Лисянський РС УДМС України в Черкаській області

po na pu 27.01Після повномасштабного вторгнення росії на територію України окупанти щодня скоюють воєнні злочини проти цивільного населення нашої країни.

Одним з таких злочинів російських терористів є примусове вивезення наших громадян на територію агресора: сотні тисяч цивільних українців вимушено опиняються на ворожій території, часто без документів. Найпоширеніша проблема, з якою стикаються депортовані у рф українці – відсутність документів, з якими вони можуть повернутися на Батьківщину. Восени 2022 року Кабінет Міністрів України запровадив експериментальний проект щодо оформлення і видачі на території України посвідчення особи на повернення в Україну.

24006b5 23 серпня 2021 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», який законодавчо прирівняв в Україні електронні паспорти (е-паспорти) тотожними фізичним аналогам паперових та у формі пластикової ID-картки.

grazhdanstvoВідповідаємо на запитання

1. Чи є можливість отримати виготовлений паспорт громадянина України не в тому територіальному підрозділі ДМС України, до якого було подано документи для його оформлення? До прикладу, чи можливо отримати закордонний паспорт громадянина України у Катеринопільському секторі УДМС у Черкаській області, якщо документ було оформлено територіальним підрозділом у Краматорську чи Харкові?

В умовах воєнного стану, введеного на території України у зв’язку з російською агресією, ситуація з логістикою доставки паспортних документів не є сталою і часто змінюється. Тому ми радимо кожному громадянину, який звертається до нас з такою проблемою, з’ясовувати свій конкретний випадок безпосередньо у працівників ДМС у тому територіальному підрозділі, який цікавить людину.

chto takoe apostil ukАпости́ль — спеціальний штамп апостиляції, що засвідчує дійсність підписів, статусу осіб, печаток; підтвердження підписів і печаток на офіційних документах апостилем робить ці документи чинними в усіх країнах-учасницях Гаазької конвенції.
Поїздка на відпочинок або у відрядження за кордон, чи просто візит у гості до родичів, які проживають за кордоном, вимагає ґрунтовної підготовки. Ви обов’язково повинні знати, які документи вам знадобляться, а також бути готові до всіх можливих неприємностей і труднощів, пов’язаних з офіційними документами, виданими у вашій країні.