Це передбачено ст. 245 Кримінального кодексу України.
Так, за знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць, стерні, сухих трав, рослинності на землях сільськогосподарського призначення загрожує:
- штраф від 5400 до 9000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (91 800 – 153 000 грн);
- або обмеження волі на строк від 2 до 5 років;
- або позбавлення волі на той самий строк.
За такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин чи інші тяжкі наслідки, палія можуть відправити до в’язниці на строк від 5 до 10 років.