В області вже отримали хоча б одне щеплення проти COVID-19 817 тисяч жителів. Насамперед потребують вакцинації люди, які мають хронічні хвороби. Особливо вразливі до коронавірусної інфекції ті, хто живе з ВІЛ-інфекцією На цьому наголосила заступниця очільника області Лариса Кошова на брифінгу в ОДА.
– Із майже 12 тисяч осіб, які пройшли швидкий тест на ВІЛ/СНІД, виявили хворобу в понад двох сотень, – каже Лариса Кошова. – Такі дані надає БО «100% життя. Черкаси» за 9 місяців цього року. Крім того, люди з ВІЛ-інфекцією мають на 78% вищий ризик померти внаслідок COVID-19. Саме тому вакцинація від коронавірусу для них є життєво необхідною.
Серед специфічних порад у контексті захисту від коронавірусної хвороби конкретно для людей, які живуть із ВІЛ, важливі такі:
- консультуватися з лікарем та регулярно приймати антиретровірусні препарати;
- створити запас препаратів для АРТ на 30–90 днів (дозволить уникнути черг під час походів за ліками);
- вакцинуватись від грипу та пневмококової інфекції, оскільки ці хвороби часто трапляються в людей, які живуть із ВІЛ, та небезпечні тяжким перебігом;
- зробити щеплення проти COVID-19;
- якщо захворіли на COVID-19, не скасовувати самостійно прийом жодних ліків, які вживали раніше.
Вакцинація проти COVID-19 для людей із ВІЛ є безпечною. Це підтверджено, зокрема, клінічними дослідженнями вакцини проти коронавірусу, до яких були включені люди, які живуть із ВІЛ.
– Питання вакцинації життєво важливе для кожного, – наголосила посадовиця. – Тож подбайте про своє життя та зробіть вибір на користь здоров’я.