Новини

Де навчатися в Україні? Розповість «Універcheck»!

Надрукувати
278448465 346229457567953 3779410519585488806 nЩовівторка о 16:00 на YouTube-каналі ПЕДАН МОЖЕ!
31 травня стартував «УніверCheck» – проєкт про заклади вищої освіти. Телеведучий Олександр Педан разом із командою комунікаційного агентства «Pedan Buro» запустив проєкт «УніверСheck», який був відзнятий ще до війни. За ідеєю, Олександр із донькою-випускницею Лерою вирушають в освітню подорож містами України задля пошуку університету мрії. 
Навчальний рік вже майже завершився й випускникам саме час вирішувати, куди рухатися далі. На щастя, в Україні повно крутезних вишів, готових приймати абітурієнтів навіть під час війни. А вибрати з них «свій» допоможе новий проєкт про університети.
МЕТА ПРОЄКТУ «УНІВЕРСHECK» – познайомити абітурієнтів з українськими вишами, розповісти про їхні переваги та недоліки кожного університету з точки зору навчання, дозвілля, логістики, роботи для молоді, якості освіти і можливостей для молоді в різних містах України.
ЯКІ УНІВЕРСИТЕТИ ПОТРАПИЛИ ДО «УНІВЕРСHECK»
До війни команда проєкту побувала у десятьох обласних центрах України, серед них найболючіші сьогодні Маріуполь, Харків, Одеса, Суми.
Олександр та донька Валерія оцінюватимуть ВНЗ по-різному: прискіпливо з погляду батька і з погляду потреб студента.
- Як і всі українці, ми не розуміли, що буде завтра, не кажучи вже про вступну кампанію, яка мала б розпочатися через кілька місяців. Тому вагалися, чи варто загалом видавати проєкт в ефір, - зізнається Олександр Педан, телеведучий і співзасновник комунікаційного агентства «Pedan Buro». – Але згодом усвідомили, що «УніверСheck» сьогодні більш ніж потрібний. Ми прагнемо, аби молодь залишалася і вступала саме в Україні. Світ зараз дає багато можливостей, але наша молодь – наше майбутнє, і воно потрібне нам тут.

- Деяких університетів фізично вже немає, деякі пошкоджені. Але є люди! Люди, які готові продовжувати працювати, навчати. Це стало додатковою причиною, щоби попри все випускати «УніверСheck», - каже Олександр Педан. – Міста, які на цей момент окуповані або в яких ведуться бойові дії, ми теж покажемо. Це скоріше будуть випуски-реквієми. А розпочнемо проект ми із міст, які стали прихистком для людей з усієї країни та університетів, у яких готові приймати студентів.
Загалом проєкт розгляне університети з різних сторін – з точки зору навчання, дозвілля, логістики, роботи для молоді тощо. Олександр оцінюватиме виші по-батьківськи, а тому буде прискіпливим до якості освіти. А його 17-річна донька Лера більше уваги приділятиме умовам проживання у гуртожитках і позаурочним заняттям.

- Для мене, як для майбутньої першокурсниці, важливо також, якою буде моя кімната в гуртожитку, скільки часу доведеться витрачати на дорогу, чи є можливість розвиватися поза університетом, і де тусити з друзями. Цієї інфи на офіційних ресурсах вишів не знайти, а в “УніверСheck” ми розглянули, - каже співведуча Олександра по проекту та його донька Лера Педан. – Також ми наповнили випуски інфою від Міністерства освіти щодо умов вступу. Вона актуальна та перевірена відповідно до сьогоднішніх умов.
Протягом 10 випусків ти відвідаєш 10 унікальних українських міст та познайомишся із 12 різноманітними університетами.
У випусках побачиш особливість кожного університету, навчальний процес та корпуси, гуртожитки, прогулянки містом, потенціал для роботи та активності в кожному населеному пункті.
У першому випуску - місто Львів та Національний університет “Львівська Політехніка” на YouTube-каналі.