Паспорт громадянина України у формі ID-картки є документом, який посвідчує особу та підтверджує громадянство на території України. Паспорт виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій. Його основною перевагою є високий рівень захисту. Завдяки імплантованому електронному безконтактному носію (чіпу), який містить персональні та біометричні дані власника ID-картки, її на сьогоднішній день неможливо підробити чи скопіювати.
Паспорт оформляється особам, які не досягли 18-річного віку — на 4 роки, а особам, які досягли 18-річного віку — на кожні 10 років.
Під час отримання ID-картки власнику необхідно самостійно ввести цифрові комбінації - персональні ідентифікаційні номери (ПІН 1 і ПІН 2) та персональні авторизаційні коди (ПАК 1 і ПАК 2), а надалі - забезпечити конфіденційне зберігання цієї інформації.
-
Перегляди: 20
Після повномасштабного вторгнення росії на територію України окупанти щодня скоюють воєнні злочини проти цивільного населення нашої країни.
Одним з таких злочинів російських терористів є примусове вивезення наших громадян на територію агресора: сотні тисяч цивільних українців вимушено опиняються на ворожій території, часто без документів. Найпоширеніша проблема, з якою стикаються депортовані у рф українці – відсутність документів, з якими вони можуть повернутися на Батьківщину. Восени 2022 року Кабінет Міністрів України запровадив експериментальний проект щодо оформлення і видачі на території України посвідчення особи на повернення в Україну.
-
Перегляди: 9
Відповідаємо на запитання
- Чи є можливість отримати виготовлений паспорт громадянина України не в тому територіальному підрозділі ДМС України, до якого було подано документи для його оформлення? До прикладу, чи можливо отримати закордонний паспорт громадянина України у Катеринопільському секторі УДМС у Черкаській області, якщо документ було оформлено територіальним підрозділом у Краматорську чи Харкові?
В умовах воєнного стану, введеного на території України у зв’язку з російською агресією, ситуація з логістикою доставки паспортних документів не є сталою і часто змінюється. Тому ми радимо кожному громадянину, який звертається до нас з такою проблемою, з’ясовувати свій конкретний випадок безпосередньо у працівників ДМС у тому територіальному підрозділі, який цікавить людину.
-
Перегляди: 27
23 серпня 2021 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», який законодавчо прирівняв в Україні електронні паспорти (е-паспорти) тотожними фізичним аналогам паперових та у формі пластикової ID-картки.
-
Перегляди: 41
Апости́ль — спеціальний штамп апостиляції, що засвідчує дійсність підписів, статусу осіб, печаток; підтвердження підписів і печаток на офіційних документах апостилем робить ці документи чинними в усіх країнах-учасницях Гаазької конвенції.
Поїздка на відпочинок або у відрядження за кордон, чи просто візит у гості до родичів, які проживають за кордоном, вимагає ґрунтовної підготовки. Ви обов’язково повинні знати, які документи вам знадобляться, а також бути готові до всіх можливих неприємностей і труднощів, пов’язаних з офіційними документами, виданими у вашій країні.
-
Перегляди: 61
Шановні клієнти! Даємо відповідь на питання, яке ви часто задаєте нам, телефонуючи до підрозділу та звертаючись на електронну пошту.
На сайті https://dmsu.gov.ua/ доступна функція Перевірка стану оформлення документів.
Використовуючи зазначений сервіс ви можете відслідкувати кожен новий етап оформлення документа до моменту, коли він буде доставлений до підрозділу для видачі.
-
Перегляди: 74
На які тільки хитрощі не йдуть обережні туристи, щоб зберегти свій дорогоцінний паспорт, яких тільки секретних місць не вигадують для його зберігання, але коли випадок бере гору, усе виявляється даремним.
Отже, якщо ви обшукали всі кишені і сумки, всі кутки кімнати та готельний бар, а потім усе це ще раз і висновок невтішний - паспорта немає - озброюйтеся цими порадами…
-
Перегляди: 62
Відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» особи, які мають намір набути громадянство України, зобов’язані засвідчити відповідний рівень володіння державною мовою.
Таким чином, особи, які звертаються із заявами про прийняття до громадянства України відповідно до статті 9 Закону України «Про громадянство України» з 16.07.2021 зобов’язані подавати затвердженої форми сертифікат про рівень володіння державною
-
Перегляди: 50
Громадянство дітей пов’язується насамперед з громадянством їх батьків, а саме перебуванням у громадянстві України батьків дитини чи одного з них, а також фактом реєстрації місця проживання батьків дитини чи одного з них на території України на момент народження дитини. Так, громадянство осіб, які народилися в період з 13 листопада 1991 року (дата набрання чинності Закону України «Про громадянство України» в редакції від 8 жовтня 1991 року) і по 28 лютого 2001 року включно, якщо такі особи народилися в Україні або їх батьки чи один з них були громадянами України, визначається відповідно до Закону України «Про громадянство України» в редакції від 8 жовтня 1991 року та Закону України «Про громадянство України» в редакції від 16 квітня 1997 року.
-
Перегляди: 54
Які правила оформлення документів для громадян з тимчасово окупованих територій?
Правила оформлення біометричних документів (паспорт для виїзду за кордон та ID-паспорт) є єдиними для всіх громадян України. Важливим етапом оформлення будь-якого документа є ідентифікація особи, без якої жодна особа не може бути документована. Рішення щодо оформлення документа або про відмову в його оформленні приймається за результатами ідентифікації та перевірки належності особи до громадянства України.
Де подаються документи?
-
Перегляди: 50